Inne formy spędzania czasu,  Na Spacer,  Okolice Krakowa

Staw Wroński w Tenczynku

Szukacie ustronnego miejsca na spacer z dziećmi w pięknych okolicznościach przyrody? Chwila wyrwania się w poszukiwaniu pięknej jesieni? Byliśmy ostatnio w takim miejscu – Staw Wroński w Tenczynku. Jest on położony na północno-wschodnich stokach Garbu Tenczyńskiego w obrębie Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego. A najłatwiej wytłumaczyć nieopodal Zamku Tenczyn w Rudnie i Zamkowej Zagrody. Według nas warto zobaczyć to miejsce przy okazji zwiedzania zamku bądź wycieczki do zagrody, bowiem jest ono piękne!

Ponadto teren ten całkiem niedawno przeszedł rekultywację i zyskał nowy, jeszcze piękniejszy wygląd.

Staw Wroński w Tenczynku z drewnianymi pomostami

To, co nadaje temu miejscu fajnego klimatu to drewniane pomosty. Poprowadzone są tu malownicze alejki, znajdziecie ławeczki oraz ciekawe tablice edukacyjne. Znajduje się tu także wiata z ławeczkami oraz widzieliśmy food truck z lodami – Słodki Cham (w niedzielę jednak był on zamknięty, pomimo pięknej pogody). To naprawdę fajne miejsce na spokojny spacer z wózkiem, bądź hulajnogą lub rowerem, o ile dziecko już dobrze jeździ. Można tutaj wypocząć na łonie natury.

Staw kiedyś

Staw Wroński funkcjonował niegdyś jako nieformalnie kąpielisko, bowiem obowiązywał tutaj zakaz kąpieli. Był lokalnym miejscem wypoczynku oraz wędkowania. Teren był bardziej dziki niż teraz.

Gdzie znajduje się Staw Wroński w Tenczynku?

➡️ Staw znajduje się około 1 km od bezpłatnego parkingu na zamek w Rudnie oraz Zamkowej Zagrody. Mapa poniżej.


🅿️ Zaraz obok stawu jest niewielki parking na około 10 samochodów.

➡️ Jeśli macie ochotę, to możecie stąd dojść pod zamek Tenczyn w Rudnie, jednak idzie się drogą z ruchem samochodowym, a potem ostro pod górę, bądź lasem. My nie próbowaliśmy, ale dajemy znać, że jest taka możliwość.

Kończąc, uważamy, że staw Wroński w Tenczynku to miejsce fajne, by je zobaczyć podczas wizyty w zamku Tenczyn lub podczas wycieczki do mini zoo – Zamkowej Zagrody. Ewentualnie jeśli w planach macie wycieczkę rowerową po Puszczy Dulowskiej, to jest to fajne miejsce na odpoczynek.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *