Inne formy spędzania czasu,  Nad wodę,  Place zabaw,  Wycieczki poza Kraków

Zalew Chechło w Trzebini – wypoczynek nad wodą

Zalew Chechło lub Jezioro Chechelskie to miejsce, gdzie wybraliśmy się nie tak dawno. Pełni on funkcję sztucznego zbiornika zaporowego. Ale to nie wszystko. Cały ośrodek rekreacyjny Chechło położony na skraju malowniczej Puszczy Dulowskiej, nad zalewem Chechło w Trzebini, zachęca do odwiedzin w słoneczne dni. Nawet gdy nie jest to sezon na stroje kąpielowe! Czemu? Bo tu na pewno znajdziecie mnóstwo atrakcji dla dzieci i siebie, a przede wszystkim odpoczynek nad wodą. My ostatnimi czasy lubimy w takie miejsca jeździć poza sezonem. Można wtedy wypocząć bez tłumów, choć nie koniecznie się opalając. Ponadto oferują tutaj bezpłatny wstęp i parking, piękną, piaszczystą plażę, strzeżone kąpielisko z drewnianymi pomostami. I jakże by mogłoby być inaczej – nie brakuje tutaj idealnego miejsca dla dzieci, czyli „superowego” i wielkiego placu zabaw. Nasze brzdące były zachwycone!

Po pierwsze – odlotowy plac zabaw dla dzieci

Często w takich miejscach nad wodą brakuje nam placów zabaw. Bo czasem jest za zimno na kąpiel, bo czasem dzieciom już się nudzi, a nam się nie chce ruszać z miejsca, jak jest pogoda. W tym miejscu jest on atrakcją numer 1. Jest naprawdę extra i dlatego chcemy tu znowu wrócić. Największą frajdę sprawia tutaj zjeżdżalnia rurowa, która położona jest na górce, gdzie trzeba się wspiąć. Na placu zabaw znajdują się dwie huśtawki dla maluchów i dwie dla starszaków. Są także drabinki, liny i przeszkody dla dzieci oraz ogromna trójkątna piramida z lin. Tu naprawdę można się wyszaleć. Cały teren placu zabaw jest ogrodzony oraz wyłożony podłożem gumowym. Nasze pociechy tu bawiły się znakomicie, a ilość zjazdów rurą, mogła trwać w nieskończoność.

Co jeszcze ciekawego nad zalewem Chechło?

Oczywiście oprócz plaży nie brakuje także wyznaczonych miejsc na boiska do badmintona i siatkówki, zaplecza sanitarnego, toalet oraz parkingów rowerowych. Są także specjalne miejsca do biwakowania i grillowania. Przy zalewie znajdziecie także punkty gastronomiczne, więc nie musicie się bać oto, że będziecie głodni. Na miejscu można także wypożyczyć sprzęty wodne.

  • Zalew Chechło w Trzebini
  • Zalew Chechło w Trzebini

W pobliżu są także wyznaczone wieże widokowe, na które można się wdrapać i podziwiać okolicę i widoki na zalew. Przy placu zabaw mamy także wyznaczoną ścieżkę zdrowia wraz z siłownią plenerową. Dla urozmaicenia wycieczki można sobie zrobić spacerek wokół i dojść do jazu wodnego i miejsca do spacerowania oraz malutkiej, ślimakowej wieży widokowej.

Brązowa woda w zalewie?

Otóż to nie zanieczyszczenia, lecz natura. Rzeka Chechło, która zasila zalew płynie przez Puszczę Dulowską i lasy bukowe. To właśnie przez rozkładające się liście woda przybiera tam brunatnego koloru.

Gdzie znajduje się Zalew Chechło oraz gdzie zaparkować?

➡️ Zalew Chechło znajduje się praktycznie obok autostrady A4 – jeśli jedziecie A4 – zjazd Trzebinia. Z Krakowa dojazd w ok. 45 min.

🅿️ Zalew Chechło w Trzebini ma tak naprawdę dwa wyznaczone, bezpłatne parkingi. My zatrzymaliśmy się na tym przy plaży. Dokładną lokalizację pokazujemy na mapie poniżej. 👇


Co warto zauważyć, zalew dostał drugie życie w roku 2019, kiedy został zakończony etap odnowy zalewu i terenu. W lecie przyciąga tłumy spragnionych wody mieszkańców Trzebini, Chrzanowa i okolic.

Podsumowując, zaczynamy piękną pogodę i dużo osób będzie szukało miejsc nad wodą. Zalew Chechło to idealne miejsce na plażowanie. Oprócz wody i piasku macie tutaj także extra plac zabaw dla dzieci, siłownię pod chmurką oraz wieże widokowe, z których widoki są naprawdę imponujące. Nam się bardzo podobało to miejsce, choć zdajemy sobie sprawę, że w letnie, upalne dni z pewnością jest tu tłoczno. Teraz przed sezonem, gdy wyjrzy słoneczko, warto zdecydowanie się tu wybrać z dzieciakami.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.

Zachęcamy do przejrzenia naszej mapy odwiedzonych miejsc. Może coś innego Cię zainteresuje.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *