Na Spacer,  Okolice Krakowa,  Place zabaw

Wieża widokowa i kładki w Drwini

Piękne i malownicze kładki niedaleko Krakowa? Są, są i to całkiem nie daleko – w miejscowości Drwinia! Nie sądziliśmy, że trafimy tu na aż takie śliczne miejsce. Uważamy, że warto się tu wybrać, bo wieża widokowa i kładki w Drwini oraz cała rekreacyjno – turystyczna Dolina Raby to fajny pomysł na spędzenie dnia na świeżym powietrzu i wsłuchania się w przyrodę. A gdzie to się dokładnie znajduje? Otóż to miejsce jest około 40 km od Krakowa, tuż za Puszczą Niepołomicką. Do tego to nie tylko fajne miejsce wypoczynkowe, ale również idealny przystanek rowerowy na dłuższej trasie. A dlaczego? Czytaj dalej. 🙂

Wieża widokowa i kładki i coś jeszcze?

Przede wszystkim MOR – czyli miejsce obsługi rowerzystów, a wraz z nim cała infrastruktura takiego miejsca. Jest tu zagospodarowany park wypoczynkowy wraz z placem zabaw i siłownią plenerową, drewniane pomosty nad wodą, ścieżki i ławki w zieleni, a także miejsca na rozpalenie ogniska. Nie brakuje tutaj także wiaty oraz publicznej toalety – ta jednak była jeszcze zamknięta. Jest tu tak zielono, że aż zachęca to do spacerów i odpoczynku oraz wsłuchania się w przyrodę. My tu słyszeliśmy dużo odgłosów żab i ptaków. Na miejscu macie także oświetlenie, więc można przebywać tutaj także w godzinach wieczornych.

Plac zabaw i siłownia plenerowa

Znajduje się tu nieduży, ale w takim miejscu wystarczający plac zabaw. Wyłożony jest on w całości piaskiem i ogrodzony. Dzieci znajdą tam sporą wieżę do wspinania z lin oraz typową konstrukcję do zabawy. Są dwie zjeżdżalnie, liny i rura do przechodzenia, ruchomy mostek – jest czym zająć dzieciaki. Oprócz tego bujak i dużo, dużo piasku. Dla dorosłych tuż obok siłownia plenerowa z sześcioma urządzeniami.

Malownicze kładki i wieża widokowa to główny atut tego miejsca

Dokładniej mówiąc trzy i dosyć krótkie kładki, ale bardzo ciekawie i malowniczo wkomponowane w przyrodę. Nasze chłopaki biegały po nich, mając z tego wiele radości. Co więcej, z kładek można z bliska obserwować florę i faunę tego miejsca. Nam udało się usłyszeć i zobaczyć żaby, które na dzieciach jak zwykle zrobiły wrażenie. Bardzo nam się tu podobało, pomimo tego, że to niezbyt duży teren, ale robiący wrażenie – szczególnie z wieży widokowej. Sama wieża jest nie zbyt wysoka i nie spodziewajcie się oszałamiających widoków. Ale atrakcja dla dzieci, aby wejść na górę jest.

Minusem tego miejsca jest jednak fakt, że jest polecane na rower, a tam, gdzie nie ma kładek, znajduje się żwirowa nawierzchnia, która na pewno utrudnia przemieszczanie.

Gdzie znajdują się kładki i wieża widokowa w Drwini oraz parking?

➡️ Wszystko to znajduje się w Drwini tuż obok Puszczy Niepołomickiej. Poniżej na mapie zamieszczamy dokładną lokalizację. 👇 Współrzędne GPS: 50.0982744, 20.4286768.


➡️ Z Krakowa to ok. 40 km, czyli dojazd w 40 minut.

🅿️ Przy obiekcie jest bezpłatny parking.

A jeśli będzie wam mało, to obok znajduje się łowisko Cicha Woda, które jest podobno jednym z lepszych w okolicy. Ahh i oczywiście wspominana Puszcza Niepołomicka, która zawsze kusi swoimi urokami i wspaniałymi ścieżkami spacerowymi i rowerowymi. Niedaleko znajduje się także miejscowość Ispina i przebiegająca tamtędy Wiślana Trasa Rowerowa, którą opisywaliśmy rok temu.

 • łowisko
 • Drwinia

Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Zapraszamy do korzystania z naszej mapy, gdzie zaznaczamy miejsca przez nas odwiedzone.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


2 komentarze

 • Gość

  Dziś odwiedziliśmy to miejsce,
  Niestety śmieci wołają się wszędzie, puszki po piwie, potluczone szkło po butelkach po alkoholu,
  Brudno, obiekt zaniedbany,
  Dodatkowo plac zabaw zalany woda.

  Okolica spokojna, cisza, można się przejść koło łowiska.

  • Dominika

   Gdy my odwiedziliśmy to miejsce, nie było tam śmieci. Niestety ludzie nie dbają o to, co mają dobrego. Jeśli społeczeństwo samo nic z tym nie zrobi, będą takie sytuacje. Najgorsze jest w tym wszystkim to, że obiekt jest nowy, a już jak widać zaśmiecony! Lokalne władze powinny coś z tym zrobić! Jeśli Panu lub Pani zależy, prosimy to zgłosić do zarządcy obiektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *