Inne formy spędzania czasu,  Jedzenie na mieście

Garden Arena – super miejsce na lato w mieście!

To miejsce musimy Wam tu opisać! Wielka strefa Garden Arena pod Tauron Areną Kraków to nie wątpliwie jedna z lepszych, a nawet bym powiedziała, że najlepszych miejscówek tego lata. Pyszne jedzenie z food trucków, klimatyczna miejscówka z leżaczkami, huśtawkami. Coś dla dużego i tego mniejszego też! A tuż obok piękny Park Lotników Polskich, który zachęca do spacerów, a niemal naprzeciwko strefy – plac zabaw Smoczy Skwer.

Oczywiście oprócz tego wszystkiego scena z wydarzeniami artystycznymi, koncertami, kabaretem na żywo! A do tego na wszystkie wydarzenia wstęp wolny! Lepszego miejsca chyba w tym momencie w Krakowie nie ma! To najgorętsze miejsce w naszym Krakowie, bo dzieje się tu codziennie bardzo dużo! 😉 Ale uwaga co tydzień coś nowego, więc od razu z tego miejsca chcemy Was odesłać na fanpage Garden Arena na facebooku, gdzie na bieżąco polecamy śledzić co nowego na scenie oraz w menu.

Lato w mieście – idealne miejsce na popołudnie, wieczór, a nawet na rano

I powiemy więcej! To właśnie dzięki pandemii to miejsce powstało! Tak, tak! Tauron Arena, szukając rozwiązań, żeby przetrwać ten trudny czas, gdy nie odbywają się koncerty, imprezy wymyśliła właśnie strefę Garden Arena! Według nas to strzał w dziesiątkę! Można tu spędzić niemal cały dzień. Rano przyjść z dziećmi na spacer, na lody, z przyjaciółką na kawę, popołudniu na obiad i spędzić czas do wieczora. Strefa działa codziennie od godziny 12 rano.

Dzięki takiej strefie z food truckami można spędzić tu długie godziny. W końcu mamy park, plac zabaw, jedzenie, toalety, czego więcej nam potrzeba? Chyba tylko pogody! Dla informacji w Małej Hali znajduje się kawiarnia, gdzie można właśnie skorzystać z toalety. Piszemy o tym, bo wiemy jakie to przy dzieciach ważne. 😉 Wejście do kawiarni znajduje się właśnie pod tymi rozwieszonymi kolorowymi chorągiewkami, które wyglądają cudownie!

Strefa Food Trucków – Garden Arena

Garden Arena to przede wszystkim ogromna strefa Street Food Market. A jakie specjały tu zjemy? Tak naprawdę menu od Azji po Meksyk. Jest pizza, grill, burgery, hindus, greckie jedzenie, strefa z napojami dla dorosłych oraz oczywiście lody, frytki i napój każdego rodzica, czyli kawa. Głodni nie wyjdziecie! Tylko pamiętajcie od poniedziałku do środy wszystkich specjałów nie znajdziecie. Strefa pełną parą działa od czwartku do niedzieli. Wtedy pojawiają się dodatkowe food trucki z różnych części świata. Najlepiej na bieżąco zobaczyć, co aktualnie działa na FB Arena Garden Street Food Market.

Cała strefa Garden Arena jest ogromna! Ilość stolików, leżaków jest tu naprawdę duża. Ponadto w piękne weekendowe popołudnia można po prostu zabrać kocyk i rozłożyć się na trawniku, żeby dzieci miały gdzie biegać. Warto zabrać oczywiście jakieś piłki, paletki. 🙂 Zaobserwowaliśmy, że wiele rodzin z dziećmi tak właśnie robi. Łącząc przyjemne z pożytecznym. I mamy coś jeszcze Garden Arena wyszła z fajnym gadżetem na piknik. Otóż sprzedają w cenie 59 złotych kosz piknikowy, a w nim: kocyk, buteleczka prosecco, oczywiście wraz z kieliszkami, zestaw owoców i degustację serów francuskich – tylko uwaga, bo podobno ilość ograniczona! Ale czy to na randkę, czy na spotkanie w gronie znajomych, taki gadżet w takiej cenie to chyba fajna sprawa. Nam się podoba😉

Czy jest tu coś więcej dla dzieci?

Ba! Oczywiście, że jest. Są przecież do kupienia lody, gofry, pizza i frytki. Choć w sumie do najzdrowszej diety to nie należy, ale dzieci też czasami chyba mogą dostać takie smakołyki. Ponadto są super huśtawki! Rozstawiono tam dwie konstrukcje, w każdej po dwie huśtawki z poduchami. Nasze dzieci je uwielbiają! Jest też tunel z drzewek oraz rozstawione bramki do gry w piłkę. Przy całej strefie jest duży trawnik, gdzie maluchy mogą się „wybiegać”.

Ponadto w strefie Arena Garden znajdują się dwie „insta” ścianki. I nie wiem dla kogo to większa atrakcja czy dla influencerek, czy właśnie dla dzieciaków. Nasze pociechy, jak widać uwielbiają te nisko zawieszone huśtawki pod strefą z napojami wyskokowymi! Przy scenie znajdziecie też przepiękną różową ściankę kwiatową z uroczą ławeczką. Jest też różowy rower ubrany cały w kwiaty. Także jeśli ktoś marzy o zdjęciu typowo na Instagram, to tu są takie pięknie przygotowane miejsca.

Dmuchańce!

Co więcej, rozstawiono tam dmuchaną zjeżdżalnię, trampoliny, czyli raj dla dzieci. Nie musimy dodawać, że nasze dzieciaki nie chcą stąd wychodzić! Oczywiście dmuchańce są płatne i to dość sporo, bo 25 zł za 30 minut lub 35 zł na 60 minut. Ale sami wiecie zawsze to trochę wolnej chwili dla rodzica, a dla malucha jeszcze większe szanse na pozbycie się energii, żeby wcześniej poszedł spać. 🤣

Niedzielne animacje dla dzieci

My jeszcze w niedzielę tam nie byliśmy, ale oglądaliśmy na fanpage’u Garden Arena i wygląda to wszystko ciekawie. Widać, że zabawa była udana. Co tydzień dla dzieci przygotowywane są też dodatkowe atrakcje – ostatnio na scenie pojawił się magik. Doszły nas słuchy, że będą także kulinarne nauki najmłodszych oraz inne ciekawostki, także sami śledzimy uważnie i czekamy na jakąś wolną i słoneczną niedzielę. Oprócz tego są wynajęci specjalni animatorzy do dzieci, którzy zajmą wasze pociechy zabawą. Tu na pewno nie ma nudy.

Jest też coś dla rodziców

Co czwartek na scenie Arena Garden jest występ Kabaretu Ani Mru Mru, w piątki i w soboty i niedziele są koncerty na żywo. Choć o dosyć później porze, bo po godz. 20 to nasze maluchy dzielnie i z zaciekawieniem wyczekiwały koncertu. Oczywiście zajmując najlepszy pierwszy rząd! 🤣

A to nas zachwyciło szczególnie!

Woda dla naszych czworonożnych towarzyszy spacerów. 😀 Choć my psiaka nie mamy, to urzekło nas to, że ktoś też pomyślał o takiej rzeczy.

Czy polecamy? Bardzo! To naprawdę jedno z przyjemniejszych miejsc na spędzenie czasu z dziećmi i w towarzystwie znajomych. Dzieci nie będą się nudzić, a Wy po pierwsze poczujecie się trochę jak za dawnych lat na „wyjściu na miasto” oraz odpoczniecie w zielonej przestrzeni parku przy dobrym jedzeniu.

Gdzie dokładnie jest strefa Garden Arena?

Dokładnie za Tauron Areną, patrząc od wejścia – od ul. Lema. Na mapie poniżej zaznaczamy, gdzie znajduje się strefa Garden Arena. 👇


Parking bezpłatny na parkingu górnym Areny – wjazd z ul. Lema, albo parking przy parku – wjazd od al. Pokoju.

Dojazd komunikacją miejską – przystanki: TAURON Arena Kraków, TAURON Arena Kraków Al. Pokoju lub M1 Al. Pokoju.

Godziny otwarcia strefy Garden Arena:

Strefa czynna codziennie do godziny 12. Jednak najlepiej aktualności na FB Arena Garden Street Food Market. Jest dużo informacji o koncertach, aktualności w menu ogródkowym oraz atrakcjach dla dzieci i dorosłych. Strefa ma działać docelowo do końca września lub do kiedy pogoda pozwoli. Oby jak najdłużej, bo to bardzo fajne miejsce!

Kończąc, niezmiernie się cieszymy, że ta część Krakowa, w tym Park Lotników Polskich tak się zmienia, wręcz ożywia! Bowiem obok budowany jest staw! Już nie możemy się doczekać jego otwarcia! Ale będzie tu pięknie! Mówię Wam. 😉


A jeśli już tu będziecie, to nie zapominajcie o atrakcjach obok, czyli o Smoczym Skwerze oraz spacerze po Parku Lotników. A jeśli lubicie takie miejsca, to polecamy bardzo zajrzeć do Bezogródka, tuż przy błoniach, o którym pisaliśmy rok temu TUTAJ. Więcej znajdziecie również w zakładkach na blogu: JEDZENIE NA MIEŚCIE, PLACE ZABAW oraz NA SPACER.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!