LATO W MIEŚCIE,  Nad wodę

Plaża Bagry – kąpielisko w Krakowie

Plaża Bagry, czyli oczywista oczywistość na plażowanie w Krakowie. Dla nas idealne na wyskoczenie nad wodę na dwie godzinki późnym popołudniem. Przyznam się też, że do momentu posiadania dzieci, takie atrakcje nie były dla nas, a na Bagrach to byłam teraz pierwszy raz sezonie kąpielowym! My Bagry uwielbiamy po sezonie, kiedy tu jest cisza i spokój – o tym zresztą pisałam już we wpisie TUTAJ.

Ale życie z dziećmi rządzi się innymi prawami, a wiadomo, wodę i piasek one uwielbiają. Więc jak padło pytanie – mama są przecież wakacje, możemy wybrać się gdzieś na plażę? To serce mamy zmiękło! I tak 15 min w aucie i jesteśmy na plaży w mieście – na najbardziej znanej – Bagry. Jak ją oceniam? Może być, choć na pewno w piątek po godzinie 17, nie było tu tłumów, takich jak są w weekend! Wtedy pewnie bym uciekała, a nie rozkładała kocyk. A dzieciom wiadomo – podobało się i to bardzo takie rozpoczęcie wakacji!

Plaża Bagry plusy:

✅ praktycznie w środku miasta i to dwie plaże – stara znana na końcu ul. Koziej oraz nowa Bagry-Wschód bliżej torów (za nową tężnią solankową) – tu właśnie byliśmy

✅ wstęp na plażę jest bezpłatny!

👉 dla dzieci wyznaczona strefa przez dwa rzędy boi plus dla maluchów strefa ogrodzona siatką

✅ plaża jest strzeżona w godz. 10-18

✅ są przebieralnie, automatyczne WC (płatne) i toi toie

👉 są lody, food truck z przekąskami

✅ w tle zalewu pływające żaglówki

✅ jest plac zabaw w sąsiedztwie starej plaży, a przy Bagry-Wschód koło tężni flow park, który moje dzieci do zabawy

Plaża Bagry – minusy:

❌ trudno o parking (jest bardzo mały plus miejsc wzdłuż ulicy też nie ma za dużo)

‼️ bardzo popularne miejsce, więc tu zawsze będzie dużo ludzi

❌ za mało koszy na śmieci i stojaków na rowery (pewnie cześć plażowiczów wybiera dojazd rowerem przez to, że nie ma gdzie parkować, ale rowerem też ciężko o miejsce przy stojaku)

Choć fajnie i w środku miasta ja nie umiem odpoczywać w takim tłumie. Jednak dzieciom to akurat nie przeszkadza, a nawet cieszą się, że mogą pobawić się z poznanymi na brzegu kolegami i koleżankami. Czy wybiorę się na plażę na Bagrach jeszcze raz? Wybiorę, lecz pewnie będę celować w dzień w tygodniu, na pewno nie w weekend!

Jak dojechać nad Zalew Bagry, gdzie zaparkować, aby dojść na plażę?

➡️ Zalew Bagry znajduje się na terenie Płaszowa.

➡️ Można zaparkować tu na dwóch wyznaczonych parkingach. Pierwszy najbardziej znany parking jest na końcu ul. Koziej. Stąd jest blisko na główną plażę oraz na plac zabaw. Współrzędne GPS: 50.034268, 19.995406.

➡️ Drugi mniejszy parking jest na końcu ul. Łanowej. Współrzędne GPS: 50.035233, 19.986196. Parkując tu, można przespacerować się bardziej dziką stroną zalewu Bagry. Co bardzo polecamy. 😉

➡️ Można też zatrzymać się wzdłuż ul. Bagrowej i Koziej (tu jest bliżej na plażę Bagry-Wschód).

➡️ Dojazd komunikacją miejską, autobusem linii 127 – przystanek Bagry. Można też dostać się tramwajem (przystanki Lipska, Rzebika lub pętla Mały Płaszów), ale trzeba wtedy przejść ok. 15 min nad zalew.

Dodamy, jeszcze, że Bagry piękne są poza sezonem! Jest tam cicho, spokojnie. O całym zalewie Bagry i parku miejskim Bagry przeczytacie więcej we wpisie poniżej. 👇


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.

Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *