Inne formy spędzania czasu,  Na Spacer,  Okolice Krakowa,  Place zabaw

Tężnia solankowa w Bochni oraz plac zabaw tuż obok

Tężnia solankowa ze sporym kompleksem rekreacyjno – sportowym powstała w tym roku w Bochni od strony Plant Salinarnych. Ku zadowoleniu dzieci jest tam też duży i ciekawy plac zabaw. Co więcej, w części rekreacyjnej znajdują się boiska do piłki nożne, koszykówki oraz bieżnia. Także według nas jest to miejsce bardzo fajne na spędzenie czasu z dziećmi, przy okazji odwiedzając tężnie, aby skorzystać z jej dobrodziejstw leczniczych.

Jak zbudowana jest tężnia?

Tężnia zbudowana jest z naturalnych materiałów takich jak drzewo modrzewiowe, czy krzewów tarniny. Osoby chcące skorzystać ze wszystkich walorów leczniczych mogą także wejść tu do komory inhalacyjnej za niewielką opłatą, jednak uwaga, teraz w dobie pandemii jest to niemożliwe.

Zalety zdrowotne tężni solankowej

Spacerując w tężni, wdychamy minerały i mikroelementy, które spływają i rozbijają się po tarninie. Wpływa to korzystnie na drogi oddechowe, leczenie zatok, alergii. Ponadto podczas takiego spaceru nasz organizm intensywnie wchłania jod, który jest niezbędny przy prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy. Nie musimy dodawać, jak także powietrze pełne mikroelementów wpływa dobrze na zdrowie szczególnie dzieci z nawracającymi jak bumerang infekcjami przedszkolnymi.

Atrakcje dla dzieci w tężni solankowej w Bochni

Otóż dla naszych dzieci już atrakcją była fontanna ustawiona w samym środku tężni. Zabawy w chlapanie i łapanie wody oczywiście obowiązkowe. Fajnym pomysłem jest fakt, że tężnia jest niepełną elipsą, dzięki czemu na ławkach w środku można oglądać grające na boisku osoby, a dla naszych maluchów to także atrakcja. Wokół tężni również jest wiele ławek, więc miejsc do wypoczynku jest dużo. 

Extra plac zabaw zaraz obok tężni!

Oczywiście nie możemy nie wspomnieć o placu zabaw położonym na górce zaraz za tężnią solankową w Bochni. Znajduje się tutaj strefa na piasku dla mniejszych dzieci. Piaskownica, bujaczki, rura do przechodzenia, a także liny. Następnie na podłożu wyłożonym korą mamy dwie huśtawki, w tym jedną dla maluszka oraz uwielbianą przez dzieciaki karuzelę. Jest też wielki pająk z lin, a także na górce ustawiona zjeżdżalnia oraz ścianka z liną do wspinania. W piasku ukryta jest też fajna ścieżka sensoryczna dla małych stópek. 😍

Obok placu zabaw funkcjonuje siłownia pod chmurką, a także stoliczki do gry w szachy. Tuż za placem zabaw znajduje się też bieżnia z wyznaczonymi dwoma torami do biegów. Zabawa w wyścigi z tatą nie miała u nas końca! Tu nie ma czasu na nudę!

Wstęp do tężni solankowej w Bochni jest bezpłatny!

I co najistotniejsze – wejście do tężni solankowe w Bochni jest bezpłatne, co jeszcze bardziej przyciąga i mieszkańców i turystów, którzy tłumnie przybywają do kopalni soli w Bochni.

Kolejna uwaga, na terenie tężni jest niestety zakaz poruszania się na rowerach, rolkach. Czyli odpadają tu hulajnogi i rowerki biegowe dla dzieci. My zabraną hulajnogę dla Kacperka musieliśmy więc nosić, bo o zakazie nie wiedzieliśmy. Nie można również wprowadzać też zwierząt.

Godziny otwarcia:

Codziennie od 10:00 do 20:30. Ale uwaga tężnia ma działać, dopóki średnia temperatura w ciągu doby nie spadnie poniżej 4 stopni Celsjusza.

Gdzie znajduje się tężnia solankowa w Bochni?

➡️ Tężnia w Bochni znajduje się przy Plantach Salinarnych blisko ulicy Orackiej. Dokładne miejsce zaznaczamy poniżej. 👇Współrzędne GPS: 49.9706978, 20.4261074.


➡️ Najlepiej zaparkować wzdłuż ulicy Konstytucji 3 Maja. Znajduje się tam parking wzdłuż plant. Współrzędne GPS: 49.9706569, 20.4278911


➡️ Z Krakowa dojazd w około 40 – 50 min, zależy z której części miasta.

Podsumowując, tężnia solankowa w Bochni, to kolejne ciekawe miejsce, na spędzenie czasu z dzieckiem, w niedalekiej odległości od Krakowa. Wycieczka tutaj przynieść może korzyści zdrowotne, ale i wydaje nam się, że będzie atrakcyjna dla dzieci. Plac zabaw przy tężni to strzał w dziesiątkę. Raz na jakiś czas na pewno warto wybrać też takie miejsca na popołudniowe spędzenie czasu.


Więcej inspiracji znajdziecie także na blogu w zakładce WYCIECZKI POZA KRAKÓW lub OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!