Jedzenie na mieście,  LATO W MIEŚCIE

Bezogródek – al. Focha 41 – strefa food trucków

Bezogródek to kultowe już miejsce spotkań Krakowian. Kiedyś istniało w innej lokalizacji, o której pisaliśmy nawet w jednym z naszych pierwszych wpisów na początku istnienia tego bloga – tutaj link dla ciekawskich. Jednak od zeszłego roku przeniesione zostało w inne miejsce, choć nadal pozostało przy Błoniach. Czy lokalizacyjnie gorzej? My uważamy, że nie! Nawet jest według nas ciut lepsze, o czym przemawia kilka spraw, ale o tym dalej.

Bezogródek – co to za miejsce?

To strefa gastronomiczna z food truckami, gdzie można usiąść na leżakach albo pod zadaszeniem i przyjemnie spędzić czas. Co wyróżnia to miejsce w tym wydaniu to palmy! Klimat hawajskiej plaży, muzyka, piasek, tropikalne rośliny, hot spot do zdjęć. Fajne miejsce, ale uwaga – w piękną pogodę i weekendy jest naprawdę zatłoczone. Po zdjęciach tego nie widać akurat, bo byliśmy tu ok. godziny 12 w sobotę. Tak naprawdę dopiero się wszystko otwierało!

Istotne jest to, szczególnie przy dzieciach, że jest to miejsce ogrodzone. Są toalety (choć wiele pozostawiają do życzenia), parking dla rowerów. Bezogródek jest też przyjazny psiakom – nawet organizują tutaj Dzień Psa.

Co tu zjemy?

Są m.in.: frytki belgijskie, burgery, hindus, lody tajskie. Jest duża strefa z napojami. Nie będziemy rozpisywać się o strefie gastronomicznej – na pewno informacje na bieżąco otwartych food truckach znajdziecie na fanpeg’u Bezogródka na fb.

Czy jest tu coś dla dzieci?

Na dzieci czeka tu niewielki plac zabaw. Jest konstrukcja ze zjeżdżalnią wprost do piaskownicy z zabawkami. Miejsce do zabawy dla dzieci nie jest jakieś duże. Ale wokół leżaków jest dużo piasku! A wiadomo, dzieci lubią się w nim bawić, nawet gdy nie mają pod ręką łopatek, foremek czy wiaderek. Są też huśtawki. Poza tym w upalne dni rozkładane są dla dzieciaków baseniki z wodą. Można się trochę w nich ochłodzić.

Dodatkowo w weekendy organizowane są tutaj dla dzieci animacje, zabawy – warto śledzić na fb co i kiedy planują.

Ale dla dzieci to nie koniec, bo tuż obok strefy Bezogródka znajduje się miejski, ogólnodostępny plac zabaw.

Jak wygląda sąsiadujący z Bezogródkiem miejski plac zabaw?

Nie jest on jakiś wyjątkowy, ale zapewnia atrakcje i rozrywkę dla dzieci. Dlatego też śmiem twierdzić, że jest to ciut lepsza lokalizacja Bezogrodka, jeśli chodzi o sąsiedztwo tego dodatkowego miejsca do zabawy dla dzieci. Dzieci mają tu do zabawy linki do wspinaczki, dwie konstrukcje ze zjeżdżalniami, huśtawki, piaskownicę, karuzelę. Szkoda tylko, że nie ma przejścia pomiędzy strefą z food truckami a tym placem zabaw.

Wały Rudawy, Błonia i niedaleko Park Jordana

Lokalizacyjnie Bezogródek wypada super! Można wybrać się tu na coś do zjedzenia, a potem na spacer. Z dziećmi miejsce idealne na dalsze wypady, albo przerwę i regenerację sił.

Bezogródek – godziny otwarcia

  • Poniedziałek – Piątek: 12:00 – 22:00
  • Sobota – Niedziela: 10:00 – 22:00

Ale uwaga – nie wszystkie food trucki są otwarte z samego rana. W sobotę o 12 były tylko frytki, lody i napoje. Reszta dopiero się szykowała do otwarcia.

Gdzie dokładnie znajduje się Bezogródek, parking, dojazd?

➡️ Adres: ul. Focha 41. Dokładna lokalizacja na mapie poniżej. 👇


🅿️ Parking – miejski, darmowy obok Bezogródka – lecz tu znaleźć miejsce w weekend czy po południu graniczy z cudem. Druga opcja to parkowanie wzdłuż ul. Focha – tu już jest strefa płatnego parkowania. I za ten bezpłatny parking tuż obok dajemy kolejny plus dla nowej lokalizacji.

➡️ Dojazd komunikacją miejską – najbliższy przystanek Przegon.

Bezogródek to według nas miejsce przyjazne dzieciom. My bardzo lubimy tu przychodzić, gdy jesteśmy w pobliżu Błoni, Parku Jordana. Bardzo lubimy klimat tego miejsca, choć jest on trochę innym, od tego, który był we wcześniejszej lokalizacji, gdzie było jakby bardziej dziko i „swojsko”. Tu jest bardziej elegancko i klubowo. Ale jest fajnie i to się liczy. 😊


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!