Baseny

Basen Solne Miasto – relaks, zabawa i nauka

Basen Solne Miasto w Wieliczce to przestrzeń relaksu, zabawy i nauki. Czemu? Ponieważ dla relaksu znajdziecie tutaj baseny z urządzeniami do hydromasażu, jacuzzi, gejzery i masaże ścienne oraz sauny. Dla zabawy brodzik ze zjeżdżalnią oraz basen z kolejną, większą, rurową zjeżdżalnią. A jeśli chodzi o naukę – to oczywiście możecie się tu zapisać na indywidualne lekcje pływania, bądź do sekcji pływackiej.

Czy jest tu coś dla dzieci? Czy Solne Miasto przystosowane jest dla dzieci?

Uważamy, że tak. Jeden basen przystosowany głównie dla maluchów to brodzik o największej głębokość 0,6 m. Tu dodatkową atrakcją jest mała zjeżdżalnia. Idealne miejsce na pochlapanie się w wodzie dla maluchów. Woda jest ciepła i już spokojnie 2-latek mógł po płytszej części się poruszać. Byliśmy tu w tygodniu popołudniu i mieliśmy cały brodzik dla siebie, więc jakichś tłumów tu też nie będzie, co jest fajne.

Jest również drugi basen, bardziej rekreacyjny, także ze zjeżdżalnią, ale tym razem dla starszych dzieci, bądź pod opieką dorosłego. Ten basen jest już głębszy bowiem od 0,9 – 1.1 m. Na hali znajduje się także basen sportowy z wyznaczonymi torami o głębokości 1,2 – 1,8 m.

Trochę praktycznych informacji:

🔸 Na basenie trzeba mieć czepek – jeśli zapomnisz, to jest automat i można zakupić.

🔹 Basen znajduje się na 1 piętrze – oczywiście jest tu winda. 😉

🔸 Przed wejściem do kas są szafki zamykane na kluczyk, gdzie zostawia się buty. Oczywiście obowiązuje w środku obuwie basenowe. Pamiętajcie o tym szczególnie dla dzieci, bo posadzka na basenach jest śliska.

🔹 Przy zakupie biletu dostajecie opaski na przyłożenie do szafki (jest jeden punkt w szatni, do którego przykłada się opaskę i otwiera się szafkę).

🔸 Przebieralnie są standardowe – damska i męska.

🔹 Dla dzieci można wnieść koła, rękawki itp.

Cennik basenu Solne Miasto:

Poniedziałek – Niedziela:

  • w godz. 6.00- 9.00 – 12 zł bilet normalny, 10 zł bilet ulgowy – za 60 min,
  • w godz. 9.00 – 15.00 – 15 zł normalny, 12 zł ulgowy – za 60 min,
  • w godz. 15.00- 22.00 – 17 zł normalny, 14 zł ulgowy – za 60 min.

Bilet rodzinny:

  • 2+1 – 35 zł,
  • 2+2 – 40 zł,
  • 2+3 – 44 zł.

Dokładny cennik na stronie basenu – TUTAJ.

Gdzie znajduje się basen Solne Miasto, jak dojechać, parking?

➡️ Tak jak nazwa basenu wskazuje – basen znajduje się w Wieliczce w Centrum edukacyjno – sportowym Solne Miasto.

➡️ Dokładny adres: ul. Tadeusza Kościuszki 15, 32 – 020 Wieliczka. Poniżej mapa z dokładną lokalizacją 👇.


➡️ Z Krakowa dojazd w ok. 20-30 min w zależności, z której części miasta.

🅿️ Z parkingiem nie będzie problemu, gdyż jest ogromny przed budynkiem. Ale Solne Miasto to wielki kompleks edukacyjno – rekreacyjny. Dlatego czasem się zdarza, że ciężko znaleźć tu miejsce do zaparkowania i albo trzeba trochę pokrążyć po okolicy, albo stanąć na parkingu supermarketu w pobliżu.

Nasze dzieciaki kochają zabawę na basenie. A gdy jest zjeżdżalnia, to już w ogóle jest to super. Tu jest i dlatego lubimy tu chodzić. Choć wiadomo, nie jest to Kraków, ale dla kogoś, kto mieszka na południu miasta, czasami jest tu bliżej aniżeli na inne baseny w Krakowie.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.

Zaraz koło basenu Solne Miasto znajduje się park im. Adama Mickiewicza, gdzie można po zabawie na basenie pospacerować. Są tam oczywiście place zabaw i piękny staw. Więcej o parku poczytacie TUTAJ.


Jeśli, już ktoś z Was wybierze się zobaczyć Wieliczkę, to zachęcamy do odwiedzenia wspaniałego miasteczka ruchu drogowego oraz imponującej i przede wszystkim prozdrowotnej tężni solankowej.


Zapraszamy do korzystania z naszej mapy, gdzie zaznaczamy miejsca przez nas odwiedzone.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *