Inne formy spędzania czasu,  Okolice Krakowa

Podstolice – blisko Krakowa na sanki, narty

My Podstolice uwielbiamy! Za bliskość, za całkiem dużo śniegu, za szybką możliwość szaleństwa na białym puchu. Można tu pozjeżdżać na nartach, sankach, dzieci mogą poszaleć na śniegu, który jak wiadomo w mieście w ostatnich latach rzadko, kiedy występuje.

Z czego można w Podstolicach skorzystać?

Są tu 3 wyciągi oraz 6 tras zjazdowych. Wszystkie są oświetlone. Trudnością dostosowane dla zaawansowanych oraz dla początkujących. Dla maluchów jest mała górka do zjazdu na sankach. Można tu także spokojnie pobawić się w śniegu, porzucać śnieżkami, a nawet ulepić bałwana.

Cennik karnetów na sezon 2020/2021:

Obowiązują karnety czasowe, punktowe lub całodzienne.

1 godzina to 35 zł. Cały dzień 80 zł. Jeśli chodzi o inne ceny – najlepiej patrzeć na stronę internetową Podstolice Ski.

Miejsce do zjazdu na sankach

Oczywiście można także przyjechać na samą zabawę na sankach i w śniegu. Wydzielona specjalna strefa na sanki to super pomysł. Jest bezpiecznie, nie ma możliwości, żeby rozpędzeni narciarze wpadli w Wasze dziecko jadące na jabłuszku, bądź saneczkach. W tym roku wydzielona strefa jest płatna! Opłata jest jednorazowa i obowiązuje w dniu wykupienia wejścia. Cena takiego wejścia to 15 zł za dziecko. Dostajecie karnet z podpisanym dniem zakupu i możecie korzystać cały dzień.

Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego

Działa tu również wypożyczalnia sprzętu. Komplet za narty, buty oraz kask to 25 zł za 2 godz. Można także wypożyczyć osobno jedną z rzeczy, której nie mamy, bądź zapomnieliśmy. Nawet sanki, jabłuszka do zjeżdżania można wypożyczyć – cena 10 zł za 3h. W tamtym roku musieliśmy wypożyczyć sanki, bo zapomnieliśmy przy całym wyjściu zabrać z szafy.

Szkółka narciarska na stoku w Podstolicach

Tak, działa tu również szkółka narciarska. My wiele razy mieliśmy już plan zapisać nasze starszaki na naukę jazdy na nartach, lecz w tym sezonie możemy już nie zdążyć z racji pandemii i zamknięcia stoków. Ale tu nie tylko odbywają się lekcje dla maluchów, ale również oferta skierowana jest dla młodzieży, dzieci szkolnych i dorosłych. Warto na stronie sprawdzić, jeśli ktoś na zamiar doszkolić siebie lub dzieciaki. Cennik takiej nauki rozpoczyna się od 60 zł za pół godziny, choć istnieje też możliwość nauki w grupie kilkuosobowej i wtedy cena jest mniejsza.

Godziny działania stacji narciarskiej:

Codziennie od 10 do 21. Najlepiej patrzeć na stronę internetową, bo czasami w dni weekendowe, gdy są dobre warunki pogodowe, godziny są wydłużone. My sprawdziliśmy dzień wcześniej i okazało się, że w sobotę otwierali od 9- tej, a już o 10- tej było dużo osób na stoku i pierwszy parking był prawie cały zajęty przez samochody.

Karczma Alpejska Chatka

Oczywiście w tym roku z racji pandemii restauracja działa tylko na wynos. Ale zawsze można kupić ciepłą herbatę, ciepły obiad. Można się także ogrzać przy ognisku obok knajpy i upiec sobie kiełbaskę. Pamiętajcie, ognisko to dla dzieci dodatkowa atrakcja!

Jak dojechać do wyciągu Podstolice Ski oraz gdzie parkować?

➡️ Adres: Podstolice 260, 32-020 Podstolice. To ok. 20-25 km z Krakowa.

➡️ Dokładną lokalizację zamieszczamy na mapie poniżej. 👇


➡️ Przy stoku są wydzielone darmowe parkingi.

Uważamy, że to super alternatywa, żeby dać dzieciom trochę śniegu w Krakowie. Może jest on sztucznie naśnieżany, ale pamiętajcie, że dla dzieci to nie ma znaczenia. Jest zabawa, jest radość i to jest najważniejsze. A jak jeszcze można znaleźć go tak blisko Krakowa, to jest to duży plus.


Więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *