Place zabaw

Nowy plac zabaw z rybą na Plantach Nowackiego

Plac zabaw z drewnianą rybą na Plantach Nowackiego to realizacja, na którą długo czekaliśmy. W końcu i Podgórze doczekało się nowego, pięknego, naturalnego placu zabaw, którego głównym motywem przewodnim jest właśnie ryba. Oj brakowało tu takiego miejsca do zabaw dla dzieci. Wiemy, co piszemy, bo w okolicy mieszkają dziadkowie i często bywaliśmy na starym placu zabaw, który był już bardzo wysłużony. Ten nowy, który powstał, z pewnością ucieszy dzieci!

Według nas jest ciekawy, pomysłowy zarówno dla maluchów jak i starszych dzieci. Wybudowano tu wielką rybę, we wnętrzu której jest tunel, wiele elementów do wspinaczki, huśtawki, łódkę, stanowiska do zabawy piaskiem i wodą! Będzie się tu czym pobawić. Bo, któreż z dzieci, nie chciałoby zostać pożarte przez wielką rybę, tak jak został zjedzony Pinokio? Albo stanąć za sterami statku i płynąć wprost na wielką rybę? Wyobraźnia dzieci może tu zdecydowanie wznieść się na wyżyny!

Czemu akurat ryba?

Otóż Planty Nowackiego powstały w miejscu średniowiecznych stawów. To stąd ryby trafiały na stoły królewskie! Wiedzieliście o takiej ciekawostce? A co ciekawe Planty im. Floriana Nowackiego jest to jeden z najstarszych parków w Podgórzu. Dlatego też na nowym placu zabaw głównym obiektem robiącym wrażenie jest ryba – lipień. Projektanci bardzo ciekawie wykorzystali tu tę historyczną ciekawostkę.

A jak wygląda plac zabaw na plantach Nowackiego?

Wielka konstrukcja – lipień

Od razu jak spojrzymy na to miejsce, to rzuca się w oczy ryba. Jest ona imponujących rozmiarów, a przy okazji stanowi nie lada gratkę dla dzieciaków. Do ryby można dostać się po schodkach, linkach, ściance – także spokojnie każde dziecko da radę skorzystać z tej atrakcji. Oczywiście potem można zjechać ze zjeżdżalnii lub rury. Całość jest zbudowana z drewna w naturalnych kolorach i ładne współgra z otaczającymi drzewami.

Łódka i stanowiska do zabawy piaskiem i wodą

Wybudowano tu wieżę, czyli spore stanowisko do zabawy piaskiem, karuzelę, piaskownicę z wynurzającymi się rybkami w środku, urządzenie do nauki równowagi i dużo huśtawek, w tym huśtawkę dla najmłodszych i opiekuna w jednym oraz bocianie gniazda. Jest również całkiem spora ilość urządzeń linowych do wspinaczek – to z pewnością spodoba się starszym dzieciom.

Urządzenia do zabaw wodnych, z pewnością w lecie, będą robiły wśród dzieciaków furorę, tak jak choćby te na placu zabaw w Parku Krakowskim. Już nie możemy doczekać się lata. Na pewno przyjdziemy i sprawdzimy, jak to tu funkcjonuje!

Dużo ławeczek dla rodziców

Na tym placu zabaw zadbano o sporą ilość ławeczek dla rodzica. Hmm chyba spodziewano się, że dzieci tu będą spędzać dużo czasu. ☺️ Świetnie, że wybudowano tu ławeczki wraz ze stolikami pod pergolą osłaniającą przed słońcem. Z pewnością zachęca to do posiedzenia tutaj dłużej. Godnym uwagi jest to, że wokół placu zabaw jest dużo wysokich drzew, co latem będzie dawać tu przyjemny cień, o który tak trudno w nowo budowanych placach zabaw.

Bardzo trafionym rozwiązaniem według nas jest drewniany podest, po którym bez problemu przejedziemy np. wózkiem. Część podłoża placu zabaw jest wyłożona wyściółką z kory. W miejscach przeznaczonych do zabawy piaskiem i wodą jest oczywiście piasek. Dużym plusem jest również to, że plac zabaw jest ogrodzony.

Uważamy, że to miejsce fajne dla dużych i małych. Jest ono potrzebne w Podgórzu, zwłaszcza że szykuje się remont Parku Bednarskiego, a w okolicy nie ma zbyt dużo innych placów zabaw.

Gdzie znajduje się nowy plac zabaw z wielką rybą? Jak dojechać, parking?

➡️ Najprościej powiedzieć, że plac zabaw znajduje się na Plantach im. Floriana Nowackiego, dla niektórych znanym też jako Plac Emila Serkowskiego, nieopodal Wisły, Hotelu Forum. Dokładną lokalizację zamieszczamy na mapie poniżej. 👇


🅿️ Parking wzdłuż ul. Serkowskiego – jest tu strefa płatnego parkowania.

➡️ Dojazd komunikacją miejską: najbliższy przystanek Smolki.

Fajnie, że powstaje w Krakowie coraz więcej pomysłowych placów zabaw. Nam szczególnie podoba się to, że nawiązują one do czegoś i nie są po prostu konstrukcją ze zjeżdżalnią. Dla dzieci ma to również znaczenie. Nasze już zapamiętały, że plac zabaw na plantach Nowackiego to ten z rybą – „rybny” plac zabaw koło Wisły i babci, która mieszka w Podgórzu.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *