Bawialnie

Akukuu – sala zabaw w Krakowie

Sala zabaw Akukuu w Krakowie przy ul. Bratysławskiej – dacie wiarę ze jeszcze jej u nas nie było opisanej! Duży błąd! Ale szybko się poprawiamy i spieszymy z opisem tego ogromnego miejsca zabaw dla dzieci w różnym wieku! Dosłownie od maluszka po nastolatka!

Jak wygląda sala zabaw Akukuu

Jest ogromna, to jedna z największych sal zabaw w jakiej do tej pory byliśmy w Krakowie. „Małpi gaj” zorganizowany na powierzchni 1240 m2! Podzielona jest na strefy zabawy dla dzieci w wieku 0-3 lata, 4-6 lat oraz 7-12 lat. Każda z tych stref jest dostosowana pod wiek i umiejętności dzieci. Nasze brzdące spędziły najwięcej czasu w tych strefach dla najmłodszych dzieci, choć i na ogromną konstrukcję przeznaczoną dla najstarszej grupy wiekowej nie omieszkały nie wejść! Ale tu uwaga – na konstrukcje w sali zabaw Akukuu mogą wchodzić tylko dzieci (jedynie w sytuacjach awaryjnych, gdy dziecko potrzebuje pomocy, może wejść rodzic). Także tu uwaga, aby liczyć siły na zamiary i nie wpuszczać małych dzieci, na te wysokie konstrukcje małpiego gaju.

Co nam się bardzo podobało, to wyłożenie podłoża w całej sali zabaw. Były to bardzo miękkie maty. Chodziło się po tym bardzo przyjemnie, a nasza Idalka, która dopiero co zaczęła chodzić niedawno, miała bezpieczną przestrzeń do biegania i nie bałam się co krok, że może skończyć się to zdartymi kolanami.

Strefa dla dzieci 0-3 lata

Strefa przeznaczona dla najmniejszych dzieci. Znajduje się tu nieduża i niska konstrukcja z basenikiem z kulkami, zjeżdżalniami, tunelem, tablicą manipulacyjną. Do tego w kąciku jest domek i sporo miękkich klocków oraz bujaczków. Przestrzeń raczej już dla dzieci chodzących lub raczkujących. Dla takich maluszków jeszcze leżących nie ma tu za bardzo zabawek.

Strefa zabaw dla dzieci 4-6 lat

To na niej spędziliśmy najwięcej czasu! Składa się na nią całkiem sporych rozmiarów, dwupoziomowa konstrukcja do wspinania ze zjeżdżalniami, basenem z kulkami, mostkami, wyrzutniami piłeczek, licznymi przeszkodami do pokonania w środku. Ze względu na rozmiar i atrakcje w środku przypadła bardzo do gustu naszym dzieciom. Do tego w tej strefie znajduje się tor do jazdy autkami, ale takimi napędzanymi nóżkami.

Pomiędzy strefą dla dzieci 0-3, a 4-6 znajdują się także 3 pojedyncze trampoliny. Nie muszę dodawać, że to zawsze jedna z ulubionych atrakcji naszych brzdąców w takich miejscach.

Dla dzieciaków w tej części przestrzeni sali zabaw Akukuu jest jeszcze do dyspozycji karuzela, na którą się wskakuje oraz urocza karuzela z konikami.

Strefa zabaw dla dzieci 7-12 lat

To przeogromna konstrukcja. Ciężko było nam doliczyć ilu poziomowa! Przez nas dorosłych, oglądana tylko z dołu (bo rodzice nie mogą na nią wchodzić) robi naprawdę wrażenie! Nie dziwimy się, że nasze dzieci pobiegły na górę i tyle ich widzieliśmy! Ale z relacji naszych pociech wiemy, że „mamo, ale to było super tam wszystko na górze!” Także macie taką opinię od czterech kilkulatków. A tak serio to znajduje się tu ponoć najwyższa w Polsce wieża wspinaczkowa Spider Tower! Do tego w środku 5 różnych zjeżdżalni, niektóre niemalże pionowe! Zjeżdżalnia pontonowa z bardzo długim torem zjazdowym, oraz moc różnych mniejszych lub większych przeszkód. Nasze dzieci po zabawie tutaj wyszły całe mokre i bardzo głodne! Ale to bardzo dobrze świadczy, bo wybiegały całą swoją nieposkromioną energię!

Pokój multimedialny oraz sala disco

Dwa osobne pomieszczenia. W jednym znajdują się gry multimedialne, a w drugim kulka, reflektor ze światełkami i TV, z którego grane są kawałki do tańca. Bardzo, bardzo nam się ta salka podobała! Choć tylko naszym dziewczynom, chłopcy woleli biegać po konstrukcjach i nawet gry w pokoju multimedialnym były mniej interesujące niż zabawa!

Kawiarnia dla rodziców

W Akukuu oczywiście znajdują się stoliki, gdzie rodzic może usiąść, zamówić kawę, deser. Stoliki znajdują się blisko salek urodzinowych. Jedyny minus ich umiejscowienia jest taki, że nie widać z nich bawiących się dzieci. Także my tak średnio z nich skorzystaliśmy, bo jednak nadal mamy dzieci, które musimy w jakimś stopniu pilnować.

Sala zabaw Akukuu ma bardzo bogatą ofertę urodzinową

Byliśmy tutaj na jednych urodzinach koleżanki córki i bardzo nam się podobało ich zorganizowanie. Do wyboru jest 5 różnych salek urodzinowych. Torty tutaj wręcza sympatyczna ogromna maskotka Królik Henryk, a solenizant zasiada na urodzinowym tronie. Bardzo też nam się spodobała opcja z kufrem na prezenty! Więcej o ofercie urodzin na stronie sali zabaw Akukuu – link TUTAJ.

Sala zabaw Akukuu w Krakowie – cennik:

 • Poniedziałek – Piątek (w godz. 12:00 – 15:00) – 1h – 15 zł, 2h – 26 zł, cały dzień – 45 zł
 • Poniedziałek – Piątek (w godz. 15:00 – 21:00) – 1h – 22 zł, 2h – 38 zł, cały dzień – 45 zł
 • Sobota, niedziela i święta – 1h – 25 zł, 2h – 40 zł, cały dzień – 55 zł

Każde rozpoczęte 5 min dopłata 2,5 zł. Zgubienie zegarka – 50 zł. Nie ma zniżki dla rodzeństwa, honorowana KDR.

Płaci się za wejście tylko dziecka. 😉

Praktyczne informacje:

 • Przed wejściem jest szatnia i w niej zostawia się buty i kurtki
 • Na salę wchodzi się wyłącznie w czystych, przebranych skarpetkach
 • Dziecko na rękę dostaje zegarek na którym liczony jest czas
 • W środku jest czytnik, gdzie można sprawdzić ile zostało jeszcze czasu
 • Sala zabaw jest klimatyzowana
 • Na całej sali zabaw jest takie jakby przygaszone lekko światło – nie jest ciemno, ale jakoś nas zawsze to trochę drażni
 • W strefie zabaw są ustawione automaty do zabaw dodatkowo płatne na momenty
 • Motorki w strefie 7-12 lat dodatkowo płatne na żetony
 • Da się wjechać z wózkiem, na piętro gdzie znajduje się sala zabaw Akukuu jest dostępna winda

Udogodnienia dla najmłodszych

 • dostępne były krzesełka do karmienia
 • niskie toalety
 • podstawki do umywalki

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek – Piątek: 10:00 – 21:00
 • Sobota – Niedziela: 9:00 – 21:00

Gdzie znajduje się sala zabaw Akukuu, dojazd, parking?

➡️ Adres: ul. Bratysławska 4, na 1 piętrze nad supermarketem Kaufland (wejście z boku budynku, na prawo od wejścia do sklepu). Mapa poniżej. 👇


🅿️ Bezpłatny parking (parking Kauflandu). Trzeba pobrać bilecik na 2 h bezpłatnego postoju.

➡️ Najbliższy przystanek komunikacji miejskiej: Bratysławska

Sala zabaw Akukuu w Krakowie robi wrażenie! Uważamy, że jest dobrze zorganizowana, ale zdecydowanie atrakcyjniejsza dla starszych dzieci. Maluchy, ze względu na to, że na konstrukcje nie może wejść rodzic, mogą być trochę zdenerwowane, że ze wszystkiego skorzystać nie mogą. Niemniej jednak nasza roczna Idalka super się bawiła, choć jej jeszcze nie w głowie gonić na starszakami.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!