Bawialnie,  Okolice Krakowa

Liliputkowo – sala zabaw w Jerzmanowicach

Aktualizacja na czerwiec 2022 – sala zabaw już nie istnieje.

Skąd u nas pomysł, żeby wybrać się do sali zabaw Liliputkowo w Jerzmanowicach, czyli ciut dalej, aniżeli w Krakowie? Po pierwsze my lubimy nowości, po drugie ta sala zabaw oferuje ciekawe zajęcia i warsztaty, a do tego jest ogromna i bardzo zaciekawiły nas jej wnętrza! A dlaczego? O tym dalej, bo to, co jest tam wymalowane, to dosłownie małe dzieła sztuki!

Co to za bawialnia i co nas tam urzekło?

Sala zabaw Liliputkowo w Jerzmanowicach działa zaledwie od sierpnia 2021. Jest więc nowiutka. Ale zacznijmy od ścian! Nas zachwyciły! Ale gdy dopytałyśmy, kto to namalował, nie mogłyśmy wyjść z podziwu, że to sami właściciele tak pięknie przyozdobili salę malowidłami zwierząt, kwiatów, roślin, drzew. Cudo! Żadne zdjęcie nie odda tego, jak zobaczenie na żywo! Wow i wielkie brawa za pomysł i talent. Nasze dzieci i my zwróciliśmy na to uwagę, więc zamiar wpływu rysunków na ścianach na małego odbiorcę zdał egzamin.

A drugą niesamowitą i wprowadzającą dzieci w zachwyt sprawą jest to, że do przestrzeni miejsca do zabawy w Liliputkowie wchodzi się przez magiczną szafę! Wow, jak w prawdziwej bajce! Magiczne przejście do Narni – znaczy się do bawialni! 😉 Nasze dzieciaki były podekscytowane tym pomysłem!

Jak wygląda sala zabaw Liliputkowo w Jerzmanowicach?

Bawialnia ta jest bardzo duża! Podzielona jest na jakby trzy części. Pierwsza to część kawiarniana z pomieszczeniami toalet oraz szatni, druga to bardzo duża sala z lustrem – tu odbywają się zajęcia i warsztaty oraz trzecia część – właściwa sala zabaw, na którą składa się kilka pomieszczeń. Naprawdę jest to duża powierzchnia, czasami musiałyśmy długo szukać swoich dzieci pochowanych w różnych kącikach tej sali zabaw.

Miejsca do zabawy dzieci mają tu naprawdę bardzo dużo. Ogólnie miejsce to postawiło na znane, mini tematyczne pokoje. Dzieci mogą się tu bawić w „dorosły świat”. I tak mamy tu cukiernię „Jagódkę”, warsztat „u Stasia”, kawiarnię „Pod Jednorożcem”, szpital miejski im. Doktora Pandy, Narodowy Bank w Liliputkowie z tajemniczym przejściem na komisariat policji! Jest kącik budowlany z licznymi pojazdami.

Nawet wykorzystano tu bardzo ciekawie grzejnik ścienny, który uwaga jest naczepą tira wymalowanego na ścianie! Całość pokoi dopełniają głównie drewniane zabawki, które dają dzieciakom mnóstwo radości.

Remiza strażacka

Osobne pomieszczenie w części zabawy to wielka remiza strażacka z dwoma zjeżdżalniami. To miejsce zachwyciło naszych chłopaków! Konstrukcja jest naprawdę spora – jest tu oczywiście rura strażacka, drabinki, mini ścianka do wspinania oraz tunele. Pojazdy prawdziwych strażaków i kaski sprawiły, że chłopaki urządzili sobie prawdziwą strażacką imprezkę.

Tu też znajdziecie pomieszczenie do zabawy w dom. Jest stolik, kuchnia, wózki z laleczkami. Planowany jest też tu kolejny tematyczny pokoik, ale nie dopytałyśmy już jaki, bo jak dla nas, tam jest tyle atrakcji, że dzieci spokojnie kilka godzin mogą spędzić na zabawie.

Klimatyczna kawiarnia z domowymi wypiekami

Oczywiście musimy także pochwalić tę bawialnię za strefę dla rodziców. Wygodne fotele, huśtawka, ciepłe wnętrze sprawiają, że chce się tu posiedzieć. I nie omieszkamy wspomnieć o pysznych domowych wypiekach, które kuszą zapachem od wejścia – babeczki, drożdżówki, czekoladowe ciasteczka – wypiekane rano przez właścicielkę! Oczywiście zakupicie też kawę, jakiś soczek czy lizaka. Póki co nie ma podglądu sali zabaw na kamerach, ale właściciele już o nich myślą.

Lipiputkowo – warsztaty, zajęcia tematyczne

Powiemy Wam, że one nas skusiły i to bardzo! Dlatego też właśnie tu postanowiliśmy wybrać się w weekend. Bardzo ciekawe zajęcia Małego Naukowca! Zajęcie te, dedykowane są dla dzieci od 3 lat. My uczestniczyliśmy w zajęciach o Dinozaurach. Dzieciom bardzo się podobały.

Liliputkowo posiada naprawdę bogatą ofertę zajęć i ciągle się ona zmienia, w zależności od pory roku czy ciekawych dni np. Andrzejki. Dlatego zachęcamy Was do zapoznania się z nią na ich fanpeg’u na facebooku.

Oczywiście sala zabaw Liliputkowo w Jerzmanowicach organizuje również urodziny dla dzieci. Oprócz klasycznych pakietów jak z motywem Krainy Lodu, czy Harry’ego Pottera jest np. piżamowe party!

Hit Liliputkowo – możliwość zostawienia dziecka pod opieką w godzinach wieczornych!

Powiemy Wam, że ta opcja jaką oferuje bawialnia Liliputkowo to jest złoto! Krakowskie bawialnie, dlaczego żadna z Was czegoś takiego nie wprowadziła? Przecież to dla niektórych rodziców, którzy nie mają takiej „instytucji” jak dziadkowie na miejscu, byłaby to świetna sprawa! Kiedy byliście na randce bez dzieci i do tego w sobotni wieczór? Jednego jesteśmy pewni, gdybyśmy mieszkali w okolicach Jerzmanowic – korzystalibyśmy! Ponadto dzieciaki miałyby możliwość prawdziwego piżama party! Wow, tego pomysłu tej bawialni chyba najbardziej gratulujemy i kibicujemy w rozpromowaniu informacji o takiej możliwości!

Pozostałe udogodnienia

Jest tu bardzo duża szatnia, gdzie można zostawić kurtki. W tym pomieszczeniu jest także przewijak. Dalej znajdują się toalety – oczywiście z wszelkimi dostępnymi nakładkami na toaletę oraz nocnikami! Co więcej, są tu dwie kabiny prysznicowe. To jest extra sprawą, gdy dzieci nam się za bardzo wybrudzą po zajęciach. Dostępne też były krzesełka do karmienia.

Kilka praktycznych uwag

👉 Radzimy Wam też tutaj dla dzieci, ale i dla Was zabrać buty na zmianę lub drugie, grube skarpetki, gdyż podłoga jest tu chłodna.

👉 Sala zabaw Liliputkowo znajduje się na 1 piętrze – nie ma tu windy. Wózek jedynie można wnieść po schodach.

Sala zabaw Liliputkowo w Jerzmowicach – cennik wejść indywidualnych:

Poniedziałek – czwartek:

  • 1 godz. – 15 zł,
  • 2 godz. – 25 zł,
  • 3 godz. i więcej- 35 zł.

Piątek- niedziela:

  • 1 godz. – 19 zł,
  • 2 godz. – 29 zł,
  • 3 godz. i więcej – 39 zł.

❤️ Drugie dziecko (rodzeństwo) – 50% taniej, dziecko do roku- 1 zł.

✅ Po pierwszej godzinie, jeśli nie odbijemy karty, system nalicza opłatę za następne 30 minut, także nie trzeba zostawać na pełną godzinę. Choć i tak najlepiej kupić tu bilet na co najmniej 2 h.

Godziny otwarcia:

  • pon – pt: 14 – 20
  • sb – nd: 11 – 20

Przed wybraniem się i tak radzimy sprawdzić aktualność godzin otwarcia na fb sali zabaw Liliputkowo w Jerzmanowicach.

Sala zabaw Liliputkowo w Jerzmanowicach – jak trafić, parking?

✅ Dokładny adres: Jerzmanowice, ul. Rajska 5. Poniżej mapa z lokalizacją. 👇


🅿️ Parking przed obiektem – na ok. kilka aut. Ale uwaga, to parking również do sklepu i piekarni znajdujących się na parterze budynku. Jeśli nie uda się tu znaleźć miejsca, dalej po prawej stronie jest przychodnia i tam na pewno zaparkujecie.

➡️ Dojazd z Krakowa ok. 25-45 min w zależności z jakiej części miasta.

Czy warto wybrać się do sali zabaw Liliputkowo w Jerzmanowicach z Krakowa?

No pewnie, czemu nie? Jest tu bardzo kolorowo, przytulnie, a rysunki na ścianach to małe dzieła sztuki, które rozweselą każdego szkraba. Nam się tu bardzo podobało! Dzieci najpierw ciekawie spędziły czas na warsztatach, a potem miały super zabawę w przestrzeni sali zabaw. Dodamy jeszcze, że fajne jest tu też to, że gdy odbywają się zajęcia w sali z lustrami, w części sali zabaw dzieciaki mogą się swobodnie bawić, nie przeszkadzając w zajęciach. Ponadto sala zabaw Liliputkowo jest niedaleko Ojcowa, można więc zrobić piękny spacer, a potem dzieciakom zapewnić trochę rozrywki.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *