Restauracje przyjazne dzieciom

Skansen Smaków – karczma nad zalewem w Kryspinowie

Skansen Smaków to restauracja położona nad zalewem w Kryspinowie, o którym pisaliśmy tutaj. Odwiedziliśmy ją po wyczerpującym marcowym spacerze nad zalewem. I ku naszemu zdziwieniu okazało się, że tę karczmę śmiało możemy dodać do listy naszych ulubionych, bo po pierwsze mają tam przepyszne jedzenie, a po drugie, i chyba najważniejsze nasze pociechy miały, gdzie się pobawić.

Skansen Smaków – piękny wystrój, smaczne jedzenie

Jak piszą o sobie na stronie: „Tutaj można zapomnieć się na chwilę… Poczuć klimat, zapach i smak z lat świetności staropolskich karczm.” Dokładnie tak tam jest! Klimatyczne drewniane wnętrze, pięknie zdobione sufity, ręcznie malowane kwiaty na ławach, migoczące lampki, wszystko to tworzy prawdziwy staropolski klimat. Dodatkowo wszystko, uzupełniają regionalne stroje obsługi oraz polska muzyka w tle. Idealne miejsce, żeby odpocząć i dobrze zjeść. Ale tak… mamy dzieci, z nimi ciężko jest zjeść we względnym spokoju. 🙂 Na szczęście na dolnej sali, jak i na górnej są kąciki do zabawy dla dzieci.

Menu dla dzieci, menu dla „dorosłych”

Jak to w restauracji przyjaznej dzieciom w menu znaleźliśmy propozycje dań dla dzieci. Nasza pociecha skusiła się na pierogi z serem, które były bardzo ładnie podane i to już wystarczyło, żeby je z apetytem zjadła. W restauracji oczywiście dostaliśmy krzesełka dla naszych maluszków, ale tylko jeden chciał w nim siedzieć. Ten ciut starszy wolał zabawki. 🙂

Jeśli chodzi o kuchnię dla „dorosłych” to wszystko było smaczne. My fanki placków po zbójnicku stwierdziłyśmy, że dawno nie jadłyśmy tak dobrych! Kotlety schabowe z kością były soczyste i dobrze doprawione – tak stwierdzili tatusiowie. 🙂 Całe menu możecie zobaczyć na stronie Skansenu Smaków. Polecamy też śledzić ich fanpage na Facebooku, ponieważ zamieszczają tam sezonowe menu oraz dużo informacji na temat atrakcji, które organizują.

Kąciki do zabaw dla dzieci

Jak już wspomniałam w restauracji Skansen Smaków, miejsca do zabawy dla dzieci są dwa. Jeden na dolnej sali tuż obok kominka. Drugi znajduje się na sali u góry. Obydwa są dosyć spore. W tym na dole znajdują się dwie kuchnie, dwa stoliczki z krzesełkami do rysowania z ogromną ilością kredek w pudełku. Tutaj na pewno żadnemu dziecku kredki w jego ulubionym kolorze nie zabraknie. Jest też drewniana zjeżdżalnia, która była hitem w zabawie naszych dzieciaków. Na ścianie zawieszone są tablice manipulacyjne do zabawy dla sprytnych rączek. W szafkach kuchennych dzieciaki odnalazły też mnóstwo innych pochowanych zabawek takich jak pluszaki, książeczki oraz akcesoria do gotowania.

Kącik na piętrze jest bardziej kameralny, dedykowany raczej dla mniejszych dzieci. Są tu dwa drewniane koniki na biegunach. Znajdują się tu oczywiście stoliki z krzesełkami i kredki. W wielkim koszu nasi milusińscy odkryli całą masę różnych pluszowych owoców i warzyw, różne książeczki (nawet kilka była po angielsku) oraz inne drobne zabawki. Tu strefa dla dzieci jest ogrodzona z uwagi na niezabezpieczone schody. I co ważne całość znajduje się na miękkim dywanie, choć niezbyt jednak niestety czystym, ponieważ dzieciaki tam chodziły w bucikach.

Skansen Smaków ma też własny plac zabaw na zewnątrz

Dwa kąciki zabaw w środku to już naprawdę dużo jak na jedną restaurację. A tu okazało się, że mają oni jeszcze piękny drewniany plac zabaw, który jest z tyłu obiektu! Niestety już z niego nasze dzieci nie skorzystały, ponieważ plac zabaw był o tej porze roku zamknięty i było już zbyt późno. Ale przy następnej wizycie na pewno nie przejdą już tak bez echa obok tej atrakcji. A jest co testować. Znajdziemy tu dużą konstrukcję z pomostem, drabinkami, domkiem i zjeżdżalnią. Oczywiście są też ukochane huśtawki, ale tylko dwie i bez zabezpieczeń dla najmniejszych. Całość jest na piasku, co jest tu raczej zrozumiałe, bo nieopodal jest przecież plaża. Dodatkowo miejsce zabaw jest ogrodzone. Latem na tarasie ustawione są na pewno dodatkowe stoliki, i wtedy to miejsce jest idealnym punktem na miłe, rodzinne wyjście na obiad.

Udogodnienia dla rodziców i niemowlaków

W restauracji znajduje się pokój dla mamy z dzieckiem. Jest tam fotel, gdzie można w ciszy i spokoju nakarmić maluszka oraz oczywiście przewijak. Dodatkowo jest umieszczona informacja, że w razie potrzeby personel udostępni pieluszki. W toalecie, co jest dla mojej córki zawsze dużym plusem, znajduje się nakładka na sedes i podnóżek do umywalki. Bycie mamą samodzielnej trzylatki czasami jest ciężkie, kiedy takich akcesoriów brakuje w publicznych miejscach. Tu Skansen Smaków u mojej córusi zdobył dodatkowego dużego plusa, bo te akcesoria były różowe i z motywem myszki Miki. 🙂

Niestety tu toaleta i wspomniane miejsce do karmienia są jednym pomieszczeniem. Przyznam, że kiedyś sama miałam z tym problem. Jednakże zmieniło się to, kiedy zostałam mamą drugi raz i przy okazji karmienia synka, mogłam zabrać też starszą córkę, by ona skorzystała z toalety, i mogłam te dwie czynności wykonać w jednym miejscu. Dla mnie szczerze mówiąc, teraz takie rozwiązania są plusem, a nie wadą.

Skansen Smaków – gdzie to jest?

Dokładny adres: Cholerzyn 424, 32-060 Liszki. Poniżej mapa z dokładną lokalizacją 👇. To tylko ok. 20 min autem z Krakowa.


Godziny otwarcia

Maj – sierpień: 08:00 – 22:00

Wrzesień – kwiecień: 08:00 – 21:00

Ciekawym pomysłem może być wybranie się na wieczór folklorystyczny z muzyką na żywo 19:00 – 21:30:
Poniedziałek /marzec – październik/
Wtorek /maj – październik/
Czwartek /cały rok/

Poczytajcie na ich stronie, jakie fantastyczne wieczory FOLK SHOW organizują. Zapewniają do tego transport z Krakowa oraz później powrót. Aż zachciało nam się pobiesiadować 🙂 .

Ciekawe czy dzieciom podobałaby się taka rozrywka 🙂 ?

Skansen Smaków – to miejsce niezaprzeczalnie zapamiętujemy! Póki sezon na kąpiele wodne się nie rozpocznie, na pewno zajrzymy jeszcze nad Kryspinów, jak i na obiad do Skansenu Smaków, bądź na kolację z kapelą z muzyką na żywo. My szczerze polecamy to miejsce, naprawdę warto się tam wybrać.


Na obiad polecamy też inne restauracje przyjazne dzieciom: KLIK.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!