Wycieczki poza Kraków

ZOO i Afrykarium – czyli Wrocław z dzieckiem

Już od dawna planowaliśmy zabrać dzieciaki do ZOO we Wrocławiu i w końcu się udało przy okazji powrotu znad morza. Ale i tak uważamy, że te 300 kilometrów warto przejechać z Krakowa, by zobaczyć to miejsce!

Bilety kupiliśmy online, dzięki czemu uniknęliśmy dość długich kolejek. W ZOO byliśmy po godzinie 10-tej i od razu skierowaliśmy się w stronę budynku Afrykarium, gdzie znajduje się także Oceanarium, które oczarowało nas totalnie. Choć u nas ogólnie wizyta w ZOO to zawsze extra plan na spędzenie czasu z dzieciakami.

Ciekawostki na temat ZOO we Wrocławiu

Jest to najstarszy ogród zoologiczny w Polsce. Otwarty dla zwiedzających od 1865 roku, a więc ponad 150 lat temu. Posiada najbogatszą kolekcję zwierząt w kraju i jedną z bogatszych kolekcję gadów i płazów w Europie. Mieszka tu ponad 1100 gatunków zwierząt oraz 12 tysięcy osobników.

Czym ZOO we Wrocławiu bije inne, ogrody zoologiczne, czyli Afrykarium i Oceanarium

Jedyne w Polsce Oceanarium, w którym znajdziecie aż 19 akwariów i basenów o pojemności 15 mln litrów wody. Znajdują się tutaj zwierzęta zamieszkujące Nil, Morze Czerwone, jeziora Tanganika i Malawi oraz głębiny Kanału Mozambickiego. Ten wspaniały podwodny świat wywarł na nas niesamowite wrażenie, a tunel – 18-metrowy, w którym przepływały nam nad głowami płaszczki, krokodyle, żółwie i ryby zrobił oszołamiające wrażenie. Całe obejście Afrykarium zajmuje około godziny – półtorej. Niesamowite także spotkanie mieliśmy z hipopotamem, który nagle zanurkował i pojawił się przy naszej szybie, gdy szukaliśmy, co tam się znajduje. Cały budynek robi piorunujące wrażenie a wodospad, który jest w środku, sprawia jakbyśmy naprawdę byli gdzieś w dalekiej podróży.

Uważamy, że dla samego Afrykarium warto zobaczyć ZOO we Wrocławiu, ale całe sprawia ogromną przyjemność. Wielkie wybiegi dla zwierząt, możliwość zobaczenia wielu gatunków, których nie ma krakowskie ZOO – choćby niedźwiedzia. Oprócz tego kolejny pawilon zwany Odrarium, gdzie poznajemy zwierzęta zamieszkujące rzekę Odrę, a pośrodku wodny plac zabaw. Super zabawa! Ogromnym budynkiem jest także terrarium i motylarnia, ale tam ja nie wchodziłam. Ktoś musiał zostać z naszym Filipem, który usnął chwilę wcześniej. Miałam taki dobry powód, bo ja to nie do końca przepadam za takimi żyjątkami.

Mini ZOO – czyli miejsce, gdzie można nakarmić zwierzaki

A na sam koniec jeszcze poszliśmy do mini zoo, gdzie oczywiście nakupiliśmy suchej karmy za złotówkę i karmiliśmy wszystkie chcące jeść kozy, owce.

Przydatne informacje na temat ZOO we Wrocławiu

➡️ Pamiętajcie, wybierając się do wrocławskiego ZOO najlepiej zarezerwować sobie około 5 godzin! Nam tyle zeszło, a nie staliśmy w kolejce do kasy i w kolejce do Afrykarium spędziliśmy tylko 15 minut.

➡️ Na terenie ZOO działa kilka punktów gastronomicznych.

➡️ Można skorzystać tu również z dodatkowej atrakcji parku linowego. Dodatkowy koszt to 20 zł za dziecko bez limitu czasowego, oraz 8 zł za dorosłego.

➡️ Pamiętajcie przy kasach macie także mapkę całego terenu ZOO lub aplikację na telefon, która pokazuje jaką trasą zwiedzać ogród zoologiczny. Jedyne czego żałujemy to tego, że w czasie pandemii nie odbywają się karmienia zwierząt, które także tutaj były na wysokim poziomie i były niesamowitym widowiskiem.

➡️ Na terenie wrocławskiego ZOO można także wypożyczyć za kwotę 20 zł wózek, którym można przewozić dzieciaki. To fajna alternatywa zamiast wózka lub dla starszych dzieci na zmęczone nóżki.

Godziny otwarcia ZOO we Wrocławiu

Od kwietnia do września 2021

  • Poniedziałek – czwartek: 9:00 – 17:00 – kasy, ZOO + afrykarium + pawilony 9:00 -18:00
  • Piątek, sobota, niedziela + święta: 9:00 – 18:00 – kasy, ZOO + afrykarium + pawilony 9:00 – 19:00.

Cennik:

Bilet:

  • Normalny – 55 zł,
  • Ulgowy (od 3 – 21 lat, emeryci, renciści, studenci) – 45 zł,
  • Rodzinny (2 dorosłych i max.3 dzieci) – 170 zł.
  • Dzieci do 3 lat bezpłatnie,
  • Seniorzy 75+ bezpłatnie.

➡️ Oprócz tego ZOO oferuje imienne karnety roczne – 120 zł i 80 zł.

➡️ Warto dorzucić złotówkę do biletu ZOO na ratunek. Zostanie ona przekazana na projekty ginących gatunków w ich naturalnym środowisku.

➡️ Przypominamy, że najlepiej zakupić bilety online. Dzięki temu unikniecie kolejek przy wejściu. Tutaj link do strony ZOO: https://bilety.zoo.wroclaw.pl/

Gdzie znajduje się ZOO we Wrocławiu i gdzie zaparkować?

➡️ ZOO we Wrocławiu zlokalizowane jest  na tzw. Wielkiej Wyspie przy ulicy Zygmunta Wróblewskiego. Mapa poniżej. 👇 Współrzędne GPS: 51° 06’20.34″N 17° 04’34.39″E.


➡️ Oczywiście dojazd z Krakowa to prawie 300 km i 3 godziny drogi i płatną autostradą, ale warto!

🅿️ Jeśli chodzi o parking – w bezpośrednim sąsiedztwie ZOO we Wrocławiu znajduje się całodobowy, płatny parking naziemny i podziemny na ponad 800 miejsc, w tym 20 miejsc dla autokarów. Jest to parking przy Hali Stulecia, wjazd od ul. Kopernika. Z parkingu do ZOO dojść można kładką nad ul. Wróblewskiego. Więcej szczegółów na stronie www.parkinghalastulecia.pl. Zobaczcie cennik, bo nie jest on najtańszy i zależy od miesiąca. Ale teraz płaci się bardzo dużo bowiem za godzinę – 8 zł. A jak już pisałyśmy, na pobyt w tym ZOO trzeba liczyć co najmniej 4,5 godz.

Kończąc, uważamy, że każdy musi chociaż raz pojawić się w tym miejscu i zobaczyć wrocławskie ZOO. Podwodny świat, w którym dzieje się magia i w którym możemy zobaczyć te wszystkie wspaniałe okazy to jedyna taka atrakcja w Polsce, a więc warto z niej skorzystać.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Zapraszamy do korzystania z naszej mapy, gdzie zaznaczamy miejsca przez nas odwiedzone.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *