Restauracje przyjazne dzieciom

ORZO Kraków People Music Nature

Restaurację ORZO Kraków bardzo lubimy. Jest tu fantastyczny klimat – rośliny, otwarta kuchnia, miła obsługa. Pewnie jeśli o tej knajpce u nas blogu piszemy, to restauracja ta posiada udogodnienia dla dzieci. Przyznamy się, że my dopiero teraz wybraliśmy się tutaj z dzieciakami. Wcześniej były to wyjścia bez dzieci i tylko tak kątem oka widzieliśmy, że jest kącik zabaw. Jednak trochę on nas zawiódł… Niemniej jednak i tak jest to warta uwagi restauracja na obiad w towarzystwie brzdąców.

Kącik zabaw dla dzieci

Szczerze – bez szału. A nawet pokuszę się o opinię, że bardzo słaby jak na tak dużą i pięknie urządzoną restaurację! Kuchnia drewniana z Ikea, stolik z krzesełkami i kilka drobnych zabawek w szafkach kuchni. Szkoda trochę. Można było tu lepiej to zorganizować, bo jak widać, chęci są, ale z wykonaniem już nie za dobrze. Podobno tu w weekendy jest animatorka (od godz. 12 do 17), lecz my jej nie zastaliśmy. A byliśmy w sobotę ok. godziny 13. A może jest to tylko w niedzielę?

Trochę nas zawiódł ten kącik dla dzieci, niemniej jednak nasze dzieciaki chwilkę się tam sobą zajęły i czas oczekiwania na jedzenie był względnie spokojny.

Inne udogodnienia dla dzieci

W toalecie jest przewijak oraz zapasowe pieluszki, mokre chusteczki. Była tam chyba kiedyś, z tego co kojarzę, rolka do przewijania z jednorazowymi podkładami, ale teraz jej już nie było. W toaletach brak akcesoriów typu podnóżek do umywalek, czy nakładka na toaletę dla dzieci.

Na sali dostępnych było dużo krzesełek do karmienia. Spokojnie do restauracji można wjechać wózkiem. Jest dużo miejsca pomiędzy stolikami.

Co tu zjemy?

I chyba właśnie dla pysznej kuchni ORZO Kraków tu wracamy. Dla dzieci znajdziecie też tutaj dedykowane menu (zapomniałam zrobić zdjęcia). Jednak my tym razem nie zamówiliśmy nic z niego, a standardowo ukochaną margerritę. W menu ORZO królują burgery, pizza, pasty. Potrawy zawsze są tu świeże i przepyszne! Zawsze wychodzimy stąd z zachwytem i najedzeni.

Cudowny, zielony wystrój ORZO Kraków

To chyba zaraz po jedzeniu drugi powód, dlaczego chce się tu wracać. Cudowne wnętrze urządzone w stylu industrialnym, pełnym doniczkowych kwiatów! Wijące się rośliny, monstery – prawdziwa dżungla! Największe wrażenie ten lokal robi zimną, kiedy za oknem jest szaro i buro, a tu zielono i przytulnie. Do tego ciepłe żarówkowe oświetlenie, dodatki na ścianach, mural – ten wystój robi wrażenie. Nasze dzieci zainteresował też bar i otwarta kuchnia, w której dużo się działo. Tu mieszanie, tam potrząsanie i potrawa gotowa!

Gdzie znajduje się ORZO, parking, jak dojechać?

➡️ Adres: ORZO Kraków, ul. Lipowa 4A. 👇


🅿️ Parking własny na kilkanaście aut przed restauracją. Jeśli nie uda się tam – parkowanie wzdłuż ul. Przemysłowej.

➡️ Dojazd komunikacją miejską: najbliższy przystanek Zabłocie.

Czy polecamy pomimo tego, że kącik nas nie zachwycił, a nawet można rzec, że rozczarował? Polecamy, bo zjecie tu dobrze, w pięknej, zielonej przestrzeni. A i dodamy na koniec, że obsługa była tak miła dla dzieci, że chyba pierwszy raz z takim podejściem się spotkaliśmy.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!