Inne formy spędzania czasu

Lodowisko pod NCK w sezonie 2021/22

To był pierwszy raz Jagody na łyżwach! Wybraliśmy się na lodowisko pod NCK, czyli Nowohuckie Centrum Kultury w środku tygodnia po południu. I tak szczerze to spodziewaliśmy się tu sporej ilości ludzi. Niestety wcześniej, nie mamy jak się zorganizować i wybrać wspólnie, więc musiało paść na godzinę 17-18. I tu zaskoczyłam się ogromnie, ponieważ jeździło z nami może z 6 osób, więc było bardzo luźno, a wręcz powiedziałabym, że pusto!! Ale być może, mało osób wie, że to lodowisko już tu działa?

Jak działa lodowisko pod NCK?

Wejścia na taflę lodu odbywają się według harmonogramu – na zdjęciu poniżej dokładna rozpiska wejść. Jeździ się 45 minut. Oczywiście jak na pierwszy raz z dzieckiem jest to czas wystarczający. Można się zmęczyć, jak się nie miało z 5 lat łyżew na nogach. 🤣 W tle puszczona jest przyjemna muzyka, a dokładniej Meloradio. Klimat bardzo fajny, co dopełniają również rozwieszone wokół lodowiska lampeczki.

Przy lodowisku działa wypożyczania łyżew, nawet w rozmiarach dla dzieci. Jagoda dostała łyżwy z regulacją rozmiaru, więc spokojnie można je dopasować do stopy dziecka. Jest tu także bardzo wygodne miejsce do założenia łyżew – są ławeczki, a miejsce jest zadaszone i dobrze oświetlone.

Dla dzieci wypożyczyć można również kask – a nawet trzeba, jeśli nie wzięliście swojego oraz pingwinka do nauki jazdy. Oczywiście kask zalecany jest dla dzieci do lat 8, ale my tam uważamy, że nawet dla starszych się przyda, zwłaszcza jak się nie jeździło zbyt długo.

Cennik:

  • bilet wstępu (ślizgawka 45-minutowa) – 7 zł
  • wypożyczenie łyżew / kasku / pingwinka do nauki jazdy – 7 zł za każdą rzecz
  • kaucja za wypożyczenie łyżew – 50 zł
  • rezerwacja lodowiska na wyłączność grupy zorganizowanej (ślizgawka 45-minutowa) – 300 zł

Godziny otwarcia – harmonogram ślizgawek

  • Od poniedziałku do piątku: 13:00 – 20:30
  • Weekendy, ferie, dni wolne od pracy – 9:00 – 20:30

HARMONOGRAM ŚLIZGAWEK:

Strefa food-trucków tuż obok

Jeśli po jeździe zgłodniejecie to zaraz obok jest strefa food-trucków. Serwują tu m.in.: burgery, frytki belgijskie, kebaba, gofry.

Poza lodowiskiem i strefą jedzeniową można również wybrać się tu dla klimatu świątecznego. Pięknie, świątecznie oświetlone są drzewka i dalej na placu centralnym można podejść – zobaczyć choinkę.

Gdzie dokładnie znajduje się lodowisko pod NCK, gdzie zaparkować, dojazd?

➡️ Lodowisko znajduje się przed wejściem do budynku NCK, adres: al. Jana Pawła II 232, 31-913 Kraków.

🅿️ Parking wzdłuż al. Jana Pawła – bezpłatny lub na płatnym parkingu obok NCK – 4 zł na każdą rozpoczętą godzinę.

➡️ Dojazd komunikacją miejską: najbliższy przystanek Plac Centralny.

Po pierwszej próbie nauki jazdy na łyżwach Jagódka złapała bakcyla i chce więcej i więcej. A mnie przypomniały się czasy beztroskiego wychodzenia na łyżwy i kręcenia kółek w rytm świątecznych przebojów! Ach, jak dobrze było sobie zrobić taki wypad z jednym dzieckiem.

W tym sezonie otworzyło się wiele lodowisk w Krakowie i coś czuję, że będziemy często korzystać! Lodowiska – nadciągamy. 😉


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *