Restauracje przyjazne dzieciom

Restauracja Pół na Pół

Restauracja Pół na Pół to była nasza pierwsza rodzinna restauracja, którą odwiedziliśmy z naszym małym Kacperkiem. Tak, tak nie teraz tylko już prawie 5 lat temu. Wtedy nie za bardzo patrzyliśmy na kącik zabaw czy na menu dla dzieci. Pamiętamy, że większość czasu przespał w wózku! Ahh to były czasy. 😉 Ale do rzeczy – przytulne wnętrze, polsko-włoskie dania, duży pokój zabaw dla dzieci, zewnętrzny plac zabaw – czy to wszystko przekonuje Was do tego, żeby odwiedzić to miejsce? Nas tak i nie dziwimy się, że jest to bardzo popularna restauracja.

Całość to piękne wnętrze, oszklenia, rośliny

Restauracja już z zewnątrz robi duże wrażenie. Te piękne oszklenia, połączone z ciepłym drewnem, duża ilość roślin, świece. Nam się tu naprawdę podoba i nie tylko nam – miejsce to jest oblegane szczególnie w weekendy. Ale cóż się dziwić jest tu pysznie i bardzo przytulnie.

Ale jedna uwaga – aby wejść na parter i piętro trzeba pokonać schody. Z wózkiem zatem są przeszkody. Ale wnieść można, bo już w samej restauracji jest dużo miejsca, żeby wózkiem się poruszać.

Restauracja ma również bardzo ładny ogródek z placem zabaw dla dzieci.

Kuchnia polsko-włoska

Restauracja Pół na Pół to połączenie kuchni polsko-włoskiej. Bardzo polecamy ręcznie wyrabiane makarony oraz oczywiście pizzę. Poza tym w karcie są także dania główne z ciekawie skomponowanymi dodatkami.

Specjalne menu dziecięce

Jak na restaurację spodziewającą się małych gości jest tu i menu dla nich. Propozycji nie jest dużo. Standardowo znajdziecie tutaj fingersy z kurczaka, pizzę na wesoło, a również i coś innego, czyli hamburgera oraz gnocchi z nutellą. My mamy niedosyt, że wszędzie jest to samo dla dzieci. Ale cóż się dziwić jak one najczęściej preferują to co już znają.

Oddzielna sala zabaw

Na piętrze w rogu sali jest specjalny, oddzielny pokoik, gdzie dzieciaki mają zorganizowane miejsce do zabawy. To całkiem fajne rozwiązanie na kącik dla dzieci, ale raczej tych starszych, bowiem macie pewność, że dzieci nie wyjdą pod Waszą nieobecność. Dla maluchów niekoniecznie to dobry pomysł, bo zapewne wolą mieć rodziców w zasięgu wzroku.

A czym pobawią się tu najmłodsi odwiedzający restaurację Pół na Pół? Na dzieci czeka między innymi kuchnia wraz z akcesoriami, wielkie, kolorowe klocki, maskotki i samochody. W rogu sali postawiony jest także taki wielki, podwójny, bardziej ogrodowy samochód. Ściany pokryte są tutaj kilkoma tablicami manipulacyjnymi, także już roczny bobas powinien się nimi zainteresować. Jeśli chodzi o ocenę całego kącika zabaw, to jesteśmy jak najbardziej na plus, choć nie ukrywamy, że zwróciliśmy uwagę na wykładzinę, która jest już trochę zabrudzona.

Oprócz tego na parterze pod schodami znajduje się drugi, maleńki kącik z zabawkami. Jest to na tyle trafione rozwiązanie, bowiem zdarza się tak, że na górze odbywają się imprezy zorganizowane i wtedy dzieci mogą skorzystać z tego malutkiego kącika, w którym znajduje się tablica manipulacyjna oraz stoliczek z kilkoma drobnymi zabawkami.

Inne udogodnienia

Z dodatkowych akcesoriów, w toalecie znajdziecie przewijak oraz podnóżek pod umywalkę. Oczywiście nie brakuje tu także krzesełek do karmienia dla maluchów.

Plac zabaw na zewnątrz

Przed wejściem do restauracji jest do dyspozycji dzieci całkiem duży plac zabaw z drabinki, zjeżdżalnią oraz domkiem. Całość placu zabaw wyłożona została miękkim podłożem, gdzie narysowano także „klasy do skakania”. Oprócz tego jest jeszcze kolorowa gąsienica dla maluchów. Jedyny minus to latem tu nie ma żadnego cienia.

Godziny otwarcia restauracji Pół na Pół:

Poniedziałek – Niedziela: 11:00 – 22:00.

Gdzie znajduje się Restauracja Pół na Pół?

➡️ Adres: ul. Kosocicka 105A, dokładna lokalizacja na mapie poniżej. 👇


🅿️ Parking własny przy lokalu.

➡️ Dojazd komunikacją miejską: najbliższy przystanek Słona Woda.

Choć restauracja ta nie znajduje się blisko centrum, jest naprawdę oblegana. Raczej na weekend radzimy robić rezerwację. Ale to też dobrze świadczy, bo jak miejsce jest oblegane, to znaczy, że dobre. My polecamy.


FACEBOOK
INSTAGRAM

Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!