Place zabaw

Strażacki plac zabaw przy OSP Staniątki

Wielki, z wieloma zakamarkami, drabinkami – wóz strażacki jako plac zabaw – to w jednym zdaniu strażacki plac zabaw wybudowany koło OSP w Staniątkach w gminie Niepołomice. Robi wrażenie na dzieciach! Ba, robi wrażenie na rodzicach! Za pomysł, za wykonanie, za lokalizację tuż koło remizy strażackiej. A dzieci cóż, dzieci są zachwycone! A dla fanów Strażaka Sama to, co tu dużo mówić – miejsce do zabawy wymarzone!

Strażacki plac zabaw

Ogólnie miejsce to nie jest duże. Tak naprawdę robotę tu robi głównie konstrukcja czerwonego wozu strażackiego! Ale są jeszcze dwie huśtawki, w tym jedna dla maluszków, karuzela oraz bujak w kształcie autka. Jednakże pozostałe elementy placu zabaw są pomijane w zabawie na rzecz wozu. I cóż się dziwić! Same chciałybyśmy się tam pobawić. 😉

Genialna konstrukcja wozu strażackiego przy OSP Staniątki

Do wozu strażackiego oczywiście można wejść, być jego kierowcą, jak i pasażerem. Miejsca jest dużo. Kilku strażaków się zmieści, żeby w zabawie jechać i gasić pożar. A jak sami widzicie, wóz ten jest urozmaicony i naprawdę jest tu co robić. Jest wielka pajęczyna z lin do wspinania, drabinki, schodki, a nawet ścianka do wspinaczki. Oczywiście nie brakuje tunelu w środku wozu, kolorowych liczydeł, gry w kółko i krzyżyk. Co więcej, na górę wozu strażackiego można wejść i zjechać na akcję strażacką zjeżdżalnią. Dużo detali naprawdę oddaje charakter tej konstrukcji. Zwróćcie uwagę choćby na napisy numerów alarmowych, czy symbol OSP Staniątki.

  • strażacki plac zabaw Staniątki
  • zabawa
  • zabawa

Gdzie jest ten strażacki plac zabaw?

➡️ W nawigację najlepiej wpisać OSP Staniątki. Dokładną lokalizację zaznaczamy na mapie poniżej. 👇 Współrzędne GPS: 50.010831, 20.194113.


➡️ Naprzeciwko placu zabaw jest parking na kilkanaście aut.

➡️ Z Krakowa dojazd w ok. 25-40 min, w zależności z której części miasta.

Kolejną atrakcją jest sama remiza i stary prawdziwy wóz strażacki

Nie wiadomo czemu, ale dzieciaki uwielbiają takie atrakcje. Bez wątpienia prawdziwy stary wóz strażacki ustawiony przed remizą zainteresował niesamowicie dzieci. Do tego remiza, gdzie jak twierdzili, pracuje oczywiście strażak Sam i jego koledzy. Ale uwaga dzieci mogą tam chcieć zostać i czekać na sygnał alarmowy oraz wyjazd wozów strażackich! A ostrzegamy, że na szczęście nie dzieje się to tam zbyt często.

  • wóz strażacki
  • wóz strażacki

Podsumowując, strażacki plac zabaw przy OSP Staniątki gwarantujemy, że zachwyci każdego małego fana strażaka Sama! Pomimo tego, że to niewielki plac zabaw, a raczej tylko jedna konstrukcja uważamy, że dla tych uśmiechów i zabawy warto się tu z dziećmi przejechać!


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.

Zachęcamy do przejrzenia naszej mapy odwiedzonych miejsc. Może coś innego Cię zainteresuje.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *