Inne formy spędzania czasu

Jaskinia Solna z dziećmi, czyli zdrowa bawialnia!

Krakowska Jaskinia Solna oferuje zdrowe, morskie powietrze, przepełnione jodem oraz świetną zabawą. Naprawdę nie sądziliśmy, że spędzimy tu godzinę z dziećmi – odpoczywając. Takiego obrotu sprawy się nie spodziewaliśmy! Cały pobyt przemknął nam błyskawicznie, bez żadnych narzekań. Bezsprzecznie po wyjściu wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że będziemy tu przyjeżdżać co tydzień, gdyż to taka zdrowa bawialnia!

Jest tu spokojnie, przytulnie, ciepło i bardzo kolorowo. Bez wątpienia można się tu zdecydowanie odprężyć. Oczywiście nasza gromadka dzieciaków od progu zajęła się zabawą, a my rodzice rozsiedliśmy się wygodnie na leżakach i ODPOCZYWALIŚMY przy dźwiękach relaksującej muzyki. Tak rodzic tu odpoczywa, a dziecko się bawi w niecodziennym miejscu. Cóż można chcieć więcej po całym dniu pracy i obowiązków? Niewątpliwie – chwili spokoju. Tu przy okazji nawdychaliśmy się zdrowego powietrza z ważnymi dla nas pierwiastkami jak wapń, magnez, potas, sód, żelazo, miedź, selen czy krzem. To niezaprzeczalnie wpłynie na nas korzystnie po ostatnich przejściach z chorobami górnych dróg oddechowych. 😂

Zdrowa bawialnia?

Tuż po przekroczeniu progu groty solnej na dzieci czeka raj. U nas dzieciaki tam wpadły i od razu zabawa start! A najmłodszy Filip (1,5 roku) cały czas powtarzał „wow”, a chłopak wie, co mówi! Dla dzieci do zabawy jest solny zamek z dwoma wieżyczkami. Tu z pewnością każde dziecko znajdzie coś dla siebie do zabawy. Jest tu wiele drewnianych zabawek oraz to, co zajęło nasze brzdące na długo, czyli miseczki, przesiewaczki i drewniane łyżki. Przesypywanie grubej soli mogło trwać godzinami. Było gotowanie zupek solnych w drewnianej kuchni, wykopywanie solnych dołów, oraz wsypywanie i wysypywanie soli z wieży. Zabawa solą z pewnością przypomina zabawę w piaskownicy, z tym że sól jest tu bardzo przyjemna w dotyku – dzieciom daje dużo radości i doznań sensorycznych poprzez swoją strukturę. Ba, już samo chodzenie po soli naprawdę było relaksem dla stóp.

Naprzeciwko kącika zabaw dzieci mają do dyspozycji kącik czytelniczy, lecz nasze brzdące nawet nie zwróciły na to miejsce uwagi, ponieważ tak były zajęte zabawą!

Odpoczynek dla dorosłych

Jak już wspomnieliśmy, tu się da odpocząć nawet z dziećmi! Są leżaki, spory kącik czytelniczy. Grota podzielona jest na 3 strefy. W pierwszym pomieszczeniu jest wspomniany kącik zabaw dla dzieci oraz kilka leżaków. Następnie kolejne pomieszczenia przeznaczone są tylko dla dorosłych. 😉 Tu znajdziecie bogatą biblioteczkę oraz kolejne leżaki i fotele masujące – płatne dodatkowo. Ostatnie pomieszczenie groty to przestrzeń z drewnianymi leżakami i sufitem pełnym gwiazd. Tam nie zapuszczaliśmy się, gdyż mieliśmy obawy, że małe szkraby pognałyby za nami. A oczywiście nie chcieliśmy zakłócać ciszy przebywających tam osób.

Zdrowotne seanse inhalacyjne

Warunki mikroklimatu odtworzone w jaskini solnej przypominają te, jakie panują nad morzem. Można wyczytać, że 50-minutowy pobyt w tym miejscu jest porównywalny do spędzonych 3 dni nad morzem! Dlatego warto z tych dobrodziejstw korzystać. Szczególnie jeśli Wasze pociechy mają nawracające infekcje lub chcecie wzmocnić ich odporność. Co więcej, tu powietrze jest czyste bez smogu, co o tej porze roku w naszym pięknym mieście jest niestety smutnym standardem.

Co jeszcze oferuje Krakowska Jaskinia Solna

Między innymi masaże lecznicze oraz coś, na co mamy ochotę się kiedyś wybrać – koncert mis i gongów. Brzmi intrygująco, ale ponoć dźwięki te pobudzają pozytywne wibracje i uwalniają od stresu!

Ponad to w recepcji można zakupić cuda – ogromny wybór kosmetyków, sole do inhalacji, kadzidełka, olejki eteryczne, lampy solne, po biżuterię z kamieni naturalnych, a nawet solne cukierki!

Ile to kosztuje?

✅ Najlepiej cennik sprawdzić na stronie jaskini – LINK TUTAJ. Jest sporo zniżek, godzin, w których wejścia są tańsze oraz karnety i bilety łączone dla rodzin.

✅ Z kartą MultiSport – wejście na seans bezpłatne.

✅ Dzieci do 3 roku – wstęp bezpłatny!

❤️ Super opcją jest wybranie się tu we wtorki i czwartki, bowiem dzieci do 12 roku życia na bilet jednej osoby dorosłej korzystają z seansu ZA DARMO.

W dniu urodzin też jaskinia oferuje fajne promocje!

Gdzie znajduje się Krakowska Jaskinia Solna, jak dojechać, gdzie parkować?

➡️ Dokładny adres: ul. Długa 48/21, 31 – 147 Kraków. Na mapie poniżej zaznaczamy miejsce na mapie. 👇


➡️ Wejście stromymi schodami do piwnicy – wózkiem jest tu ciężko. Lecz zawsze obsługa oferuje pomoc.

➡️ Parking – najbliżej na ul. Długiej, Pędzichów lub Słowiańskiej. Jest tu płatna strefa parkowania.

➡️ Dojazd komunikacją miejską: najbliższy przystanek Pędzichów – tramwaj linii nr 18.

‼️ I co ważne na seanse obowiązuje wcześniejsza rezerwacja!

A i na seans w grocie solnej wymagane są białe skarpetki. 😉

Niewątpliwie miejsce to jest stworzone z pasją, z myślą o dzieciach i oczywiście zdrowiu. Krakowska Jaskinia Solna to wspaniałe miejsce, pełne spokoju, wyciszenia, w którym można chociaż przez chwilę oderwać się od rzeczywistości i odpocząć, a dla dzieci jest to super niecodzienne miejsce do zabawy.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *