Site icon Krakowskie Brzdące

Be Happy Museum w Krakowie

be happy

Be Happy Museum powstało w końcu w naszym Krakowie! Cieszymy się niezmiernie z tego faktu, bowiem jest to miejsce, gdzie uśmiech nie schodzi z naszych twarzy! Byliśmy już z dziećmi w Be Happy Museum w Zakopanem i bardzo miło wspominamy tę wizytę, która polegała na jednej wielkiej zabawie! Tak, bo tu nie zwiedza się, lecz dobrze bawi!

Be Happy Museum Kraków – co to za miejsce?

Be Happy Museum czy to jest muzeum? Trudno o taką nazwę, ale śmiało, można napisać, że to takie „odwrócone” muzeum – gdzie wszystkiego można, a nawet trzeba dotykać i świetnie się bawić. To taka kolorowa przestrzeń z niecodziennymi aranżacjami pod zdjęcia. Dużo różu, motywu flamingów, jednorożców, ale i kolorowe schody czy instalacje mające złudne wrażenie. Scenki mają spowodować u nas uśmiech na twarzy i to robią! Dzieciom podoba się tu wszystko. Ale cóż się dziwić – to miejsce pełne koloru, ciekawych kompozycji. Biegały one od jednej scenki do drugiej i naprawdę chętnie chciały sobie ze wszystkim robić zdjęcia – a to u nich niespotykane, bo im stają się starsze, to mało kiedy chcą w tej kwestii współpracować. Zaskoczyliśmy się tu bardzo, ponieważ gdy byłyśmy w Be Happy Museum w Zakopanem biegały i ciężko było kogoś namówić do zdjęcia. A tu proszę, jaka odmiana.

Jakie są tu scenki do zdjęć?

Miejsc do zrobienia ciekawych i nietuzinkowych zdjęć jest naprawdę dużo! Zaaranżowany jest parter i dwa piątra. Znajdziecie tu między innymi:

Do tego przy wejściu znajduje się iście instagramowa, oczywiście różowa, pełna kwiatów kawiarnia.😉 W menu m.in.: pink late, jednorożcowe lody. 😍

Dodamy jeszcze, że dzieci potraktowały Be Happy Musueum jak jedną wielką przestrzeń do zabawy. Tu mogły dotykać, wejść do basenu z piankami, pohuśtać się na bananie czy pograć w kosza i stoczyć bój na ringu. Podobało im się tak bardzo, że jak przejeżdżaliśmy ul. Karmelicką, od razu poznały i zapytały, czy możemy pójść jeszcze raz do tej „takiej innej, różowej bawialni”.

Ceny:

Od poniedziałku do piątku:

W weekendy:

Praktyczne informacje:

➡️ Jest dostępna toaleta.

👉 Nie da się tu poruszać z wózkiem – na piętra prowadzą schody.

➡️ Zarezerwujcie sobie tutaj ok. 1,5 godzinki, choć siedzieć można nawet i jeszcze dłużej. 😉

Gdzie znajduje się Museum Be Happy, dojazd, parking?

➡️ Adres: ul. Karmelicka 3. Lokalizacja na mapie poniżej. 👇


🅿️ Parking – w strefie płatnego parkowania – ul. Karmelicka, Krupnicza, Garbarska, Rajska.

➡️ Dojazd komunikacją miejską – najbliższy przystanek Teatr Bagatela.

Czy przyszłybyśmy jeszcze raz do Be Happy Museum w Krakowie?

Pewnie, że tak. Dzieci miały tu świetną zabawę. Były zachwycone instalacjami, scenkami i powstały nam bardzo fajne zdjęcia na pamiątkę. Museum Be Happy naprawdę rozwesela! Nam się podobało i kiedyś tu wrócimy, albo zabierzemy znajomych spoza Krakowa, bo to godny uwagi przerywnik w spacerowaniu po Starym Mieście.

Jeśli miałybyśmy porównywać Be Happy w Zakopanem, które opisałyśmy TUTAJ, to w Krakowie jest dużo więcej scenek. 😉 Jedynie może czego nam brakowało to inspiracji jak zrobić zdjęcie. W Zakopanem były takie tabliczki pokazujące gotowe ujęcia z daną scenką. Aa i jest jeszcze jedno, co nas ujęło w Zakopanem- zdjęcie w nartach na tle gór, tutaj też jedna ze scenek mogłaby nawiązywać do Krakowa. Super by to było!


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Exit mobile version