Inne formy spędzania czasu,  Okolice Krakowa

Farma dyniowa Szyce koło Krakowa

Ostatnimi latami bardzo popularne w okresie jesiennym stały się farmy dyniowe. W okolicach Krakowa do tego roku działała tylko jedna taka farma – gospodarstwo Jedynie (pisałyśmy o nim w zeszłym roku, tutaj możecie przeczytać o nim wiecej – KLIK. W tym roku w okolicach Krakowa powstała farma Dyniowa Szyce. Jak wygląda, co można zobaczyć, co można kupić, ile kosztuje, tego dowiecie się z tego wpisu.

Jak wygląda farma dyniowa Szyce

Farma jest niewielka, a raczej bym powiedziała, że mała. To raptem kilka przygotowanych spotów do jesiennych, dyniowych zdjęć oraz pole dyniowe. Jednakże trzeba to przyznać, że miejsca z aranżacjami są bardzo dobrze przygotowane, jest sporo dodatkowych gadżetów jak napisy, bele z siana, flagi z logo miejsca czy wozy. Ktoś wiedział, jak to zrobić, bo fajne zdjęcia robią się wręcz same! Jeśli chcecie mieć taką pamiątkę, to polecamy. Ale my lubimy takie miejsca, bo możemy pokazać dzieciom, jak rosną warzywa, pokazać im jak wygląda gospodarstwo. Dlatego tak bardzo podobało nam się w Jedynie. Tu raczej dzieciaki nie zobaczą tylu miejsc z uprawami innych warzyw. Niemniej jednak miejsce jest bardzo ciekawe i atrakcyjne dla rodzin.

Czy są jakieś atrakcje dla dzieci?

I tu bardzo na plus zaskoczyło nas to miejsce! Na farmie przygotowano grę terenową dla dzieci. Można podczas zabawy odszukiwać ukrytych elementów. Można także zagrać w dyniowe kółko i krzyżyk oraz dyniowe kręgle.

Czy można tutaj coś kupić?

Co weekend na farmie w Szycach wystawiać się będą lokalni sprzedawcy wyrobów takich jak miody, przetwory, warzywa, owoce, domowe ciasta, rośliny. Radzimy śledzić ich Instagrama, gdzie zamieszczają informacje jakich wystawców można się w danym dniu spodziewać. Oczywiście można zakupić tutaj wiele odmian dyń! Można nawet zerwać je samemu z pola! Z Jagodą oczywiście zerwałyśmy taką i chyba z tego faktu była najbardziej zadowolona. Oprócz tego do domu pojechały z nami ulubiona dynia piżmowa, kilka ozdobnych oraz piękne, jesienne wrzosy.

Farma dyniowa została zorganizowana na terenie szkółki krzewów, więc takowe można tu zakupić. Idąc z parkingu przechodzi się wzdłuż wystawionych roślin – pięknie to wygląda. Aż chciałoby się to kupić i sadzić!

I uwaga – wystawców nie ma w tygodniu!

Ceny:

Wstęp 5 zł od osoby. Można płacić kartą oraz gotówką.

Godziny otwarcia:

  • Poniedziałek – Piątek: 15:00 – 19:00
  • Sobota – Niedziela: 12:00 – 19:00

Farma będzie działała do 6 listopada.

Gdzie dokładnie znajduje się farma dyniowa Szyce, jak dojechać, parking?

➡️ Adres: Szyce, ul. Olkuska 33. Dokładna lokalizacja na mapie poniżej. 👇 Współrzędne GPS: 50.1450172, 19.8662137.


➡️ Dojazd z Krakowa w ok. 25 min

🅿️ Parking bezpłatny przy farmie.

➡️ Dojazd komunikacją miejską z Krakowa – autobus linii 310 (przystanek Szyce Spacerowa – ok. 10 min spacerku do farmy 900 m)

➡️ Da się poruszać wózkiem, ale wiadomo jest to pole, więc po deszczu będzie trudniej, bo może być błoto.

➡️ Wc typu toi-toi.

🦮 Można wybrać się z pieskiem – przygotowano dla psiaków nawet kącik z miską z wodą. 😀

Super, że powstają takie miejsca, że otwierają się na ludzi. Bardzo nam się podoba, że zorganizowano tu proste i ciekawe atrakcje dla dzieci. Pomimo bardzo niewielkiej przestrzeni interesująco zagospodarowano teren i spokojnie można tu spędzić chwilkę czasu na świeżym powietrzu.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!