Inne formy spędzania czasu

„Park Krakowian” Czy wiesz, co to za akcja?

Mówią, prawdziwy mężczyzna powinien spłodzić syna, zbudować dom i posadzić drzewo. Jeśli chodzi o tę skrupulatną listę zadań, posadzić drzewo jest zdecydowanie najłatwiej! A już w ogóle banalnie prosto z akcją „Park Krakowian”.

Akcja Park Krakowian zasadź drzewo dla swojego dziecka!

„Park Krakowian” został zapoczątkowany wiosną 2017 roku i cieszy się on wielkim zainteresowaniem wśród krakowian. Organizatorem akcji jest Gmina Kraków, a dokładniej Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie. Bez wątpienia głównym celem akcji jest upamiętnienie narodzin najmłodszych mieszkańców Krakowa poprzez posadzenie przez uczestników akcji wybranego gatunku drzewa.

Z pewnością dodatkową pamiątką tego wydarzenia jest możliwość umieszczenia na drzewie tabliczki z imieniem i nazwiskiem oraz datą urodzin dziecka. Tak więc każde drzewko jest podpisane. 😀 Organizatorzy zapewniają, że tabliczki będą wymienianie w miarę wzrostu drzewka.

Godnym uwagi jest też fakt, że akcja jest całkowicie bezpłatna! Dla każdego dziecka można posadzić jedno drzewo. Zapisy następują poprzez formularz na stronie internetowej Zarządu Zieleni Miejskiej cyklicznie na wiosnę oraz jesień. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Poprzednio w kilka dni po otworzeniu wydarzenia listy były zamykane. Wielu krakowian czeka z niecierpliwością na wyznaczanie kolejnych lokalizacji i możliwości zapisania swoich dzieci. Zakup sadzonek oraz tabliczek również jest po stronie organizatora. Również wyznacza on termin oraz miejsce sadzenia. Oczywiście na miejscu są specjaliści, którzy pomogą nam posadzić to drzewo. Wcześniej wykopią dziury i przyporządkują oznaczenia, a Wy tylko symbolicznie musicie wkopać drzewo. Na miejscu dostarczą także wszystkie do tego potrzebne narzędzia. 😀

Gdzie znajdują się już Parki Krakowian?

Sadzone już były drzewa przy ul. Ks. Józefa, ul. Falistej, przy ul. Markowskiego w Czyżynach, przy ul. Ptaszyckiego, przy ul. Puszkarskiej oraz przy ul. Węgrzeckiej.

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie oraz in fanpage na Facebooku, gdzie pojawiają się ogłoszenia na zapisy na kolejne edycje sadzenia drzew w akcji „Park Krakowian”.

Drzewka Jagody i Kacperka już rosną w Krakowie

My załapaliśmy się na dwie pierwsze akcje od razu po narodzinach naszych dzieci, więc Jagódka i Kacper mają już swoje drzewka. Teraz doczekaliśmy się zapisów na jesienną edycję akcji „Park Krakowian”. Będziemy mogli zapisać nasze mniejsze latorośle, żeby potem nie miały nam za złe, że tylko starszaki mają swoje drzewko.

Drzewka są piękną pamiątką!

Co więcej, dzieciaki oczywiście mają bogatą pamiątkę w postaci zdjęć ze swoimi drzewkami. Po kilkunastu latach świetnie będzie można porównać, jak urosło drzewo, a jak urosło dziecko! I kto od kogo jest większy. 😄 Sami jesteśmy tego ciekawi. 😀 Bo drzewka zostały zasadzone, gdy nasze dzieci miały zaledwie kilka miesięcy.

A najbardziej niesamowite jest to, że już ponad 1500! dzieci ma swoje drzewa w Krakowie, dzięki akcji „Park Krakowian”. Każde z tabliczką, wiadomo czyje. Każde kochane, odwiedzane!

Podsumowując, posadzenie drzewa w akcji „Park Krakowian” to nie tylko pamiątka dla dziecka i dla nas, ale także uczenie dzieci postaw ekologicznych, takich jak sadzenie drzew oraz propagowanie troski o naturę. A być może za kilkanaście lat będziemy mogli chodzić po prawdziwych parkach z naszymi drzewami, gdyż organizatorzy zamierzają w każdym z tych miejsc zrobić parki z prawdziwego zdarzenia z ławeczkami i alejkami oraz oświetleniem. Może kiedyś zrobimy tutaj piknik rodzinny albo urodziny naszej pociechy, a dzieci będą mogły chwalić się, jak wygląda ich jakby „własne” drzewo.


Jeśli zainteresował Was ten wpis, podajcie go dalej. Będziemy wtedy wiedzieli, że takie treści i ciekawe akcje skierowane dla rodzin z dziećmi Was interesują i postaramy się więcej o tym pisać. A w międzyczasie zapraszamy na bloga po inspiracje spacerowe i wycieczkowe z dziećmi po Krakowie i okolicach. Zajrzyjcie do zakładek PLACE ZABAW, NA SPACER oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!