Okolice Krakowa,  Place zabaw,  Wycieczki poza Kraków

Bochnia – park Uzbornia i extra plac zabaw!

Nasz zimowy spacer, w pięknej scenerii oszronionych drzew, zaliczyliśmy w Parku Uzbornia w Bochni. To bardzo duży teren, na którym każdy znajdzie coś dla siebie. Są tu boiska do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki, siłownia pod chmurką, staw i altanki, dużo zadbanych ścieżek do spacerowania oraz na rower. Jest nawet skate park oraz restauracja z tarasem widokowym. Ale to, co nas tu przyciągnęło to coś dla dzieci – czyli wielki, drewniany plac zabaw! Jak sami widzicie, jest tu dużo rzeczy do zobaczenia, także zachęcamy na wycieczkę do Bochni i wybrania się tu na spacer z dzieciakami. 😉

Park Uzbornia w Bochni

Wzgórze Uzbornia znajduje się niedaleko centrum miasta. Piękne alejki, trasy rowerowe, staw, altanki, pomniki to wszystko zachęca do spacerów w tym miejscu. My już czekamy na wiosnę i lato, żeby móc pospacerować w tym miejscu w lepszej aurze. Na pewno zachęciła i zaciekawiła nas tu restauracja z punktem widokowym, która teraz oczywiście jest zamknięta z powodu pandemii. Widoki z tamtego miejsca muszą być naprawdę super! Bochnia i okolice z punktu widokowego to dodatkowa atrakcja do zobaczenia dla małych i dużych. W parku jest także dużo miejsca do odpoczynku. Jest nawet jedna, specjalna ławka, która zaciekawi fanów książek, gdyż to taka mała biblioteczka. 😉

  • skate park Bochnia
  • boisko
  • siłownia plenerowa

Ciekawy i inny plac zabaw!

Nie ukrywany, że ten plac zabaw to był nasz główny punkt wycieczki do Bochni! Jest on naprawdę extra! Kacper, jak zobaczył ilość kolorowych konstrukcji był zachwycony, gdzie ich tym razem zabraliśmy!

Otóż ten plac zabaw to jeden wielki tor przeszkód, gdzie dzieciaki mogą szaleć na ruchomych podestach, mostach, linach. Są także zjeżdżalnie, opony, ścianki wspinaczkowe i rury.

  • plac zabaw
  • plac zabaw, park Uzbornia Bochnia
  • plac zabaw, park Uzbornia Bochnia
  • plac zabaw, park Uzbornia Bochnia
  • plac zabaw
  • plac zabaw

Cała konstrukcja połączona jest dodatkowo kilkunastoma domkami, co tworzy świetną przestrzeń do zabawy. Wygląda to naprawdę super! My, rodzice aż weszliśmy na konstrukcje i szaleliśmy z chłopakami. Czuliśmy się tutaj, trochę jak w parku linowym, a nie jak na bezpłatnym placu zabaw w miejskim parku! Choć dla naszego półtorarocznego Filipa plac zabaw był ciut za trudny, to Kacper bawił się tu znakomicie. Mróz nagle nie był mu straszny i nie chciał stąd wychodzić, co mówi samo za siebie, że jest to świetne miejsce do zabawy.

Jak dojechać i gdzie zaparkować?

➡️ Do parku Uzbornia w Bochni najlepiej dojechać od ulicy Dąbrowskiego, następnie skręcić w lewo w ulicę Uzbornia i po lewej stronie będziecie mieli wielki parking przed restauracją oraz boiskami. Lokalizację parkingu zaznaczamy na mapie poniżej. 👇 Współrzędne GPS: 49.9625827, 20.4314659.


➡️ Z Krakowa dojazd w około 40 – 50 min, w zależności z której części miasta.

Plac zabaw w parku Uzbornia w Bochni jest naprawdę super. My wybierzemy się tu z pewnością jeszcze raz, gdy będzie już cieplej i będzie można w końcu napić się kawy na tarasie widokowym restauracji! Choć zimową aurą to bardzo spokojne miejsce na spacer i atrakcje dla dzieci bez tłumów.


Więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *