Inne formy spędzania czasu

Mania Pływania – szkoła pływania dla dzieci w Krakowie

Nasze dzieci kochają wodę! Jednak mieliśmy pewien problem z zanurzaniem głowy pod wodę. Co roku zapisuję dzieci na wakacyjny kurs pływania po to, aby ich z tym trochę oswajać. A dlaczego tylko latem? Bo nie lubię ich po basenie suszyć, dbać o suche włosy, aby po wyjściu się nie przeziębić. Za to latem bezkarnie można wyjść z basenu z mokrą głową! Ale już wiem, że popełniłam błąd! Od tego sezonu moje dzieci będą chodzić na basen cały rok! Widzę, jakie to daje korzyści, jak rozwija. My w wakacje korzystaliśmy z zajęć zorganizowanych w szkole Mania Pływania

Mania Pływania – szkółka pływania dla dzieci

Dlaczego wybraliśmy tę szkołę do nauki pływania dla naszych dzieci? Z prostego powodu. Od dwóch sezonów wakacyjnych korzystamy z oferty tej szkoły i jesteśmy bardzo zadowoleni. Wcześniej chodziliśmy do innej szkółki, ale wówczas obserwując odbywające się równocześnie zajęcia w Manii Pływania, zdecydowałam się do zmiany. Głównie chodziło mi, o podejście do zajęć, jako do zabawy, a nie do powtarzania utartych ćwiczeń w wodzie. Otóż na lekcjach w Mani Pływania dzieci najpierw się trochę bawią, a dopiero po tym czasie instruktorzy w kolejnych zabawach przemycają różne ćwiczenia.

Małe grupy, fajni instruktorzy, ciekawe zabawki do wody

Mania Pływania prowadzi zajęcia dla dzieci już od 3 miesiąca życia! Do 5 roku życia dzieci uczestniczą w zajęciach z rodzicem. Starsze dzieci uczestniczą w zajęciach same. W szkole Mani Pływania może nauczyć się pływać także dorosły! Takie kursy tutaj także są organizowane! Oczywiście istnieje możliwość lekcji indywidualnych jak i grupowych.

Zajęcia w szkole Manii Pływania odbywają się w małych grupach. Instruktorzy są naprawdę fajni. Ze swoją trójką dzieci nie trafiłam jeszcze na żadnego niefajnego. Zawsze pomocni, a gdy dziecko nie chce współpracować i woli zająć się czym innym proponują inne zabawy i ćwiczenia w wodzie.

Z opowieści dzieci i własnych obserwacji na zajęciach dużo się dzieje! Piłeczki, krążki, makaroniki, deseczki i wiele, wiele innych ciekawych zabawek do wody jest używanych podczas zajęć. Wszak wiadomo, że najwięcej się człowiek uczy przez zabawę i doświadczanie.

Zajęcia z Manii Pływania odbywają się aktualnie w 4 lokalizacjach. Na basenie AWF Kraków, Comarchu, SP 155 – basen „Pływaczek” oraz Przystani na Eisenberga.

Prosty i intuicyjny system zapisu i odrabiania zajęć

Jakże to niezwykle istotna sprawa! A już totalnie ważna jak się ma więcej niż 1 dziecko i trzeba ogarnąć, które dziecko idzie na jakie zajęcia, w jaki dzień, kiedy może odrabiać opuszczone zajęcia. Szkoła Mania Pływania ma bardzo intuicyjny system zapisów, jak i podglądu zajęć i ich odrabiania. Wystarczy 4 godziny przed zajęciami zgłosić w aplikacji lub przez stronę internetową taki fakt! Co więcej, jeśli ma się więcej niż jedno dziecko, tylko zmienia się użytkownika i wszystko jest w jednym miejscu. Nie trzeba nowych loginów i haseł (brrr czy tylko ja tego nie lubię 😜 i ciągle zapominam, jakie hasło ustawiłam). Zajęcia można odrabiać do końca trwania kursu w dowolnej lokalizacji, co jest również dużą zaletą.

Po ostatnim naszym wakacyjnym wyjeździe, gdzie mieliśmy do dyspozycji basen, moje dzieci prezentowały nam takie wyczyny pod wodą, że byłam lekko zaskoczona ich postępami po miesiącu uczęszczania na wakacyjny kurs pływania. Oswajanie dzieci z wodą i wczesna nauka pływania przynosi szybko efekty! Mam nadzieję, że w przyszłym roku będę mogła napisać, że moje dzieci pływają! Ba, podejrzewam, że być może będą pływać lepiej niż ja! Ja sama nauczyłam się dopiero pływać w liceum i wiem, jakie to było trudne. Dzieciom nauka przychodzi szybko i warto ten fakt wykorzystać! Psyt. Na kurs jesienny Manii Pływania cały czas można się zapisać! Tutaj podajemy link do zapisów.

Wpis powstał w ramach współpracy ambasadorskiej ze Szkołą Mania Pływania.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!