Wycieczki poza Kraków

Trójmiasto z dziećmi

Byliśmy zaledwie 5 dni, i wiemy jedno – tutaj nie ma nudy! Trójmiasto z dziećmi to dobry kierunek na wakacyjne wojaże! Choć jak to pogoda nad polskim morzem – był ponad 30 stopniowy upał, jak i lodowate morze i zimny wiatr! Ale dzięki temu zwiedziliśmy więcej niż tylko plaże w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

Trójmiasto z dziećmi – gdzie byliśmy, co zwiedziliśmy?

Gdańsk

Plaża w Gdańsku (Jelitkowo) – przy wejściu nr 64 jest plac zabaw. My plażowaliśmy 3 wejścia wcześniej, bo w tym rejonie wynajęliśmy mieszkanie. Plaże w Gdańsku bardzo lubimy – są szerokie, pełne muszelek i czyste.

Molo w Brzeźnie – ok. 20 min spacerkiem z Jelitkowa – darmowe molo i pełno straganów. 😉

ZOO Oliwa Gdańsk – największe powierzchniowo ZOO w Polsce! Przepiękne, ale uwaga, bo jest dużo chodzenia i to nie tylko po płaskim, ale i po wzniesieniach. Na zwiedzanie tego ZOO trzeba przeznaczyć naprawdę pół dnia! W środku dodatkowe atrakcje jak park dinozaurów oraz park linowy (dodatkowo płatny).

Gdańsk – centrum. My trafiliśmy na Jarmark Dominikański i było bardzo tłocznie. Ale ten klimat uliczek, Neptun – uwielbiam! To jak przyjechać do Krakowa i nie pójść na Rynek Główny.

Muzeum Bursztynu w Gdańsku – nasza Jagoda bardzo chciała znaleźć bursztyn na plaży, dlatego postanowiliśmy wybrać się do tego muzeum i bardzo nas zachwyciło! Dla dzieci w środku jest m.in. stolik do rysowania, kilka multimediów. Nie wynudziły nam się tu dzieci i to najważniejsze, a mama i córki nabyły w sklepiku muzealnym biżuterię z bursztynami!

Gdynia

Plaża Gdynia Orłowo – kamienista, szeroka z pełną infrastrukturą – toalety, restauracje, darmowy prysznic. My przyjechaliśmy tutaj, ponieważ chcieliśmy zobaczyć słynny klif orłowski! Bardzo nam się podobało tutaj, ale jednak przy klifie jest dużo kamieni i z dziećmi trzeba było uważać. Jest tu także darmowe molo.

Centrum Nauki Experyment w Gdyni – fantastyczne miejsce, gdzie można wiele ciekawego się dowiedzieć. Ogromna przestrzeń pod dachem, rozrywka i dla maluchów i dla dorosłych. Polecamy bardzo!

Sopot

My wybraliśmy się do Sopotu pieszo z Gdańska – trasa ok. 4 km. Polecamy bardzo, ścieżka jest w cieniu, wzdłuż pasa ochronnego wydm. Przy okazji można zaliczyć kilka placów zabaw. 😉 W samym Sopocie polecamy uwadze plac zabaw Gród Milusia i dalej w Parku Północnym plac zabaw z zamkiem.

Dla nas Trójmiasto przemawia na plus, bo jest najbliżej z Krakowa – ok. 6,5 godziny drogi. W razie niepogodny (a o taką nietrudno nad Bałtykiem) jest co robić z dziećmi. I po trzecie jest ogromna baza noclegowa! My rezerwowaliśmy mieszkanie niecałą dobę wcześniej.

Plaża w Sopocie – na niej posiedzieliśmy chwilkę tuż przed powrotem do Krakowa, ale nas nie urzekła. Dużo śmieci, dużo ludzi i bardzo komercyjnie. Na płatne molo nie wchodziliśmy.

Trójmiasto – gdzie jedliśmy z dziećmi?

  • Gdańsk Jelitkowo – bistro „Rowelove” – blisko plaży, zjedliśmy pyszne makarony a dzieci pierogi 🙂 była tu piaskownica do zabawy dla dzieci
  • Gdańsk Centrum – restauracja „Tekstylia” na ul. Szerokiej – przepyszna knajpka, bardzo polecamy! Dla dzieci było dedykowanie im menu i krzesełka do karmienia.
  • Gdynia – zjedliśmy rybkę ze smażalni przy plaży 😉 ale mieliśmy ochotę na „Tawernę Orłowską”, jednak dzieci były za bardzo głodne, aby czekać na zamówienie z restauracji 😉
  • Na terenie ZOO jedliśmy w barze i jedzenie było bardzo ok!
  • Sopot – restauracja „Ristorante Sempre” – włoskie, pyszne jedzenie i na zewnątrz plac zabaw dla dzieci 😉

Plus oczywiście masa lodów, gofrów i własnych przekąsek dla dzieci na plażę!

Dni i czasu oczywiście nam zabrakło, aby zobaczyć wszystko, co chcieliśmy, ale i tak czas wykorzystany został maksymalnie! A Wy lubicie Trójmiasto – uważacie, że to dobry kierunek na wakacje z dziećmi? Czy jak wakacje nad morzem to bardziej ustronne miejsca?


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!