Inne formy spędzania czasu

Diabelski Młyn w Krakowie z dziećmi

Diabelski Młyn – Cracow Eye, to nie oszukujmy się głównie atrakcja dla przyjezdnych turystów. Ale czy my nie możemy być turystami we własnym mieście? Przyznać się, kto już był na diabelskim młynie z dziećmi? My ostatnimi czasy przejeżdżając tamtędy, słyszeliśmy pytanie: mamo, tato możemy tam kiedyś pójść? I w końcu poszliśmy – w dzień dziecka, trochę dla siebie, ale głównie dla nich! I bardzo nam, i dużym i małym się podobało.

Jak wygląda przejazd?

Co tu dużo pisać. Kupujemy bilety, wchodzimy do kabiny – dodamy, że klimatyzowanej i spędzamy w środku 3 pełne okrążenia. Młyn w czasie przejazdu kilka razy się zatrzymuje, żeby wpuścić kolejne osoby. Jest to fajne, bo można wtedy dłużej pooglądać widoki. Jeśli macie wózek, nie ma problemu go zostawić na dole za bramkami.

Widoki z góry

Oj naprawdę piękne! Zresztą nasze miasto oglądane z każdej perspektywy jest piękne. My trafiliśmy na cudowną pogodę i złotą godzinę. Polecamy właśnie wybrać koniec dnia, bo widoki były nieziemskie. Oświetlony światłem zachodzącego słońca Wawel – cudo! Zakole Wisły, Kazimierz i Podgórze, górujące kominy elektrociepłowni, osiedle Podwawelskie, stadion Wisły, kopiec Kościuszki, opactwo w Tyńcu oraz Kamedułów na Bielanach – panorama niemalże całego Krakowa, a nawet okolic. Przepiękny widok. Dodamy jeszcze, że koło ma aż 50 m wysokości i jest jednym z największych kół widokowych w Polsce.

Nasze wrażenia z przejażdżki diabelskim młynem?

Dzieci zachwycone! My również! Choć pewnie zapytacie, czy cena jest adekwatna do wrażeń i spędzonego tam czasu? No cóż, cena to cena. Akceptujemy, choć wiadomo wysoka i za naszą rodzinę 100 zł. Ale czy czasami nie warto zaszaleć i mieć fajne wspomnienia? My mamy cichą nadzieję, że od teraz dzieci przejeżdżając obok diabelskiego młyna, będą mówić: mamo, tato, tam byliśmy i było super! To był fajny dzień. 🙂 Nocą diabelski młyn jest dodatkowo podświetlony i to też musi robić wrażenia od środka, ale już wtedy nie ma z pewnością tak oszałamiających widoków na miasto.

Ile to kosztuje?

  • Bilet normalny – 30 zł
  • Ulgowy – 20 zł
  • Dzieci do lat 2 – wstęp bezpłatny

Szczegółowy cennik na stronie Cracow Eye, bo wiadomo, ceny lubią się zmieniać.

Aha i uwaga przy diabelskim młynie teraz są 3 dodatkowe atrakcje dla dzieci: ciuchcia, karuzela i latające słonie. Każda dodatkowo płatna w kasie diabelskiego młyna. U nas silna wola rodziców nie zadziałała i musiała być przejażdżka kolorowym pociągiem. 😂

  • diabelski młyn z dziećmi
  • pociąg
  • karuzela

Gdzie znajduje się dokładnie Diabelski Młyn, jak dotrzeć, parking?

➡️ Najłatwiej powiedzieć, że przy forum Przestrzenie, na bulwarach wiślanych. Lokalizacje pokazujemy na mapie poniżej. 👇


➡️ Komunikacją miejską – najbliższy przystanek: Most Grunwaldzki lub Ludwinów.

🅿️ Parking – strefa płatnego parkowania. Najlepiej szukać na ul. Ludwinowskiej, Przedwiośnie lub parking forum – płatny.

Czy polecamy – tak! Rozrywka dla całej rodziny, choć kosztowna. Ale być turystą w swoim mieście być warto i korzystać z tego, co nam oferuje Kraków tym bardziej.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Zapraszamy do korzystania z naszej mapy, gdzie zaznaczamy miejsca przez nas odwiedzone.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *