Biblioteki Kraków

Filia nr 10 Biblioteki Kraków przy al. 29 Listopada z kącikiem dla dzieci

Odwiedziłyśmy kolejną krakowską bibliotekę skrywającą piękny i przytulny kącik czytelniczy dla dzieci, a mianowicie filię nr 10 Biblioteki Kraków przy al. 29 Listopada 59. Musimy to napisać jeszcze raz – nie widziałyśmy, że w Krakowie mamy takie piękne biblioteki, z tak ładnymi miejscami dla najmłodszych czytelników! Tutaj znów bardzo pozytywnie się zaskoczyłam! W tej filii biblioteki jest bardzo przytulny, pięknie wygospodarowany kącik czytelniczy dla dzieci. A to wcale nie nowe miejsce, jak w przypadku filii na os. Bohaterów Września, o której pisałyśmy TUTAJ.

Przytulny kącik dla dzieci w filii nr 10 Biblioteki Kraków

Kącik dla dzieci jest tu niezwykle uroczy. Bezsprzecznie uwagę dzieci przyciąga różowy miś namalowany na ścianie. Tworzy domową i pełną ciepła atmosferę. Kącik z książkami dla dzieci jest całkiem spory jak na niewielki rozmiar całej biblioteki. Książeczki dla najmłodszych czytelników znajdują się na niskich półkach, są łatwo dostępne dla maluchów. Część z nich jest wyeksponowana na górnej części półki i zachęca do sięgania po nie. Co warto podkreślić, księgozbiór dla dzieci jest tu całkiem spory. Pośrodku kącika czytelniczego dla najmłodszych znajduje się niziutki stolik z krzesełkami. Co więcej, pod jedną ze ścian jest miękka i wygodna kanapa z kolorowymi poduchami. Do tego dla dzieci do dyspozycji są również dostępne miękkie poduchy do rozłożenia na podłodze, gdyby miejsca do siedzenia lub leżenia potrzeba było więcej.

Jak wygląda Filia nr 10 na al. 28 Lispopada?

Jest to niewielka biblioteka. Nie jest ona tak oszałamiająco odremontowana jak ta na os. Bohaterów Września, ale jest tu czysto, przejrzyście i jasno. Kolory w jakich jest urządzona, są bardzo spójne i aż miło tu spędzić czas. Oczywiście są tu dostępne stanowiska z komputerami do nauki/pracy oraz czytelnia w części z pozycjami dla młodzieży i z literaturą dla dorosłych. Mnie się tu osobiście bardzo podobało.

Filia nr 10 Biblioteki Kraków – praktyczne informacje:

➡️ Co warto zauważyć, jest tu bezproblemowy dostęp wózkiem – nie ma ani jednego schodka, nie licząc tych z ulicy przed pawilonem, w którym mieści się ta filia biblioteki – ale tu z boku od strony sklepu jest zjazd dla wózków.

➡️ Nie ma dostępnej dla czytelników toalety.

Godziny otwarcia:

poniedziałek   12:00 – 19:00
wtorek   8:30 – 15:30
środa   12:00 – 19:00
czwartek   12:00 – 15.30
piątek   12:00 – 19:00
sobota, niedziela   nieczynne

PRZERWY:
11:30 – 12:00
15:30 – 16:00

Gdzie znajduje się filia nr 10 Biblioteki Kraków?

➡️ Adres: al. 29 Listopada 59. Mapa poniżej. 👇


➡️ Dojazd komunikacją miejską – najbliższy przystanek UR al. 29 Listopada.

🅿️ Parking – w osiedlu, lub przy ul. Wileńskiej.

Filia nr 10 Biblioteki Kraków to kolejne miejsce przyjazne dzieciom. Aż nie możemy się doczekać odkrywania kolejnych filii. Was do tego również zachęcamy, bo być może w bibliotece blisko Twojego domu, również kryje się fajna przestrzeń z literaturą dla dzieci, która zachęci maluchy i Was do odwiedzin, wypożyczania książek i czytania. 💙

Informacje ogólne na temat Biblioteki Kraków

Biblioteka Kraków to 56 filii i 2 punkty biblioteczne rozsiane po całym mieście oraz Biblioteka Główna. Prawie we wszystkich z nich są działy z literaturą dla dzieci. W oddziałach dla najmłodszych urządzane są kąciki z zabawkami, stolikami, kredkami, miejscem do zabawy.

Jak wypożyczyć książki, ile można wypożyczyć pozycji, na jak długo, czy to coś kosztuje?

✔️ Do biblioteki Kraków może zapisać się każdy. Należy w dowolnej filii wypełnić formularz, okazać ważny dokument tożsamości i nr PESEL.
👉 Dzieci również mogą posiadać swoją kartę biblioteczną – w tym  przypadku kartę podpisuje rodzic.
✔️ Wydana karta biblioteczna działa we wszystkich filiach Biblioteki Kraków.
👉 Zapisanie się do biblioteki jest BEZPŁATNE.
✔️ Do biblioteki można zapisać się online i tak też rezerwować książki, wypożyczenie następuje po osobistym zapisie w dowolnej filii.
👉 Z jednej filii jednorazowo można wypożyczyć 5 materiałów bibliotecznych (książek, audiobooków, dokumentów elektronicznych), w tym 1 grę planszową. W przypadku korzystania z kilku filii można wypożyczyć maksymalnie 15 materiałów, w tym 3 gry planszowe.
✔️ Pozycje wypożycza się na 31 dni.
👉 Można przedłużać wypożyczoną pozycję online przez formularz, mailowo, telefonicznie, osobiście.
✔️ Kara za niezwrócenie wypożyczonej pozycji to 20 gr za dzień zwłoki.

Księgozbiór pozycji dla dzieci Biblioteki Kraków

Prawie w każdej filii znajduje się dział z literaturą dla dzieci. Bez wątpienia to super, że książki są przeznaczone dla najmłodszych maluchów, a także dla nieco starszych dzieci. Na półkach można odnaleźć pozycje nastawione na rozwój, a także opowieści przygodowe, fantastyczne, czy książki edukacyjne. Niewątpliwie ważną sprawą jest też to, że każdy Rodzic może sam zgłaszać literackie propozycje w Katalogu Online poprzez zalogowanie się na swoje konto biblioteczne.


Przy okazji wizyty tutaj możecie wybrać się również na świetny nowy plac zabaw nad Białuchą oraz do bawialni Małe Miasto Wielka Wyobraźnia.

Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *