Tatry z dziećmi,  Wycieczki poza Kraków

Nosalowy Dwór w Zakopanem – hotel bardzo przyjazny rodzinom z dziećmi!

Zaczniemy od tego, że do tego hotelu przyjechaliśmy drugi raz! To w naszym przypadku ewenement, bo raczej lubimy jeździć w nowe miejsca. Dlaczego więc wybraliśmy się tu po raz kolejny? Otóż dlatego, że chcieliśmy odpocząć, a w tym miejscu wiedzieliśmy, że zapewnimy dzieciom wiele atrakcji, nie ruszając się zbyt daleko – wiadomo z 3 dzieci, szczególnie zimą nie jest lekko. Ale do rzeczy, hotel Nosalowy Dwór Resort&Spa w Zakopanem to niezwykle przyjazny hotel dla rodzin z dziećmi! Dlaczego? O tym poniżej.

Dwie sale zabaw

Niezaprzeczalnie te dwie sale zabaw były naszym codziennym miejscem spędzania czasu. Dzieci oczywiście były tym faktem zachwycone! A my dorośli? Hmm jakoś przeżyliśmy te spędzone kilka godzin w salach zabaw przez te 4 dni. Ale było warto dla ich zadowolenia! A jak one wyglądają?

Są dwie – sala zabaw Pinokio oraz Stonoga

Sala zabaw Pinokio to mini małpi gaj z basenem kulkowym w środku, zjeżdżalniami i wieloma torami przeszkód. Dzieci trudno stamtąd wyciągnąć! Druga część to strefa z domkiem, piankowymi klockami, kilkoma zabawkami dla maluchów takimi jak np. pchacz. Ta strefa zabawy znajduje się zaraz obok recepcji głównej w lobby. Super rozwiązaniem jest to, że jest przeszklona i rodzice, siedząc w lobby, mogą doglądać bawiące się dzieci. My o tym nieskromnie marzyliśmy, ale nasze brzdące są jeszcze ciut za małe, aby zostawić je na takiej sali zabaw same.

Druga sala zabaw Stonoga mieści się w budynku Residence. Tuż obok wind. Jest tam duży kulkowy basen, zjeżdżalnia, domek, kuchnia, miękkie piankowe klocki, wiele tablic manipulacyjnych, kącik ze stolikiem do malowania. Jest to ciut mniejsza bawialnia, ale równie zajmująca dla dzieci.

Nosalowy Dwór z dziećmi – zamkowy plac zabaw na zewnątrz to hit!

Dosłownie był to HIT tego wyjazdu! Ten plac zabaw to totalny szał! Pomimo zimy, śniegu, lodu i zimna dzieci spędziły tu tyle czasu na zabawie, że chyba żaden plac zabawy ich nigdy tak nie pochłonął! Jest genialny! Naprawdę wiemy, co mówimy, bo placów zabaw zwiedziliśmy już bardzo dużo! Zamek, liczne wieżyczki, mostki, kładki, linki, zjeżdżalnie, rury, okienka, tunele! Wow, wow, wow! Do tego jest tu dodatkowo labirynt z żywopłotu z ukrytymi kolejnymi wieżyczkami. Oczywiście znajdziemy tu również huśtawki, w tym dla maluszków, piaskownicę, ale teraz przykryta była śniegiem. Wiecie co, dla samego tego placu zabaw przyjechałabym do hotelu Nosalowy Dwór z dziećmi jeszcze raz, może tym razem latem, żeby skorzystać z niego na 150%!

2 min do stoku – pod Nosalem

Hotel Nosalowy Dwór znajduje się tuż przy Nosalu. Dla spragnionych sportów zimowych jest to niezaprzeczalnie fantastyczna lokalizacja! 2 min, przejście przez drogę i można prosto na stok. My tym razem z 3 dzieci nie mieliśmy szans skorzystać z tej bliskości stoku.

Basen

Nasze dzieci uwielbiają! Wyjazdy zazwyczaj kojarzą im się z zabawą wieczorami na basenie! Nosalowy Dwór może nie ma tak rozbudowanych basenów jak Hotel Bania – toż to nie Termy, ale ma bardzo przyjemną, kameralną strefę basenową. Fajne jest to, że część basenu jest wypłycona co jest świetną sprawą dla dzieci. Do tego widok z basenu na Giewont i prószący śnieg – bajka! W tej strefie są też trzy jacuzzi oraz strefa saun. Lecz do tej ostatniej wstęp mają tylko osoby pełnoletnie, także znów ciężko było nam skorzystać.

Jedzenie w Nosalowym Dworze

My wybraliśmy ofertę pobytu ze śniadaniami i obiadokolacjami. Serwowane dania w bufecie były na bardzo wysokim poziomie. Dla dzieci były osobne dania typowo dziecięce jak np. pulpeciki, naleśniki, ziemniaczki w kształcie buziek, paluszki rybne, owoce pod kruszonką. Do tego dzieci na deser mogły wybrać sobie kubeczek pełen dziecięcych ulubionych słodyczy jak żelki, lizak, pianki. Oczywiście obsługa służyła wszelką pomocą (podgrzanie obiadku ze słoiczka dla Idlaki), a na sali dostępne były oczywiście krzesełka do karmienia.

Ah i ten widok z restauracji, gdzie były serwowane śniadania i kolacje – bajkowy!

Nosalowy Dwór z dziećmi – kino, warsztaty, opieka animatora

My zaplanowaliśmy pobyt tutaj na samą końcówkę ferii. Nosalowy Dwór na czas ferii naszykował wiele atrakcji dla dzieci. My uczestniczyliśmy w pokazach filmowych dla dzieci, warsztatach malowania tkanin oraz obejrzeliśmy teatrzyk lalek. Oferta atrakcji była naprawdę spora i można było dodatkowo ciekawie spędzić czas. Z tego co widzimy, hotel często organizuje, szczególnie w weekendy dodatkowe atrakcje dla rodzin z dziećmi.

Przestronne pokoje, ładnie urządzony hotel

Pokój, który wynajęliśmy tym razem znajdował się w budynku Residence II i był naprawdę dla nas wystarczający. Oczywiście jest możliwość wypożyczenia łóżeczka turystycznego dla niemowlaka, ale nasze najmłodsze dziecko to egzemplarz śpiący z rodzicami. Jedyne co to my lubimy, jak mamy do dyspozycji w hotelach wannę – ale to takie nasze małe zachcianki, bo w domu mamy jedynie prysznic. A i widok z okna rano – tym razem mieliśmy zaledwie, albo aż drzewa. Poprzednim razem z pokoju w budynku Residence mieliśmy widok na sam Giewont!

Co do samego hotelu to napiszemy, że jest on dosyć spory i ma liczne przejścia, schodki, windy. Ciut trochę można się w tym pogubić, ale jakoś idzie się połapać. Fajny jest tu łącznik pomiędzy budynkami Residence oraz Residence II, z którego jest widok na Nosal i Giewont, a dla dzieci atrakcja z przechodzenia super!

Czy polecamy Nosalowy Dwór z dziećmi?

Jeśli ktoś potrzebuje solidnego odpoczynku i ma dzieciaki, które pragną zabawy, jest to dobry kierunek na wyjazd. Mamy tu wszystko pod ręką, bez ruszania się gdzieś dalej. Choć oczywiście Zakopane i Tatry kuszą wyjściem na szlak! Nie mniej jednak i trochę relaksu nikomu nie zaszkodziło! My jesteśmy zadowoleni ze spędzonego tu czasu i Nosalowy Dwór z dziećmi polecimy każdemu, kto chce nie robić nic szczególnego, a szkrabom zapewnić dużo zabawy. A i dodamy jeszcze, że można tu zrealizować Bon Turystyczny.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!