Wycieczki poza Kraków

Rabkoland, wycieczka 2022 – nowe atrakcje

Co roku tu przyjeżdżamy, dlatego też nie mogło nas tu zabraknąć i w tym, wszak Rabkoland to wyczekiwana przez nasze brzdące wakacyjna wycieczka! W tym sezonie świetnie widać jak ten park rozrywki się zmienia! Powstały nowe fantastyczne atrakcje, o których będzie głównie ten wpis, choć i przypomnimy dla tych, którzy nie byli jak, świetnie można się tu bawić.

Warzywne Wieże

Z nowości największe wrażenie na nas zrobiła Farma cioci Maryni z mega ogromnym placem zabaw z zakręconymi 4 zjeżdżalniami nazwanym Warzywnymi Wieżami! Farma to tak naprawdę drewniany, bardzo wysoki, plac zabaw na piasku z mnóstwem zakamarków do zabawy! Powstała ona w Dolinie Trzmiela. Przetestowaliśmy rury z dziećmi, ale chyba byliśmy ciut za duzi, bo nas na zakrętach wybijało, ale dzieci mówiły, że to super zabawa! Warto też dodać, że rury zielone są bardzo ciemne w środku, ale dla jednych to dodatkowa dawka adrenaliny. Nasze dzieci niewzruszone tym faktem zjechały chyba ze 100 razy!

Klub Gąsienicy

Kolejna nowość, także w Dolinie Trzmiela to Klub Gąsienicy. Jest to bardzo ładny, drewniany plac zabaw ze ścieżką sensoryczną, uroczym domkiem, piaskownicą, mostkami. Dzieci tu się super bawiły w przerwie na karuzele i pozostałe atrakcje.

Pofyrtane drzewa

To mini park linowy koło pizzerii. Atrakcja położona w idealnym miejscu, aby zająć dzieci i mieć je na oku w oczekiwaniu na posiłek!

Bo swoją drogą zazwyczaj w takich miejscach ciężko o dobrą gastronomię, a tutejsza pizza jest naprawdę pyszna! Włoska, na cieńkim cieście – taką właśnie lubimy. Jeśli już coś tu jeść to właśnie polecamy odwiedzić pizzerię.

Skałożerca

Kolejna nowość w Rabkolandzie to Skałożerca. Jest to fajna karuzela, co szybko się kręci, w tył, w przód, do góry i na dół. Powstała zamiast słynnego music express. Z rodzicem mogą tu wejść dzieci od wzrostu 110 cm, od 130 cm można samemu. Nasze wrażenia – super, i fajnie ze już łapią się na nią dzieci od 110 cm wzrostu. 😉 Jagoda i Kacper skorzystali chyba z 10 razy ! Byli zachwyceni.

Domki Skałuchów

Domki Skałuchów – idealne dla maluszków. Idalka spędziła tam sporo czasu. Taka atrakcja dla mniejszych dzieci, gdzie rodzic chwilkę może odpocząć.

Praktyczne informacje na temat Parku Rozrywki Rabkoland:

 • Bilety można kupić w kasie lub online
 • Dostępna jest gastronomia – są dania na wagę, zestawy obiadowe, pizza (szczególnie ją polecamy), gofry, lody, napoje
 • Dostępne są toalety, przewijak, pokój dla mamy i dziecka – szukajcie go przy toaletach obok fontann
 • Dostępne są krzesełka do karmienia dla maluchów
 • Po Rabkolandzie bez problemu da się poruszać wózkiem
 • Z parku rozrywki można wyjść i wejść ponownie – dostaje się wtedy opaskę na rękę i można bez problemu pójść do auta, lub wyskoczyć w inne miejsce np. na obiad
 • Na stronie internetowej Rabkolandu można sprawdzić, jakie atrakcje czekają na Was oraz Wasze dzieci w zależności od wieku lub wzrostu. Dla dzieci od 85 cm czeka już sporo atrakcji do korzystania samemu jak i z rodzicem, od 110 cm mogą wejść praktycznie wszędzie z rodzicem
 • W ciągu dnia odbywają się różne dodatkowe animacje i atrakcje dla dzieci jak puszczanie dużych baniek mydlanych, rysowanie, tańce
 • Można przybić piątkę z owieczką, Krucybombą, smokiem czy Panem Trzmielem

Rabkoland my osobiście lubimy za to, że jest niewielki. Tu nie trzeba daleko chodzić, wszystko jest blisko. Z małymi dziećmi to niezwykle istotna kwestia! A i musimy to napisać po raz kolejny – tu jest tak wszystko zadbane! Dużo ławeczek, miejsca do odpoczynku. Piękne kwiaty, nasadzenia – kolorowo i zielono! Do tego kosze do segregacji śmieci, czysto w toaletach.

Więcej o Rabkolandzie

Obszerny wpis o Rabkolandzie napisałyśmy 2 lata temu. W tym miejscu nie będziemy powtarzać opisu całego parku i atrakcji – odsyłamy Was do tego wpisu tutaj: 👇

Ceny biletów do Rabkolandu:

 • Dziecko do 90 cm – gratis,
 • Dziecko od 90 do 120 cm – 59 zł,
 • bilet dla osoby powyżej 120 cm – 69 zł.

Oczywiście są jeszcze różne bilety ze zniżką:

 • Dla seniora (powyżej 60 lat) – 39 zł,
 • Dla kobiet w ciąży (z kartą ciąży) – 39 zł,
 • Bilet dla osób niepełnosprawnych (z ważną legitymacją) – 10 zł,
 • Bilet urodzinowy (+/- 5 dni od daty urodzin, ważny do 12 roku życia) – 10 zł,
 • Rabat 10% taniej an 2 h przed zamknięciem,
 • Rabat 10% z Kartą Dużej Rodziny.

Godziny otwarcia parku rozrywki Rabkoland:

Park rozrywki otwarty jest od maja do września w godzinach od 10 do 18. W weekendy w wakacje godziny wydłużane są do 19.

Gdzie znajduje się Rabkoland oraz jak tam dojechać?

➡️ 34-700 Rabka-Zdrój, Rynek. Wjeżdżając do Rabki, są znaki które naprowadzają na Rabkoland.😉 Współrzędne GPS: 49.608645, 19.948681.

➡️ Z Krakowa około 65 km.

🅿️ Parking do Rabkolandu znajduje się przy rzeczce na piachu. Nie należy się wystraszyć, choć na wjeździe zniechęca do wejścia. I uwaga w poniedziałek odbywa się tam targ! Więc przejeżdżając tamtędy, możecie napotkać dużo samochodów, kupujących oraz sprzedających owoce i warzywa. Drugie wejście jest od innej strony Rabkolandu, ale tam nie wiemy, jak wygląda sytuacja i czy jest parking.

Naprawdę pomimo tego, że ten park rozrywki ma ponad 30 lat, to tego nie daje się aż tak odczuć (może oprócz cyrku, który swoje lata świetności już miał). Wycieczka z małymi dziećmi z Krakowa po dużo atrakcji – to dla nas oczywiście, że Rabkoland!


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!