Bawialnie

TuTa kawiarnio-bawialnia – nowe miejsce dla dzieci w Krakowie

Dawno nic nowego nie otworzyło się na mapie Krakowa z miejsc do zabaw dla najmłodszych dzieci. Do tego w naszym wielkim mieście, jakim jest Kraków, bardzo niewiele jest miejsc, gdzie funkcjonuje połączenie kawiarni z bawialnią. Ale właśnie takie powstało i naprawdę jest fantastyczne – TuTa kawiarnio-bawialnia! Schludna przestrzeń, pastelowe kolory, proste, drewniane zabawki dla dzieci, pyszna kawa, wygodne kanapy. Bardzo, bardzo ładne miejsce i naprawdę w spoko cenach!

Jak wygląda przestrzeń do zabawy dla dzieci?

Jest ogrodzona od części kawiarni niskim, niebieskim płotkiem. Na ziemi jest miękka wykładzina, na której spokojnie mogą raczkować niemowlaki. Do zabawy dzieciaki mają całą gamę drewnianych, pięknych zabawek. Do dyspozycji jest uroczy, drewniany domek z kuchnią, sklepik, warsztat, domek dla lalek, parking, makieta z torami oraz wiele luźnych, mniejszych zabawek dla maluchów jak tęcza grimm’s. Wszystkie te zabawki są topowych marek produkujących akcesoria do zabawy dla dzieci. To jest wszystko spójne, widać że zaplanowane, a nie kompletowane często gęsto po własnych dzieciach.

Jak już wspomniałam, na podłodze jest przyjemny w dotyku dywan. Są także miękkie maty, duże klocki do układania większych konstrukcji lub toru przeszkód oraz basen z kolorowymi kulkami ze zjeżdżalnią.

Przestrzeń do zabawy dedykowana jest dzieciom 0-4 lata, choć i starszaki na pewno znajdą tu coś dla siebie do zabawy. Bardzo mi się podobało, że jest tam bardzo jasno – są duże okna, a wnętrze bawialni z kawiarnią tworzy bardzo otwartą, ciepłą i naturalną, spójną całość.

Przestrzeń kawiarni

Bardzo ładnie urządzona – niebieskie i błękitne krzesła oraz wygodne kanapy, dużo roślin! Naprawdę jest sporo stolików, jak na taką niewielką przestrzeń. Do tego bardzo dużo gniazdek, więc śmiało, chyba można wybrać się tam popracować, w czasie kiedy dzieciaki będą się bawić. Niski płotek, który oddziela te dwie strefy, sprawia, że możemy mieć nawet te najmłodsze dzieci na oku i to z końca sali.

W kawiarni oczywiście zamówimy kawę! Bardzo dobrą kawę oraz pyszne ciasta. Ja skusiłam się na tartę z orzechowym kremem. Polecam. 😉

Udogodnienia dla dzieci i rodziców

  • W toalecie jest przewijak oraz akcesoria do zmiany pieluszki – mokre chusteczki, pieluszki, a nawet zapasowe ubranko.
  • Dla dzieci jest dostępna nakładka na toaletę oraz podnóżek do umywalki.
  • W części kawiarnianej dostępne są krzesełka do karmienia dla maluszków.
  • Spokojnie do kawiarnio-bawialni TuTa wjedziecie wózkiem – nie ma ani jednego schodka, a w środku jest sporo miejsca na zostawienie wózka.

Kawiarnio-bawialnia TuTa cennik:

Wejście na przestrzeń do zabawy jest płatna:

  • wejście na 1 h – 12 zł (rodzeństwo 50% taniej – 6 zł)
  • kolejne pół godziny – 5 zł dla wszystkich
  • dzieci poniżej 1 roku życia – wstęp bezpłatny 😉

Poniżej też zdjęcie cennika kawy. 😉

Godziny otwarcia:

  • Poniedziałek – Piątek: 10:00 – 19:00
  • Sobota – Niedziela: 10:00 – 18:00

Gdzie znajduje się kawiarnio-bawialnia TuTa?

➡️ Adres: ul. Lipska 6. Lokalizację pokazujemy na mapie poniżej.👇


🅿️ Parking – niewielki, bezpłatny przy budynku, w którym znajduje się bawialnio-kawiarnia TuTa, ale jak to w takich miejscach w nowym budownictwie – zazwyczaj brakuje miejsc.

➡️ Dojazd komunikacją miejską: Lipska i ok. 4 min pieszo.

Czy polecamy? Bardzo. Mamy nadzieję, że miejsce przetrwa, bo wiadomo, jak ciężko w tych czasach utrzymać biznes. Kibicujemy i będziemy wspierać, bo miejsce jest świetne. Do tego panuje tu super atmosfera, a właściciele są sami rodzicami, więc dobrze wiedzą czego potrzebują dzieci i inni rodzice. Brawo! Żałujemy tylko jednego, dlaczego takich połączeń kawiarni z bawialnią nie powstaje w Krakowie więcej!? Ja się cieszę, że mam tu bardzo niedaleko. 😊


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!