Place zabaw

Smoczy Skwer Wilga – drewniany plac zabaw

Chcemy Wam pokazać kolejny Smoczy Skwer tym razem w Parku Rzecznym Wilga. To kolejny park, który powstał dosyć nie dawno. W 2017 roku, czyli wtedy co Smoczy Skwer w Parku Lotników, o którym pisałyśmy TUTAJ.

Drewniane wykonanie i całość na piasku

Tak, cały plac zabaw wykonany jest z drewna, na podłożu z piasku. Cały teren nie jest jakiś ogromnych rozmiarów, ale znajduje się w przyjemnym miejscu z dala od zgiełku miasta. Zaraz obok rzeki Wilgi i na końcu ulicy Ruczaj.

Czerwony smok chroniący placu zabaw

Oczywiście największą uwagę w tym miejscu przyciąga czerwony smok, który jest oczywiście zjeżdżalnią i wspinaczką w jednym. 😀 Tuż obok znajdziemy także smoka, który równocześnie jest skocznią dla dzieci na sprężynach. Nie brakuje tu także stanowiska archeologicznego do zabawy, a więc coś dla małych fanów odkrywców szkieletów. Znajdziemy także bocianie gniazdo, rolkę do ćwiczenia równowagi z liną u góry do podtrzymywania. Są też ślady zasypane w piasku jakiegoś wielkiego jegomościa, a także rura do przechodzenia.

Dla maluchów też coś się znajdzie na Smoczym Skwerze

Jest tutaj bowiem mniejsza konstrukcja ze wspinaczką z lin i zjeżdżalnią. Znajdziemy tu także górkę z dwoma uroczymi, malutkimi ławeczkami do posiedzenia.

Przy placu zabaw postawiono także dwa urządzenia do ćwiczeń. Siłownią więc tego nie nazwiemy, ale rodzice nie będą się tu nudzić. Orbitrek, steper i od razu trening połączony z wyjściem na plac zabaw z dzieciaczkami zaliczony. 😉

Jedynym minusem tego miejsca jest brak ogrodzenia na placu zabaw.

Gdzie mieści się Smoczy Skwer Wilga?

➡️ Mieści się on między ul. Do Wilgi oraz ul. Ruczaj, a więc nie daleko pętli Łagiewniki. Mapa poniżej. 👇


➡️ Parking – jest nieduży parking na końcu ul. Ruczaj.

Podsumowując, Smoczy Skwer Wilga to atrakcyjne miejsce dla dzieci, a także dla dorosłych, bowiem z dala od zgiełku miasta w przyjemnym miejscu, gdzie można odpocząć. Nie daleko po ok. 5-7 min spacerkiem jest kolejny fajny plac zabaw Ogródek Jordanowski przy ul. Do Wilgi, gdzie znjedziecie drewniany i muzyczny plac zabaw oraz boisko i ścianki wspinaczkowe.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.

Zachęcamy do przejrzenia naszej mapy odwiedzonych miejsc. Może coś innego Cię zainteresuje.Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *