Zabawy w domu

Chusty animacyjne pomysłem na nudę w domu!

Zbliża się zima, a z nią coraz dłuższe wieczory. Dłuższe wieczory oznaczają więcej spędzania czasu z dziećmi w domach. Do tego dołóżmy infekcje jesienne i czasami z dziećmi zostajemy uziemieni w domu na długie kilka dni, czasami tygodni. I co wtedy robić? Puzzle, gry, klocki, rysowanie, tańczenie. Zapewne każda z mam na pamięć zna wszelkie układanki, wierszyki, a nawet z imienia lalki i auta swoich pociech. My zaczęłyśmy już teraz szukać fajnych, ciekawych rzeczy, żeby jakoś przetrwać do następnej wiosny! Trafiłyśmy na zabawki animacyjne firmy AKSON. I bingo! Zrobiłyśmy dzieciom istne szaleństwo! W ruch poszły kolorowe chusty animacyjne, woreczki, piłeczki. 😉 Na koniec dnia dzieci powiedziały: „mamusiu było jak w przedszkolu, mieliśmy przedszkole u nas w domu!” A czym i jak się bawiliśmy, o tym przeczytacie dalej. 🙂

Chusta animacyjna

Znają ją chyba wszystkie dzieci. Co więcej, intuicyjnie wiedzą jak się nią bawić. My niewiele musiałyśmy tłumaczyć. Nasze przedszkolaki od razu wiedziały, że chustą się faluje, podrzuca piłeczki oraz próbuje trafić małą piłeczką w otwór na środku. Doskonale znają zabawy, ponieważ w przedszkolach jest ona bardzo często używanym elementem.

  • Chusty animacyjne AKSON
  • Chusty animacyjne AKSON

Dodatkowo zabawy z chustą wyzwalają w uczestnikach ogromną ilość pozytywnej energii! Falujące intensywne kolory dostarczają wielu różnorodnych bodźców wzrokowych, słuchowych, kinetetycznych.

Ponadto chusty animacyjne są różnych wielkości. My tutaj do zabawy wykorzystałyśmy chustę o średnicy 3 m. Jak widać, bawiło się 3 dzieci i jedna mama, a później też jeden tata. 😉 I taka wielkość była dla nas idealna. Są oczywiście chusty mniejsze, ale ta 3 m według nas jest bardzo uniwersalna, bo przy większej ilości uczestników zabawy, nie staje się zbyt mała.

Propozycji zabaw z chustą animacyjną w internecie, jest bardzo dużo. Wydane są nawet specjalne książki, gdzie znajdziecie wyczerpujące opisy zabaw. Centrum Akson wydało również taką książkę prezentującą kolorowe zabawy z chustą animacyjną. Więc jeśli tylko macie większe imprezy to uważamy, że to naprawdę fajny pomysł na zabawę, nie tylko na powietrzu, ale także w domu. Jak widać, my bawiliśmy się tradycyjnie, ale również w zabawy wymyślane przez dzieci. Jagoda chciała się bawić w: „stary niedźwiedź mocno śpi”. Proszę bardzo – niedźwiedź chowa się pod chustę i potem łapie. Następnie Kacper wymyślił zabawę w kolory, nawet po angielsku, więc każdy dostał odpowiednią poduszeczkę w swoim ulubionym kolorze i dopasowywali kolorowe woreczki i piłeczki. Jak widać, chusty animacyjne to produkt, którego zastosowanie ogranicza tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia! Ile osób, tyle pomysłów na gry i zabawy. 😉

Woreczki sensoryczne, gimnastyczne

Pobudzają one wszystkie zmysły. Polecane dla dzieci, które mają problemy z integracją sensoryczną. Dla każdego dziecka fajnie działają na wzrok, słuch, dotyk. Małe dzieci dzięki takiej zabawie lepiej poznają otoczenie, w którym żyją. Fajnym aspektem woreczków jest też fakt, że kosztują nie wiele, więc warto je na pewno zakupić. Zabawy z woreczkiem to między innymi segregacja kolorów, slalom pomiędzy woreczkami, chodzenie po woreczkach, czyli taka ścieżka sensoryczna, a także rzucanie do celu, czy popularna gra w klasy. Często woreczki wykorzystuje się także na lekcjach wf-u lub gimnastyce korekcyjnej, gdzie dzieci bawią się także w noszenie woreczka na różnych częściach ciała – głowie, ramionach, brzuchu, a więc poznawanie swojego ciała oraz główkowanie, czy spadnie mi ten woreczek, czy nie.

Poduszki emocje

Niesamowita pomoc w nauce opanowywania emocji. Dzięki kolorom dodatkowo każda z emocji wyrażana jest interpretującym kolorem. Ale oczywiście nie tylko w taki sposób można bawić się nimi. Zabawy w rozpoznawanie kolorów, ale w innym języku. Skakanie, liczenie, nazywanie minek również po angielsku. A gdy bawi się więcej dzieci różne zawody typu kto szybciej, kto pierwszy. U nas dzieciaki szalały gdy ułożyliśmy im tor do skakania. Potem miały też zadanie dopasować kolorystycznie woreczki gimnastyczne do odpowiednich poduszek. Zabawy w liczenie, poznawanie kolorów, nastrojów również i tu nie mają końca.

  • zabawy
  • skoki
  • zabawy
  • zabawy

Chusta rzut do celu

Kolejny fajny i ciekawy produkt. Rzut do celu zawsze jest zajmującą dzieci zabawą, dodatkowo pełną rywalizacji. Te emocje jakie towarzyszą rzutowi, taktyka ustawienia, i sam rzut. Dzieci uwielbiają takie zabawy. Tu mamy do tego specjalną matę z narysowanymi kolorowanymi kołami i opisaną cyframi. Stasze dzieci mogą w ten sposób uczyć się dodawać, młodsze rozpoznawać kolory i cyfry. Liczenie woreczków, które spadły na dany kolor, sumowanie wyniku. Dodatkowo takie zabawy znakomicie wspomagają rozwój koordynacji wzrokowo – ruchowej, ćwiczą motorykę małą, refleks, spostrzegawczość oraz umiejętność celowania. Jedna zabawa, a cała gama ćwiczonych umiejętności! Do tego zabawy z rzutem na matę powodują czerpanie radości płynącej z ruchu!

Gdzie można kupić zabawki firmy AKSON?

➡️ W sklepie Animatora online: https://sklepanimatora.pl/ oraz stacjonarnie.

➡️ Sklep stacjonarny w Krakowie znajduje się na ul. Starowiślnej 74.


➡️ Sklep Animatora ma również sklepy stacjonarne w Katowicach na ul. Kościuszki 43 oraz we Wrocławiu na ul. Borowska 186a.

PS: do końca października na produkty ze sklepu animatora macie 10% zniżki na hasło: www.sklepanimatora.pl/?discount_code= KRAKOWSKIEBRZDACE. Zarówno online jak i stacjonarnie. 😉 Jeśli klikniecie link powyżej, ceny już będą zredukowane o zniżkę.

Ile to kosztuje?

Ceny chust wcale nie są bardzo wygórowane. Cena za chustę animacyjną o średnicy 2-metry jest rzędu 190 zł. Chusty typu spadochron są ciut tańsze. Zestaw woreczków to jedyne ok. 30 zł, poduszki emocje to ok. 90 zł. Może warto zastanowić się, czy nie zainwestować w takie zabawy dla naszych dzieci. 😉

Jakby nie patrzeć można złożyć się w kilka mam na jedną chustę animacyjną, zestaw woreczków i poduszki emocje i zimowe wieczory nam nie będą straszne. W końcu mówi się, że w kupie siła! Także, jeśli macie możliwość nabyć takie rzeczy to polecamy chusty animacyjne. Świetnie sprawdzają się na wszelkich urodzinach, przyjęciach, weselach. Wcale nie trzeba zatrudniać animatora, wystarczy czasami jedna chusta animacyjna, kilka piłeczek, woreczków oraz dobry humor i chęci zabawy i dzieciaki mają zapewnioną rozrywkę.

Teraz chcemy, żebyście i Wy poznali produkty Akson, bo to naprawdę fajna alternatywa dla znanych już zabaw w domu. Ponadto każde urodziny, impreza rodzinna bądź nawet zwykle spotkanie ze znajomymi, którzy mają dzieci, w podobnym wieku mogą uatrakcyjnić np. chusty animacyjne. Wiecie – dzieci znudzone, ale pełne jak zawsze energii, goście najedzeni i nagle pojawia się na imprezie chusta animacyjna! Hit! Tak właśnie było na urodzinach u naszego Piotrusia. 😉 A co jeszcze zabawniejsze to jest to, że oprócz jubilata i jego siostry na przyjęciu byli sami dorośli, a bawiliśmy się wszyscy jak małe dzieci!! Magia chusty 😍 !

  • Chusty animacyjne AKSON
  • Chusty animacyjne AKSON

Jeśli podoba Ci się ten wpis, zostaw ślad po sobie. Polecamy zajrzeć również do zakładki ZABAWY W DOMU, gdzie pokazuje kilka naszych sprawdzonych zabaw oraz kilka pomysłów DIY.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook. 

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *