Baseny,  Wycieczki poza Kraków

Termy Szaflary – super miejsce na wypad z dziećmi

Wpadliśmy po drodze, a się zachwyciliśmy! A czym urzekły Termy Szaflary? Brak tłumów- i to w sobotnie popołudnie, super strefą dla dzieci z płyciutkim brodzikiem na zewnątrz i super zjeżdżalniami w środku, cieplutką wodą i widokiem! Spędziliśmy tu świetne popołudnie, ponad 3 godziny zabawy i wychodząc, żałowaliśmy, że nie zaplanowaliśmy tu pobytu całodziennego! Bo jest tu, co robić przy ładnej pogodzie cały dzień. Następnym razem zdecydowanie się poprawimy i przyjedziemy na cały dzień!

Termy Szaflary – jakie atrakcje, co dla dzieci?

Termy Szaflary to pierwsze baseny termalne wybudowane na Podhalu. Czy widać po nich upływ czasu? Nie! I to nas zaskoczyło na duży plus!

Na pewno dużym plusem jest fakt, że są najbardziej kameralne. Właśnie z powodu braku tłumów najlepiej się tu wypoczywa.

Atrakcje dla dzieci:

 • Na zewnątrz – brodzik, który jest bardzo płytki. Nawet roczna Idalka spokojnie siedząc, mogła się tu pluskać. Dla nas w tym momencie to naprawdę duży plus, bo z takim brodzikiem mało kiedy się spotkaliśmy. Dla starszaków też jest to fajne, bo nie trzeba ich w takiej płyciutkiej wodzie bardzo pilnować! Choć wiadomo na basenie z dziećmi to oczy do dokoła głowy. W tym brodziku dla dzieci znajdują się też fajne zjeżdżalnie – takie ślizgi z jednej do drugiej niecki basenowej, jedna zwykła zjeżdżalnia słonik oraz tryskający wodą grzybek. Nasze brzdące zabawy tu miały bawiły się tu znakomicie!
 • Na zewnątrz – dla większych dzieci super zjeżdżalnią rurowa o długości 55 metrów. Testowały nasze 5-latki i my – fajna!
 • Wewnątrz – basen dla dzieci ze zjeżdżalnią, która ma trzy różne tory do zjazdów – ona była super, nawet dla 3-latka! Basen ten ma głębokość 120 cm.

Co oprócz atrakcji dla dzieci?

Dwa baseny zewnętrzne i dwa wewnętrzne tutaj zagwarantują nam dobrą zabawę niezależnie od pory roku oraz pogody. My na termy jeździliśmy głównie zimą, ale w czasie kiedy my byliśmy na Termach Szaflary (lipiec), na zewnątrz było ciepło, około 20 stopni i uważamy, że to także idealny czas na baseny termalne. Nawet nie wiemy, czy nie lepszy. Dlaczego? Bo poza basenami było tu mnóstwo leżaków do odpoczynku, stoliki, restauracja. A nie musimy chyba dodawać, że pływanie w basenach przy widoku gór – bezcenne! Zresztą sami zobaczcie jaka była widoczność!! Dla nas bajka!

Temperatura wody w basenach to 29 i 36 stopni, więc dla kochających ciepło idealne! Za to właśnie kochamy jeździć na termy!

Dodamy tutaj jeszcze, że baseny posiadają liczne hydromasaże, ławki do masażu, bicze wodne, grzybki tryskające wodą. Także można z wielu rzeczy skorzystać.

Sauny (płatne osobno) – my bardzo chcieliśmy skorzystać (nawet mieliśmy taki bilet), no ale… Ale dzieci miały inne plany i nie udało się. Może jak podrosną i będą mniej potrzebowały pilnowania i asysty w wodzie, to się wybierzmy. Bo wiadomo, na sauny mają wstęp tylko pełnoletni.

Gastronomia na miejscu

To też bardzo ważna pozycja na naszej liście, bowiem sami wiecie, że woda „wyciąga” i zaraz wszyscy, a szczególnie dzieci, szybko głodnieją. Na Terenie Term Szaflary znajdują się dwie restauracje. Jedna w środku basenów z daniami obiadowymi, barowymi i pizzą. Druga na zewnątrz, także z propozycjami obiadowymi, daniami z grilla, lodami i oczywiście napojami. Oczywiście nie musicie mieć przy sobie gotówki, wszystko „nabijane jest na wasze basenowe kluczyki”, a przy wyjściu płacicie.

Udogodnienia

W przebieralniach dostępny był osobny pokój z przewijakiem dla niemowląt.

W hali basenowej były toalety, co uważamy za super sprawę, bo nie trzeba było szybko po schodkach do szatni biec, aby z dzieckiem móc skorzystać. Rodzice dopiero co odpieluchowanych dzieci zrozumieją dobrze ten aspekt!

Kilka przydatnych informacji:

 • Można dla dzieci zabrać koła, rękawki do pływania (jest też sklepik z takimi akcesoriami, który w sumie nam uratował życie, bo zapomnieliśmy dla dzieci tych jakże ważnych gadżetów!)
 • Przejście z szatni na baseny jest po schodach – tu trzeba uważać szczególnie z dziećmi
 • Szafki otwierane są na kluczyk, który dostajemy przy kasie i aby otworzyć szafkę należy go przyłożyć do czytnika
 • Na kluczyk nabijane są dodatkowe rzeczy, które kupujemy na terenie Term

Możecie tu nawet nocować

Termy Szaflary oferują także apartamenty z noclegiem. My zdecydowaliśmy się tu przyjechać tylko na kilka godzin, ale wychodząc wieczorem, nasze dzieciaki od razu pytały: „A czemu my tutaj nie śpimy?”. I serio sami się zastanawialiśmy, czemu wcześniej nie pomyśleliśmy, żeby zaplanować tu wyjazd ze spaniem!

Termy Szaflary – cennik:

 • Bilet normalny – 1,5 h + 10 min na przebranie – 59 zł, 2,5 h + 10 min – 85 zł, 4,5 h + 10 min – 89 zł, bez limitu – 96 zł
 • Dzieci do 16 lat oraz seniorzy powyżej 60 lat – 1,5 h + 10 min na przebranie – 54 zł, 2,5 h + 10 min – 70 zł, 4,5 h + 10 min – 76 zł, bez limitu – 82 zł
 • Dzieci do wzrostu 120 cm – BEZPŁATNIE
 • Bilety rodzinne 2+1 – 2,5 h – 182 zł, bez limitu – 227 zł
 • Bilet rodzinny 2+2 – 2,5 h – 260 zł, bez limitu – 295 zł, kolejne dziecko – 35 zł

Więcej informacji na temat cen na stronie internetowej Term Szaflary.

Gdzie znajdują się Termy Szaflary, jak dojechać, parking?

➡️ Adres: Osiedle Nowe 20, 34-424 Szaflary. Jadąc na Zakopane, znajdują się one po lewej stronie. Lokalizacja na mapie poniżej. 👇


🅿️ Parking bezpłatny pod obiektem.

➡️ Dojazd z Krakowa w ok. 1,5 h.

Nas Termy Szaflary bardzo pozytywnie zaskoczyły. Najbardziej chyba kameralnością. Nie wiemy, czy tak po prostu trafiliśmy, czy jest tu tak zazwyczaj, ale nasza opinia na pewno zyskała tym, że nie było tłumów, jak to jest w sezonie na tego typu atrakcjach w górach. Dzieci i my bawiliśmy się tutaj znakomicie. Będziemy wracać zdecydowanie! Ahh i jeszcze to, że dzieci do 120 cm wchodzą bezpłatnie, przekonuje nas do jeszcze częstszych odwiedzin! Tylko dzieciaki nasze kochane nie rośnijcie zbyt szybko. 🙈


Więcej naszych inspiracji na wyjazd w ten rejon woj. małopolskiego i w Tatry w zakładce TATRY Z DZIEĆMI.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!