Inne polecane miejsca,  Muzea przyjazne dzieciom

Świat Małych Techników – wystawa LEGO Technic w Krakowie

Wystawa LEGO Technic Świat Małych Techników to nowe miejsce na mapie Krakowa, które koniecznie powinien odwiedzić każdy mały, ale też DOROSŁY fan LEGO! My byliśmy, sprawdziliśmy i wiemy, co piszemy! Kto wychował się na klockach LEGO poczuje tutaj sentyment i powrót do czasów dzieciństwa! Odbiór tego miejsca potęguje postać samego właściciela kolekcji – Pana Piotra PASJONATA LEGO Technic! Pan Piotr to prawdziwy AFOL – adult fan of Lego, czyli „dorosły fan lego”. To on sam oprowadza po wystawie, przekazując niesamowitą wiedzę i ciekawostki o historii ewolucji LEGO Technic!

Jak wygląda Świat Małych Techników wystawa LEGO Technic?

Wystawa znajduje się na dwóch piętrach. Na poziomie parteru znajduje się sklep, mini kawiarnia, początek wystawy oraz toaleta. Na poziomie -1 główna część wystawy oraz sala warsztatowa. Całość nie jest duża, ale robi niesamowite wrażenie! W gablotach zgromadzonych zostało tam ponad 700 zestawów LEGO Technic, czyli zobaczycie tam około pół miliona klocków w jednym miejscu! Jest to imponujące! Na wystawie można zobaczyć pierwszy zestaw Pana Piotra, który dostał od wujka w wieku 6 lat oraz zestaw TECHNIC, od którego zaczęła się pasja do tej serii klocków. Następnie wystawa pokazuje ogromną ilość zgromadzonych przez lata zestawów.

My szczególnie byliśmy pod ogromnym wrażeniem jak Pan Piotr opowiada o wystawie, szczególnie w kontekście małych odwiedzających. Potrafił zaciekawić nasze dzieci! Słuchały go jak zaczarowane! Co więcej, poukrywał w gablotach małe zwierzątka, które cudownie wplata do opowieści o klockach, a dzieci przy okazji muszą trochę więcej wysilić oczy i wyszukiwać małych myszek, papugi czy węża. 😉 Za to dajemy ogromnego plusa!

Czy to wystawa dla dzieci?

I tu, ku naszemu zaskoczeniu, wystawa jest naprawdę fajnie dostosowana pod dzieci. Jest przenośny stołeczek, na który mogą one wejść i obejrzeć wyżej wyeksponowane zestawy. W toalecie znajdziecie wszelkie niezbędne rzeczy dla dzieci, w tym nawet nocnik! Wow brawo za ten gadżet 👏 Co więcej wspomniane małe zwierzątka w gablotach sprawiają, że dzieci zaczynają ich szukać, co u nas przerodziło się w fajną zabawę.

Pewnie zapytacie nas dla dzieci w jakim wieku jest to miejsce. Oceniamy, że dla dzieci plus 5 lat. Oczywiście jeśli macie młodsze brzdące, które są ciekawe świata to jak najbardziej, jednak nasza prawie 3-latka to tak średnio była zainteresowana słuchaniem – wolała sobie biegać. Ale jeśli chodzi o warsztaty budowania z pomocą taty bawiła się już super.

Warsztaty budowania LEGO

Co więcej Świat Małych Techników organizuje dla dzieci warsztaty Akademii Świata Małych Techników. Są to zajęcia skupiające się głównie na poznaniu zagadnień związanych z mechaniką!

W ofercie znajdziecie cykliczne zajęcia dydaktyczne dla różnych grup wiekowych (od 5-6 lat), jak i zajęcia jednorazowe, które odbywają się w soboty – pt. „Zbuduj z Mamą albo z Tatą!”. My właśnie byliśmy na takich 60 minutowych zajęciach, gdzie pod fachowym okiem budowaliśmy z dziećmi zmechanizowany model bączka. Super kreatywnie spędziliśmy czas, dzieciom warsztaty bardzo się podobały! Zajęcia prowadzi pan Jacek (Warsztaty Robotów – więcej o zajęciach na stronie interernetowej – KLIK) – niezwykle dowcipny i super tłumaczący dzieciom skomplikowane rzeczy bardzo prostym językiem. 

Mini kawiarnia i sklep z LEGO Technic

W Świecie Małych Techników znajduje się mini kawiarnia serwująca m.in.: różową czekoladę oraz sklepik, w którym można na miejscu zakupić ponad 50 zestawów LEGO Technic w korzystnych cenach. Znajduje się tu także stolik z książkami o tematyce LEGO, kolorowankami, kredkami. W sklepie można niektóre złożone zestawy potestować, jak np. zdalnie sterowne auto. Nie muszę mówić ile to radości sprawiło naszym małym i duży dzieciom.

Cennik Świat Małych Techników:

  • bilet normalny – 39 zł,
  • ulgowy – 29 zł,
  • rodzinny – 24 zł,
  • grupowy (od 20 osób) – 20 zł,
  • zajęcia z budowania 60 min – 30 zł/osoba

Gdzie znajduje się Świat Małych Techników?

➡️ Adres: Kraków, ul. Kościuszki 47

Naszym małym i dużym fanom LEGO bardzo się tu podobało. Dużym plusem jest to, że mogliśmy się tu dowiedzieć niesamowitych ciekawostek ze świata LEGO. Nie było to nudne oprowadzanie ani samo oglądanie złożonych zestawów. To niewątpliwie dla dzieci było by nudne i z pewnością szybko przebiegliby pomiędzy gablotami wołając nudzi nam się. Opowieści Pana Piotra nas i nasze dzieci naprawdę interesowały. Zdecydowanie warto się tu wybrać!

Więcej o wystawie Lego Technic Świat Małych Techników oraz warsztatach znajdziesz na ich stronie internetowej – KLIK.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.

Polecamy także naszą autorską mapkę dla dzieci do zwiedzania Starego Miasta w Krakowie. Można ją nabyć stacjonarnie w wybranych punktach oraz przez nasz sklep internetowy https://www.sklep.krakow.z-dzieckiem.pl/ .


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Koniecznie zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *