Bawialnie

Bawialnia Panda Park Wieliczka

Bawialnię Panda Park możecie kojarzyć z Ruczaju. Ale w tamtej lokalizacji się ona zamknęła i przeniosła do Wieliczki. Nowe miejsce pozwoliło jej się powiększyć, stać bardziej atrakcyjną dla starszych dzieci i rodziców. Powstał tu drewniany małpi gaj, kawiarnia i osobna salka urodzinowo/warsztatowa i do zabaw sensorycznych. My pojechaliśmy się pobawić, zobaczyć, jak wygląda i ją Wam pokazać. Chodźcie zobaczyć Panda Park Wieliczka.

Jak wygląda bawialnia Panda Park, czym pobawią się tutaj dzieci?

Jest to bawialnia urządzona w naturalnym stylu. Pobawicie się tu na dwupoziomowej, drewnianej konstrukcji ze zjeżdżalnią i wieloma przeszkodami w środku. Do zabawy jest także drewniany domek z licznymi akcesoriami do zabawy w „dom” – kuchnia z wyposażeniem, pralka, miejsce do prasowania, stolik na przyjęcia, akcesoria do opieki nad bobasami-lalkami. Ogólnie salka zabaw naszpikowana jest wieloma ciekawymi zabawkami ukrytymi w każdym kącie takimi jak m.in.: duży, drewniany domek dla lalek, klinika weterynaryjna, parking, sklepik, układanki, tablica manipulacyjna, drewniane autka. Dla najmłodszych brzdąców jest odgrodzony kącik malucha z niską zjeżdżalnią i półką kreatywnych zabawek.

Dodać musimy, że wszystkie zabawki są nowe i widać, że przemyślane, aby tworzyły przestrzeń do zabawy w duchu montessori. Przestrzeń do zabawy dedykowana jest dla dzieci do 6 roku życia. Choć nie szufladkujemy i możliwe, że 7, 8 latek także fajnie będzie się bawił (Jagoda lat prawie 7 super się tu jeszcze bawiła). Przestrzeń do zabawy w bawialni Panda Park wyłożona jest miękką wykładziną. Spokojnie można tu puścić bobasa do zabawy.

Pokój sensoryczny

W wybranie dni w tygodniu (wtorek i niedziela) działa tu super pokój sensoryczny! Przesypywanie sypkich produktów, malowanie kaszą manną na podświetlonym stoliku, karmienie misia kolorowym ryżem! Extra sprawa! Brawo za pomysł, bo moje dzieci taka zabawa wciągnęła dosłownie na długie godziny! Bardzo się cieszę, że trafiliśmy, akurat jak był on dostępny. W te same dni dostępne są dla dzieci kostiumy do przebierania, ale jakoś moje dzieci nie były chętne na taką zabawę tego dnia.

W bawialni Panda Park odbywa się też sporo zajęć i warsztatów – zerknijcie sobie na ich social media, tam dużo znajdziecie. To właśnie w tej salce jest organizowany kącik do zabaw sensorycznych.

Miejsce dla rodziców

Strefa kawiarni jest spora. Jest dużo stolików oraz wysoki blat z wysokimi krzesłami. Z każdego miejsca jest dobrze widoczna sala zabawy. Można zamówić kawę, są słodkości, tosty. Dla dzieci dostępne są zdrowe przekąski.

Udogodnienia

W toalecie znajduje się przewijak, nakładki na toaletę dla dzieci, podnóżki do umywalki oraz toalet. Na sali dostępne są krzesełka do karmienia dla maluchów w dużej ilości.

Ceny:

  • pon-pt: 1h – 22 zł, 2h – 33 zł, każda kolejna 10 zł
  • sob-niedz: 1h – 26 zł, 2h – 40 zł, każda kolejna 10 zł

Maluszki do 12. miesiąca życia – 10 zł (wejście bez limitu czasu).

Jest zniżka dla rodzeństwa – każde kolejne dziecko – 20% ceny.

Zniżka z Kartą Dużej Rodziny – 15%.

Godziny otwarcia bawialni Panda Park Wieliczka:

  • Od poniedziałku do niedzieli od 10:00 do 19:00

Gdzie dokładnie znajduje się bawialnia Panda Park, dojazd, parking?

➡️ Adres: Wieliczka, ul. Kraszewskiego 6A. Lokalizacja na mapie poniżej. 👇


🅿️ Parking: przed bawialnią dostępne są ogólnodostępne miejsca do zaparkowania.

‼️ Jedna uwaga – wejście do bawialni z parkingu jest po kilku schodkach w dół.

Jak oceniamy to miejsce? Bardzo nam się podobała bawialnia i to, że powstała w Wieliczce. Z pewnością jej mieszkańcom brakowało takiej sali zabaw dla dzieci. Bardzo ciekawy jest pokój sensoryczny. Brawa za pomysł, bo angażuje dzieci do zabawy niesamowicie.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!