Inne formy spędzania czasu,  Na Spacer

Kolorowe schody na Podgórzu – nietypowa atrakcja Krakowa


Na ulicy Tatrzańskiej zostały niedawno odnowione schody. Kolorowe schody. Nasze dzieci lubią to miejsce. Lubimy i my, dlatego je tutaj pokazujemy. 🙂

Mogą zatrzymać one skupionych życiem i pracą krakowian, ale przede wszystkim nadają się one do pięknych zdjęć.

Kto chce trafić na to miejsce, musi udać się na ulicę Tatrzańską, między ulicą Potiebni i Lasoty. Na pewno miejsce to nie byłoby zbyt często odwiedzane przez mieszkańców i turystów, ale dzięki tym schodom już trochę jest. Warto się tu wybrać przy okazji spaceru do Parku Bednarskiego lub będąc w pobliżu Rynku Podgórskiego.


Kolorowe schody z cytatami

Na schodach można zatrzymać się i przeczytać cytaty, które zostały dodane. Są to całkiem nowe cytaty, nie te same co kiedyś. Bowiem, te kolorowe schody powstały w 2013 roku w ramach ArtBoom Festiwalu i po takim czasie naprawdę nadawały się do odnowienia, dlatego bardzo nas to cieszy, że tak się też stało.

Budżet obywatelski przyczynił się do odnowy

Tak, to dzięki mieszkańcom można na nowo oglądać projekt kolorowych schodów. A cytaty, które zostały użyte mają bardziej nawiązywać do Krakowa, jak i Podgórza. Co ciekawe wydłużono także długość kolorowych schodów oraz dano inne kolory. Można też zauważyć, że kolory nie układają się już w tęczę, ale są pomieszane. Sama nie wiem, która wersja była lepsza.

Kilka cytatów, które wpadły nam w oko:

„Smutno byłoby, gdyby nikt się nie mylił i wszyscy robili dobrze.” – T.Boy- Żeleński
„Najłatwiej jest zdobyć uznanie, gdy się już kicha na nie.” – J. Sztaudynger
„Człowiek pragnie podróży.” – K.I. Gałczyński
„Nauczyć się żyć chwilą.” – Z. Wodecki
„Nie upilnuje mnie nikt.” – Z. Ginczanka

Gdzie znajdują się Kolorowe schody?

Tak jak już pisałyśmy – schody można zobaczyć w Podgórzu, dokładniej na ulicy Tatrzańskiej, między ulicą Potiebni i Lasoty. Mapa poniżej. 👇


Czy z dziećmi warto się tu wybrać?

Zdecydowanie tak! Ale trzeba oczywiście uważać z małymi dziećmi, bo to schody. A i jeśli macie wózek to będzie tu ciężko – nie ma podjazdu, także mamy miejcie to na uwadze, planując tu spacer.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *