Inne formy spędzania czasu,  Place zabaw,  Wycieczki poza Kraków

Zarabie Myślenice – place zabaw, rzeka, ścieżka sensoryczna

Idealne miejsce nad wodę? Jest. Place zabaw? Są. Miejsce, żeby pochodzić wśród górskiego klimatu? Jest. Ścieżki rowerowe? Są. Czy to nie fajny pomysł na spędzenie ciepłego popołudnia lub nawet całego dnia? Zarabie Myślenice kusi latem, jest tu co porobić w szczególności z dziećmi. Jest rzeka, park, dwa place zabaw, park edukacyjny ze ścieżką sensoryczną, plaża do posiedzenia, góra Chełm z kolejką, a nawet rezerwat przyrody Zamczysko nad Rabą z ruinami warowni. Tu nie będzie czasu na nudę! Zwłaszcza jak jest pogoda! 😉

Zacznijmy od rzeki Raby

Tu możecie wypocząć na kamienistych plażach, bądź małej, piaskowej plaży lub trawce. Kamienie przy rzece dla naszych dzieci to idealne rozwiązanie. Znikają na dłuższy czas! Dlaczego? A znacie dziecko, które nie lubi rzucania kamyków do wody? 😉 A latem, w upalne dni śmiało, można zamoczyć nogi i trochę się pochlapać.

A i nie możemy nie napisać tu o atrakcji dla dzieci samej w sobie, czyli niebieskim ruchomym moście. Zawsze jak tu jesteśmy, sprawia on, że dzieciaki chcą po nim biegać i biegać.

Zarabie Myślenice to piękny park z placem zabaw, a nawet dwoma

Czyli trochę przyjemnego cienia wśród drzew. Jest tutaj piękny park z alejkami spacerowymi i rowerowymi. Na końcu, tuż obok ronda, jest plac zabaw z tyrolką. Ale my tym razem wybraliśmy się na drugi plac zabaw w drugą stronę, czyli za niebieskim, ruszającym się mostem, w stronę parku linowego. Nazwa tego placu zabaw to plac zabaw im. Andrzeja Rubisia. Mapę zaznaczymy poniżej.


Sami zobaczcie, ile tam miejsca i przestrzeni dla dzieci. Znajdują się tu dwie duże konstrukcje: jedna ze zjeżdżalnią, druga to uwielbiany przez nasze dzieciaki statek. Jest też niska konstrukcja do kombinacji wspinaczkowych, z ruchomymi mostkami, tunelami, linkami. Oczywiście nie brakuje tu huśtawek, karuzeli czy bujaków. Dzieci powinny być zadowolone z zabawy w tym miejscu.

Poza placem zabaw są również boiska do gry w siatkówkę plażową, nieduża siłownia plenerowa, oraz leżaki i miejsce do posiedzenia przy zapalonych lampkach na drzewach. Naprawdę fajnie tu można spędzić czas.

Park edukacyjny ze ścieżką sensoryczną

Na Zarabiu po drugiej stronie ulicy, od razu po prawej stronie po zejściu z niebieskiego, charakterystycznego, ruchomego mostu znajdziecie malutką ścieżkę sensoryczną z kamieniami, pieńkami i konarami, które również urozmaicą dzieciom pobyt w tym miejscu. Takie ścieżki mają za zadanie rozwijać motorykę dużą u dzieci, równowagę i koordynację ruchową, a także stymulować receptory znajdujące się w stopach. Teraz coraz więcej takich ścieżek powstaje także na zwykłych placach zabaw, a nasze dzieci coraz bardziej lubią te miejsca.

Jeśli chodzi o Zarabie, to nie może zabraknąć góry Chełm z wyciągiem krzesełkowym

Byliśmy tu w zimie na sankach, jak były zamknięte wyciągi. Ale w lecie też jest tu świetnie. Wyciągiem jedzie się około 19 minut, a na górze kolejne atrakcje. Można rozpocząć dalsze wycieczki piesze, bądź rowerowe. Można skorzystać z wieży widokowej, skąd można podziwiać panoramę Beskiu Wyspowego, Gorców, a nawet Tatr. Więcej informacji o stacji narciarskiej – cennik, bilety i godziny znajdziecie TUTAJ. Na górze nie brakuje także karczmy oraz placu zabaw dla dzieci. Tu wrócimy następnym razem – teraz zabrakło nam czasu.

Rezerwat Przyrody Zamczysko nad Rabą

Nieopodal parku za czerwonym szlakiem możemy dojść do rezerwatu przyrody, gdzie oprócz pięknego lasu wokół nas możemy także podziwiać ruiny XIII wiecznej warowni. Do ruin z parkingu z ronda to około 15 minut spaceru.

Jak dojechać i gdzie najlepiej zaparkować wybierając się na Zarabie Myślenice?

➡️ Na Zarabie Myślenice z Krakowa dojedziecie w ok. 30-50 min w zależność z której części miasta.

➡️ Jeśli chodzi o parking przy Zarabiu to jest on płatny i koszt jednorazowej opłaty to 15 zł. Bezpłatny parking znajduje się przy ulicy Zdrojowej przy rondzie. Zaznaczamy płatny parking na mapie poniżej. 👇


My Zarabie odwiedzamy często, szczególnie latem i nie ukrywamy, że raczej jest to zawsze przystanek w drodze powrotnej od dziadków lub z dalszych wycieczek. Ale bardzo polecamy, aby się tu wybrać z dziećmi. Co przemawia za tym miejscem? Oczywiście piękne widoki nad rzeką Rabą, w parku dużo cienia i wygodne poruszanie się z wózkiem, i oczywiście atrakcje dla dzieci, w tym place zabaw oraz ścieżka sensoryczna. A jak dołożymy do tego wjazd kolejką na górę Chełm, to robi nam się bardzo udana wycieczka.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.

Zachęcamy do przejrzenia naszej mapy odwiedzonych miejsc. Może coś innego Cię zainteresuje.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *