Nad wodę

Plaża Kuter Port Nieznanowice – gdzie nad wodę koło Krakowa?

O Kuter Porcie Nieznanowice pisaliśmy już jakiś czas temu. Wtedy plaża dopiero była w fazie budowy. Choć w zeszłym sezonie kąpielowym odwiedziliśmy to miejsce kilka razy, to zabrakło nam czasu na jego opis. Dlatego szybko nadrabiamy zaległości i zaraz opiszemy Wam, co i jak tu się znajduje oraz jakie są nasze wrażenia z wypoczynku i zabawy nad wodą z dzieciakami w Kuter Porcie w Nieznanowicach. A więc do rzeczy.

Co oferuje Kuter Port?

  • Strzeżone kąpielisko z dużą plażą z różnymi strefami głębokości
  • Restaurację
  • Łowisko
  • Kompleks domków wypoczynkowych
  • Kemping

Strzeżone kąpielisko

Samo kąpielisko jest naprawdę spore. Sama plaża również jest bardzo duża. Piasek, jaki użyto na jej uformowanie jest niesamowicie miły, bardzo drobniutki, przypominający ten z naszego polskiego wybrzeża. Ale jeśli chcecie rozłożyć kocyk na zielonej trawie, to tej jest tu bardzo dużo, tyle że ciut dalej od wody.

Samo kąpielisko zajmuje powierzchnię prawie 1,5 ha. Jest podzielone na trzy strefy: dla maluchów, gdzie jest do 40 cm głębokości wody, dla nieumiejących pływać – 1.2 m oraz dla umiejących pływać – 1.8 m. Kąpielisko jest również strzeżone przez ratownika. Długość plaży to 325 m, a jej szerokość wynosi od 8 do 45 m.

Ale też ważna uwaga – nie uraczycie tu cienia. Po prostu nie ma tu drzew w pobliżu plaży. Ale czy na bałtyckiej plaży są drzewa?? – tam jakoś nikt nie narzeka na brak cienia. 🤣 My polecamy zabrać do ochrony przed słońcem dla dzieci parasol, albo namiocik.

Na plaży dostępne są przebieralnie oraz prysznice, za co to miejsce zyskuje ogromny plus! Dostępne są również boiska do piłki plażowej oraz dmuchańce dla maluszków (te akurat osobno płatne).

Godziny otwarcia plaży Kuter Port oraz cennik

➡️ Latem Plaża jest czynna w godz. 10:00-20:00 (dyżur ratowników do godz. 19:00). Ale ze względu na pogodę należy sprawdzać, czy jest wywieszona biała flaga i czy jest możliwość kąpieli dla spragnionych plażowiczów – najpewniej patrzeć na fanpage na fb – LINK.

➡️ Ceny biletów są uzależnione od dnia tygodnia oraz od godziny wstępu. Najlepiej patrzeć na stronę plaży Kuter Port, bo ceny co sezon mogą się zmieniać – LINK.

✅ Są dostępne bilety rodzinne, a także zniżki dla grup zorganizowanych.

✅ Bilety ulgowe przysługują dzieciom do lat 13 oraz seniorom powyżej 60. Dzieciaczki do lat 3 wchodzą bezpłatnie!

🅿️ Parking jest bezpłatny!

✅ Bilet można wygodnie kupić również online, bez czekania w kolejce do kasy klik TUTAJ.

Gastronomia

Są tu oczywiście dostępne punkty gastronomiczne, ale z jedzeniem typu fast food. Są też lody! Ponadto znajduje się tu sklepik z akcesoriami plażowymi, kosmetykami na słońce. Poza tym oczywiście mamy restaurację Kuter Port z extra placem zabaw, ale warto zauważyć, że znajduje się ona po drugiej stronie od kąpieliska i jeśli chcemy z niej skorzystać, trzeba wyjść poza kasy i jest to dobry kawałek drogi. Więcej o tym pisaliśmy we wpisie TUTAJ.

Nasze wrażenia z plaży Kuter Port?

Wiemy, że opinie o tym miejscu są różne. Jedni mówią drogo, inni, że brakuje cienia, inni, że daleko, inni, że tłoczno. Ale wiecie co? Pokażcie nam drugie tak fajnie zagospodarowane kąpielisko i miejsce do odpoczynku w najbliższej okolicy Krakowa. Tak, tak Przylasek Rusiecki na pewno jest dużą konkurencją i bardzo dobrze, bo fajnych miejsc brakuje i cieszymy się, że powstają. Jak zatem widać jest kilka innych kąpielisk i nie mówimy – to jest najlepsze, ale to jest fajne, nawet bardzo fajne jak na nasze potrzeby!

Za niewątpliwymi plusami tego miejsca przemawia jego nowość. Super zagospodarowana przestrzeń. Strefa do 40 cm, w której maluchy mogą swobodnie się chlapać jest extra. Możemy spokojnie patrzeć jak hasają i nie bać się, że zrobią o krok za daleko. Ale też wiadomo, że jak nowe to przyciąga wielu. I nie dziwimy się zupełnie. Choć my na plaży byliśmy już 3-krotnie to ścisku zbyt dużego nie odczuwaliśmy. I dodamy, że byliśmy tu w weekend w piękną pogodę. Ale wiadomo, dla jednych ścisk, dla innych normalność. A nam tej normalności trochę brakuje i ludzi też.

Na argument, że drogo – cóż, z tym nie poradzimy. My osobiście uważamy, że raz na jakiś czas można pozwolić sobie na wydatek w celu fajnego weekendu i spędzenia czasu. Nie robimy tego codziennie. Ale rozumiemy, że wyjście dla dużej rodziny ze starszymi dziećmi to są już spore koszta.

Jak dojechać do Kuter Portu Nieznanowice?

➡️ Adres: Nieznanowice 50, 32 – 420 Gdów. Współrzędne parkingu: 49.907788, 20.260036.

➡️ Dojazd z Krakowa w ok. 40-50 min w zależność z której części miasta.

Nam, pomimo widocznych plusów, jak i minusów, plaża Kuter Port bardzo się podoba i doceniamy, że mamy takie miejsce w zasięgu dojazdu autem w miarę szybko. Bo klimat jest tu prawie jak nad morzem – tak, tak nie przesadzamy – latają tu mewy!


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *