Na Spacer

Krakowskie błonia – zawsze dobre na spacer!

Chyba każdy zna krakowskie błonia! Czy wiecie, że to jeden z krakowskich parków? Tak parków! Taki status nadało błoniom miasto. A tak naprawdę jest to jedna wielka ponad 40 ha łąka, tyle że koszona i raczej nie wypasana. Choć i tu wyjątki się zdarzały. 😀 W tym parku, jakim są błonia, nie ma alejek, ani drzew i nasadzeń. Za to jest przestrzeń! Toż to największa łąka w centrum europejskich miast! Niezaprzeczalnie jest to świetne miejsce na spacer i spędzenie czasu z dziećmi.

Łąka kwietna na błoniach

Łąka kwietna jest siana na błoniach od kilku lat. Co więcej, w 2018 roku na obchody 100-lecia odzyskania niepodległości miasto zasiano łąkę skomponowaną z białych i czerwonych kwiatów. 🇵🇱 I, co więcej, tworzącą kształt Polski. Z lotu ptaka wyglądało to tak – KLIK.

Piknik, miejsce do biegania

Taki duży zielony teren aż się prosi o piknik na trawie. Można zamówić sobie jedzonko z pysznych food trucków z Bezogródka i zjeść na trawie. A to wszystko z pięknym widokiem na sam Wawel i Kopiec Kościuszki. Więcej o Bezogródku przeczytacie TUTAJ.

Dzieciaki tu mają ogromną przestrzeń do biegania! Cóż można chcieć więcej. 😀Do tego dzieciaki są zawsze na oku, bo teren krakowskich błoń jest płaski. Jedyne, na co trzeba uważać to niestety niespodzianki zostawione przez pieski, których właściciele zapomnieli posprzątać. Choć w tej kwestii jest już o niebo lepiej niż jeszcze kilka lat temu.

Wokół jest ścieżka rowerowa i do spacerowania

Cała pętla wokół błoń ma ok. 3,5 km. Jest to idealny dystans na spacer ze śpiącym dzieckiem w wózku. Asfalt wokół błoń jest również dobry na rolki oraz dziecięce rowerki. Bowiem jest to jedna z najbardziej popularnych tras właśnie dla biegaczy, rowerzystów oraz rolkarzy.

Piękna panorama miasta z krakowskich błoń

Ponadto krakowskie błonia to miejsce, skąd rozpościera się przepiękna panorama z jednej strony na Wawel oraz z drugiej na Kopiec Kościuszki. Dodatkowo po jednej stronie znajduje się ogromny park Jordana, z wieloma placami zabaw. Z drugiej strony jest natomiast rzeka Rudawa i przepiękne trasy spacerowe. Nic tylko iść na błonia!

Dodatkowo na błoniach są dwa ciekawe miejsca. Jedno to głaz upamiętniający wizytę papieża Jana Pawła II w tym miejscu. Drugie to również głaz, który upamiętnia hołd Józefa Piłsudskiego

Gdzie zaparkować przy błoniach?

Jak to w centrum, również przy błoniach w słoneczny weekend ciężko jest zaparkować. Parking jest wzdłuż al. 3 Maja. Można oczywiście dojechać komunikacją miejską. Linia tramwajowa biegnie wzdłuż błoni z pętlą tramwajowo-autobusową na końcu „Cichy Kącik”.


Krakowskie błonia to miejsce idealne na spacer, rower, rolki. Wielka łąka daje także możliwości do odpoczynku i relaksu na łonie natury. Nic tylko pakować smakołyki, zabrać kocyk, bańki mydlane, latawce i wyruszać na największą łąkę w europejskim mieście.


Więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu w zakładce NA SPACER oraz PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Niedaleko znajdziecie lokomotywę na AGH. Możecie także udać się do parku Jordana lub parku Krakowskiego. A jeśli chcecie coś zjeść, koniecznie zajrzyjcie do Bezogródka.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *