Jedzenie na mieście

Bezogródek

UWAGA – Bezogródek nie działa już w tej lokalizacji.

Myśląc o zjedzeniu czegoś na mieście z dzieckiem, nie zawsze mamy ochotę iść do restauracji. Należy tam usiąść przy stoliku, spokojnie czekać na jedzenie i jednocześnie pilnować naszych pociech, aby nie zbroiły czegoś lub nie przeszkadzały innym w spożywaniu ich posiłku. Alternatywą dla nas od pewnego czasu stały się food trucki. W Krakowie znaleźliśmy takie ciekawe miejsce, a mianowicie Bezogródek.

Bezogródek jest dla nas strzałem w dziesiątkę. Jest to miejsce dla naszej czwórki wręcz idealne. Bezogródek to dosłownie ogródek z food truckami, miejscem do posiedzenia, muzyką oraz miejscem, gdzie nasze dzieci mogą się pobawić. Z myślą o najmłodszych klientach postawiono tam dużą zjeżdżalnię oraz piaskownicę. W piaskownicy są zabawki, więc nie musieliśmy się martwić, że nie zabraliśmy wiaderka i pozostałych akcesoriów do zabawy.

Atrakcje dla dzieci

Jeśli mielibyśmy się do czegoś tu przyczepić to naszej małej „alpinistce” już prawie 3-latce, ciężko było wdrapać się po drabince na zjeżdżalnie. Po prostu jest ona przeznaczona dla ciut większych dzieci. Jeśli chciała zjeżdżać, musieliśmy troszkę jej pomóc się wdrapać. Duży plus za to ma piaskownica i piasek wokół zjeżdżalni. Jest tam dużo zabawek do pisaku, więc nawet kilkoro dzieci może bawić się bez obawy, że dla kogoś zabraknie łopatki czy foremki.

Co więcej, dla dzieci w niedziele organizowane są tu animacje w godzinach od 13:00 do 17:00. Warto zapamiętać, bo wtedy to dopiero można liczyć na chwilę spokoju, a dzieciakom dać się pobawić.

Bezogródek organizuje też ciekawe eventy. Jednym z nich był Kiermasz Matki Polki, gdzie można było wymienić się ubraniami i różnymi akcesoriami po swoich dzieciach. Aby być na bieżąco z takimi wydarzeniami, powinniśmy śledzić ich stronę na Facebook-u.

A co można tutaj zjeść?

Jeśli chodzi o samo jedzenie, to znaleźliśmy tam wiele zróżnicowanych dań do wyboru. Są oczywiście słynne frytki belgijskie, burgery, pizza, zapiekanki, dania mięsne i wegetariańskie z curry. Co więcej, są tutaj również food trucki z lodami tajskimi, naleśniki na słodko i wytrawnie, jak i ostatnio popularne kurtosze. Znajdzie się także coś do picia, czyli lemoniady, kawy, smothie, jak i również coś dla dorosłych. My osobiście polecamy szczególnie dania z curry. Naleśniki na słodko również dają radę dla najmłodszych, ponieważ jak można się domyślić, w food truckach raczej nie zamówimy zupy pomidorowej ani pulpecików. My zawsze dla dzieci zabieramy pudełko z owocami i innymi przekąskami, żeby mogły zjeść to co lubią, gdyby nic innego im nie zasmakowało 😀.

Na terenie Bezogródka jest bardzo przyjemnie, bo znajduje się on w cieniu drzew. Jest dużo leżaków oraz stolików. Puszczona w tle muzyka pozytywnie nastraja, a nasze dzieci, kiedy tylko usłyszały znane melodie, odrazu zaczęły tańcować. Ku naszemu zaskoczeniu dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się etapom robienia lodów tajskich oraz grillowaniem mięsa na burgery.

Wieczorami organizowane są seanse filmowe. Niestety ta atrakcja musi poczekać na nas kilka lat, no, chyba że będą puszczać akurat Psi Patrol lub Krainę Lodu, to wtedy pomyślimy, żeby się tam wybrać z dziećmi 😄.

Małomiasteczkowy kiosk Dawida Podsiadło

Z ciekawostek na terenie Bezogródka stoi małomiasteczkowy kiosk Dawida Podsiadło! Kiosk ten stał w centrum Warszawy, kiedy artysta promował swój album. Następnie oddał go na licytację WOŚP. Po finale Wielkiej Orkiestry kiosk trafił do Krakowa. Teraz do niego można przynieść ubrania, których już nie nosimy i tym samym wesprzeć fundację Zielona Akcja, która nadaje ubraniom drugie życie. Za wsparcie akcji można otrzymać eko gadżety od Answer oraz dodatkową zniżkę na asortyment w sklepie. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to akcja nosi nazwę #EKOisTheAnswear.

Gdzie jest Bezogródek?

Na końcu Błoni, na przeciwko pętli Cichy Kącik. Adres: ul. Piastowska 20.


Warto przed odwiedzeniem parku Jordana oraz krakowskich Błoni sprawdzić, czy akurat nie ma meczu na pobliskim stadionie Cracovii i Wisły, ponieważ zaoszczędzi nam to dużo czasu na szukanie miejsca parkingowego.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!