Biblioteki Kraków

Filia nr 8 Biblioteki Kraków na ul. Brodowicza z przytulnym kącikiem dla dzieci

Odwiedziłam z dziećmi kolejną poleconą mi filię Biblioteki Kraków, a mianowicie filię nr 8 na ul. Brodowicza. I znów jestem zachwycona po wizycie tutaj. Jest to nowiutka, odremontowana filia. Urządzona w jasnych kolorach, gdzie dominuje biel i pastelowy, zielony kolor. Godnym uwagi jest fakt, że na przestrzeń czytelniczą dla najmłodszych, wygospodarowano praktycznie połowę przestrzeni biblioteki. Po raz to kolejny napiszę! Jestem zaskoczona, jak miejskie biblioteki zmieniają się i pięknieją. 😍

Tutaj zostawiamy Wam linki do bibliotek które odwiedziliśmy do tej pory:

Filia nr 48 na os. Bohaterów Września:

https://www.krakow.z-dzieckiem.pl/2022/01/17/biblioteka-krakow-filia-nr-48-ze-slicznym-kacikiem-czytelniczym-dla-dzieci/

Filia nr 10 przy al. 29 Listopada:

https://www.krakow.z-dzieckiem.pl/2022/02/17/biblioteka-krakow-filia-nr-10-przy-al-29-listopada-z-kacikiem-dla-dzieci/

Jak wygląda kącik czytelniczy dla dzieci w filii nr 8?

Kącik czytelniczy dla dzieci jest tu niezwykle przytulny, jasny, zachęcający do lektury i spędzenia czasu. Strefa dla dzieci to tak naprawdę połowa przestrzeni tej filii biblioteki! Znajdują się tu miękkie dywaniki, stoliczki, wygodne pufy – wszystko w zielonej aranżacji lasu. Nawet niemowlaka śmiało zostawiłam tu na dywanie na chwilkę zabawy z dotykową książeczką!

Poza miejscem dla małych dzieci znajduje się tu również stół z krzesłami i dostępnymi kredkami oraz kolorowankami. Moje brzdące nie omieszkały nie skorzystać. 😉

Dla dzieci wybór poszczególnych pozycji z dostępnego księgozbioru jest łatwy. Książki są wyeksponowane, najmłodsi mają do nich swobodny dostęp. Moje dzieciaki z łatwością wyszukiwały sobie książeczki, które potem wypożyczyliśmy. Muszę stwierdzić, że kolejna biblioteka mnie urzekła tym, jak piękna i przyjemna jest tu strefa dla najmłodszych czytelników.

Co więcej, pani bibliotekarka była cudowna! Zajęła się z dziećmi przygotowaniem pracy plastycznej – dinozaury w jaju 🦖🥚. Zachęciła je do malowania, oraz służyła pomocą w poszukiwaniu książek o kosmosie. Do takich miejsc aż miło się wybrać z dziećmi!

Przyjemna przestrzeń filii nr 8 Biblioteki Kraków

Ta filia Biblioteki Kraków jest podzielona na dwie sale. W pierwszej znajdziemy opisany kącik i strefę dla dzieci i młodzieży. W drugiej części są pozycje z literaturą dla dorosłych. Ta część również jest w jasnych, pastelowo zielonych kolorach. Znajdują się tu również dwa stanowiska komputerowe.

Filia nr 8 Biblioteki Kraków – praktyczne informacje:

➡️ Co warto zauważyć, jest tu możliwy dojazd wózkiem. Wprawdzie jest do pokonania kilka schodków, ale znajduje się tu podjazd po szynach – spokojnie da radę z wózkiem dziecięcym się tam dostać.

➡️ Dla czytelników dostępna jest toaleta! (nie ma przewijaka)

Godziny otwarcia:

poniedziałek   08:30 – 19:00
wtorek   08:30 – 19:00
środa   08:30 – 19:00
czwartek   12:00 – 19:00
piątek   08:30 – 19:00
sobota, niedziela   nieczynne

PRZERWY:
11:30 – 12:00
15:30 – 16:00

Gdzie znajduje się filia nr 10 Biblioteki Kraków?

➡️ Adres: ul. Brodowicza 1, zaraz przy Rondzie Mogilskim. Mapa poniżej. 👇


➡️ Dojazd komunikacją miejską – najbliższy przystanek Brodowicza, Rondo Mogilskie.

🅿️ Parking – w osiedlu, uwaga – jest tu strefa płatnego parkowania.

„Szczęśliwy zakątek” dla Ukrainy!

Filia nr 8 Biblioteki Kraków sąsiaduje z konsulatem Ukrainy (ul. Beliny-Prażmowskiego 4). W tym miejscu biblioteka postanowiła stworzyć szczęśliwy zakątek dla rodzin z Ukrainy. Gromadzi ona w specjalnym miejscu książki w języku ukraińskim (był tu np. „Pucio” po ukraińsku!) oraz inne pomoce plastyczne takie jak: kredki, kolorowanki, bloki, plastelinę, itp, które będą przeznaczone na pomoc dla dzieci z Ukrainy. Materiały można przynosić do Filii nr 8 biblioteki oraz Filii nr 3 (pl. Nowaka-Jeziorańskiego 3) w godzinach pracy tych miejsc. Szczęśliwy zakątek ma to być miejsce dla dzieci z Ukariany do czytania, zabawy i rozwoju. 💙💛

Na koniec stwierdzam, że filia nr 8 Biblioteki Kraków to kolejna przestrzeń przyjazna dzieciom! Super, że istnieją takie piękne miejsca dla dzieci w Krakowie, kryjące się w publicznych bibliotekach. Zachęcamy także i Was do odkrywania, bo być może w bibliotece blisko Twojego domu, również kryje się ciekawa filia z literaturą dla dzieci, która zachęci maluchy i Was do odwiedzin, wypożyczania książek i czytania. 💙

Informacje ogólne na temat Biblioteki Kraków

Biblioteka Kraków to 56 filii i 2 punkty biblioteczne rozsiane po całym mieście oraz Biblioteka Główna. Prawie we wszystkich z nich są działy z literaturą dla dzieci. W oddziałach dla najmłodszych urządzane są kąciki z zabawkami, stolikami, kredkami, miejscem do zabawy.

Jak wypożyczyć książki, ile można wypożyczyć pozycji, na jak długo, czy to coś kosztuje?

✔️ Do biblioteki Kraków może zapisać się każdy. Należy w dowolnej filii wypełnić formularz, okazać ważny dokument tożsamości i nr PESEL.
👉 Dzieci również mogą posiadać swoją kartę biblioteczną – w tym przypadku kartę podpisuje rodzic.
✔️ Wydana karta biblioteczna działa we wszystkich filiach Biblioteki Kraków.
👉 Zapisanie się do biblioteki jest BEZPŁATNE.
✔️ Do biblioteki można zapisać się online i tak też rezerwować książki, wypożyczenie następuje po osobistym zapisie w dowolnej filii.
👉 Z jednej filii jednorazowo można wypożyczyć 5 materiałów bibliotecznych (książek, audiobooków, dokumentów elektronicznych), w tym 1 grę planszową. W przypadku korzystania z kilku filii można wypożyczyć maksymalnie 15 materiałów, w tym 3 gry planszowe.
✔️ Pozycje wypożycza się na 31 dni.
👉 Można przedłużać wypożyczoną pozycję online przez formularz, mailowo, telefonicznie, osobiście.
✔️ Kara za niezwrócenie wypożyczonej pozycji to 20 gr za dzień zwłoki.

Księgozbiór pozycji dla dzieci Biblioteki Kraków

Prawie w każdej filii znajduje się dział z literaturą dla dzieci. Bez wątpienia to super, że książki są przeznaczone dla najmłodszych maluchów, a także dla nieco starszych dzieci. Na półkach można odnaleźć pozycje nastawione na rozwój, a także opowieści przygodowe, fantastyczne, czy książki edukacyjne. Niewątpliwie ważną sprawą jest też to, że każdy Rodzic może sam zgłaszać literackie propozycje w Katalogu Online poprzez zalogowanie się na swoje konto biblioteczne.


Przy okazji wizyty tutaj możecie wybrać się również na znajdujący się niedaleko plac zabaw na skwerze im. Eilego lub Kasztanowy Ogród Krakowian.


Oczywiście, więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy, znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *