Bawialnie

BlocoLoco – bawialnia i kawiarnia na Złocieniu

UWAGA – bawialnia BlocoLoco Kraków już nie działa. Wypis zostawiamy na pamiątkę!

BlocoLoco to połączenie przytulnej kawiarni z edukacyjną salą zabaw. Ale nie taką typową salą zabaw dla dzieci, choć i zwykłe i „znane” zabawki też się tu znajdą. A co takiego wyróżnia BlocoLoco? Klocki! I to jakie. 🙂 Duże, piankowe, w różnych rozmiarach. Do budowania, układania, konstruowania. Możliwości zabawy jest nieskończona ilość. A co dla rodziców? Dla rodziców, a szczególnie tatusiów też tu będzie myślę – fajna zabawa w wymyślanie coraz to ambitniejszych konstrukcji! Oczywiście dla tych, co wolą popatrzeć na zajęte zabawą dzieci jest też tutaj na miejscu bardzo przytulna część kawiarniana. 😍 Poznajcie zatem nową bawialnię na mapie Krakowa, otwartą zaledwie w lipcu. Tutaj wszystko pachnie nowością i czeka na Wasze dzieciaki.

Specjalne klocki Mammutico rządzą w BlocoLoco

To właśnie klocki Mammutico królują w przestrzeni tej bawialni. Są to bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia oraz wodoodporne klocki, wykonane ze specjalnej pianki. Co istotne w panujących czasach są łatwe w czyszczeniu! W bawialni BlocoLoco wiemy, że czyszczone są za pomocą myjki parowej. Ale za co kochają je dzieci? Gdy ja dotknęłam te klocki pierwszy raz, to od razu spodobała mi się ich miękkość i lekkość. Na pewno to ma wielkie znaczenie dla naszych pociech. Z łatwością mogą przenosić nawet największe z klocków. Dodajmy tu do tego, że rozmiarów i kształtów klocków Mammutico jest bardzo dużo. Duże, małe, długie, krótkie, okrągłe, o nieoczywistych kształtach, specjalne łączniki, za pomocą których można tworzyć niesamowite rzeczy. Jedno wiem na pewno, tu podczas zabawy dzieci fantastycznie rozwijają kreatywność i umiejętność tworzenia brył trójwymiarowych. Nie można zapomnieć także, że przy okazji zabawy jest też nauka kształtów, kolorów, form i osiągamy idealną lekcję poprzez zabawę.

Bardzo przyjemna przestrzeń do zabawy w BlocoLoco

Kolorowa, miękka mata oraz klocki do budowania tworzą bardzo przyjazną przestrzeń już dla najmłodszych dzieci. Z powodzeniem już 2-latki, a myślę, że nawet i młodsze brzdące zajmą się tu zabawą. Choć Ci najmłodsi może nie taką, jaką tu przewidziano. Raczej w tym wieku większą frajdą jest burzenie, aniżeli budowanie. 🤣 Bardzo ciekawym pomysłem na zabawę jest także ściana z otworami, gdzie można tworzyć fajne konstrukcje, a nawet układać kształty czy literki. Nie mogę nie wspomnieć tu o lustrze na całej ścianie. Trochę takiej, jak na sali fitness. Dla dzieci kolejna ciekawa sprawa. Mogą podziwiać swoje dzieła. Ba! Mogą tworzyć ściany z klocków, a potem wbiegając je, burzyć i – co więcej – to burzenie obserwować w lustrze. Czad! Oczywiście burzenie podobało się szczególnie tym najmłodszym. 😛

W weekendy animator, który zajmie zabawą dzieciaki

W każdy weekend od godziny 12 do godz. 19 na sali zabaw jest animator, który zajmuje zabawą dzieci. Pomaga on tworzyć konstrukcje, podpowiada, jakie klocki użyć. Świetna opcja na zabawę. Pani, która bawiła się z naszymi dziećmi, wymyślała zabawy dostosowane do ich wieku. Jak widać poniżej, zabawy były różne, ale burzenie to był hit. Ciekawa była zabawa w budowanie schodków, po których można było się wspiąć i zobaczyć co jest na górze szafek. Choć tu znowu radość dzieciom dało burzenie owej budowli. Specjalna ścianka i podłużne klocki można było wykorzystać do uwięzienia dzieci. 🤣 Jagoda z Piotrusiem miały nie lada wyzwanie, jak się stamtąd wydostać. Na sam koniec dzieciaki bawiły się na ułożonym torze przeszkód. Dwie godziny zabawy, a wybawiły się na cały dzień i co chwilę pytają, kiedy znowu pojedziemy pobudować coś z tych fajnych klocków.

Kawiarnia, czyli ulubiona część rodziców 🙂

Oj tak! To moja ulubiona część w przestrzeni BlocoLoco! Choć zabawa miękkimi klockami też jest fajna, to my rodzice zdecydowanie chyba wolimy w takich miejscach, gdzie dzieci się same zabawią po prostu odpocząć. A gdy dają dobrą kawę, mrożoną herbatę, desery, lody to chyba nic od tej możliwości relaksu i spokoju nas nie odciągnie. Do tego samo wnętrze części kawiarni jest jak dla mnie idealne do spędzenia czasu. Białe krzesła, industrialne, betonowe ściany i do tego wszystkiego ocieplający wnętrze – miętowy sufit. Całość tworzy piękną i przyjazną przestrzeń. 😍 Zielone, zwisające rośliny i radosne śmiechy bawiących się dzieciaków dopełniają to miejsce i wygląda to naprawdę cudownie. Ahh! Wy też się rozmarzyliście?

W ofercie kawiarni oczywiście ulubiony napój rodziców, czyli kawa! Do tego przekąski na słono (!) oraz desery. 😍 Szarlotki, tiramisu, serniczki, ale i zdrowe jogurty z owocami, a także ubóstwiane przez moje dzieci – galaretki. Oczywiście pyszne lody rzemieślnicze oraz naturalne soki i musy dla dzieci. A co nas najbardziej zaskoczyło, to można tu nawet kupić słoiczek z obiadkiem dla malucha.

Organizacja urodzin i małych przyjęć w bawialni BlocoLoco

Bawialnia posiada również własną osobną salkę do organizacji urodzin. Jest ona bardzo przytulna. Na ścianach namalowane są domki. Wnętrze dekorowane jest balonami, girlandami. Cała oferta organizacji urodzin znajduje się na stronie bawialni – LINK TUTAJ. Wydaje nam się to miejsce idealnym na organizację urodzin dla małych fanów budowania, konstruowania.

W BlocoLoco jest również duży wybór zajęć dla dzieci i dorosłych

W BlocoLoco odbywają się również ciekawe zajęcia dla dzieci. Nasza Jagoda od jakiegoś czasu zaczęła uczęszczać na zumbę i jest zachwycona! Więcej o zajęciach i harmonogramie można poczytać na stronie bawialni – zawsze aktualny harmonogram znajduje się tutaj – LINK. Ale to nie wszystko, dla rodziców też się coś znajdzie. Z tego co zauważyłam Blocoloco cały czas poszerza ofertę zajęć zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Ostatnio wprowadzili zajęcia gimnastyczne dla rodziców z dziećmi, angielski, zajęcia ogólnorozwojowe dla najmłodszych oraz warsztaty np. z robotyki.

Udogodnienia

Jak to my, a bardziej nasze dzieci sprawdziłyśmy, czy w toaletach są odpowiednie gadżety dla dzieci. I meldujemy, że są. Podnóżek do umywalki, przewijak oraz nakładka na toaletę w motyw ze świnką Peppą, nasze brzdące przetestowały i wszystko działa. 😉 Oczywiście krzesełka dla maluchów też są, ale już z tych nie korzystają nasze już, jakby nie patrzeć – starszaki.

Gdzie jest bawialnia BlocoLoco?

➡️ Na osiedlu Złocień. Dokładny adres to ul. Domagały 45. Na mapie poniżej zaznaczamy dokładną lokalizację. Współrzędne GPS: 50.022973, 20.050943.


➡️ Zresztą wejście do bawialni BlocoLoco bardzo łatwo znaleźć, kolorowe napisy widać już z drogi.

➡️ Parking jest tu spory i ogólnodostępny, tuż przed budynkiem.

Godziny otwarcia Blocoloco Kraków:

Aktualne godziny otwarcia najlepiej sprawdzać na fb Bloco-Loco Kraków, tam podawane są informacje o rezerwacji sali na wyłączność, odbywających się zajęciach oraz strefie wolnej zabawy.

Cennik biletów:

  • pierwsza godzina – 12 zł
  • druga godzina – 10 zł
  • powyżej trzech godzin, lub bilet całodniowy – 28 zł

Dodatkowo, co nas bardzo cieszy, są dodatkowe zniżki:

  • z kartą dużej rodziny, TANIEJ 10%
  • dzieci do 1 roku życia wejście darmowe,
  • dzieci od 1 do 2 lat, wejście 50% ceny
  • opieka animatora nad dzieckiem pod nieobecność rodzica/opiekuna 5 zł/h dodatkowo

Bawialnia BlocoLoco to według nas świetne miejsce, gdzie dzieci mogą pobawić się niecodziennymi klockami. Szczególnie polecamy zabawę w weekendy, gdyż nasze dzieci zabawi i da wskazówki do budowy – animator. Choć nie ukrywam, że we własnym towarzystwie, ale szczególnie z udziałem tatusiów, powstają tu naprawdę imponujące budowle. My to miejsce polecamy!


Inne opisane przez nas bawialnie znajdziecie w zakładce BAWIALNIE. A jeśli szukacie inspiracji na spędzenie czasu z dzieci, to polecamy zakładki NA SPACER oraz PLACE ZABAW.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *