Zabawy w domu

Ulubiona postać z bajki dla Twojego dziecka! DIY

Czy Wasze dzieciaki uwielbiają się bawić postaciami z ulubionych bajek? Zapewne również ubolewają one, że brakuje im niektórych postaci do odgrywania ról. Czy po wizycie w sklepie wracacie z kolejną figurką, lalką, konikiem, pojazdem, itp.? Jeśli tak, to ten wpis jest idealny dla Was i Waszych dzieci.

Pokażemy Wam, jak w banalny sposób można wykonać dowolną i niemalże każdą postać z bajki! A potrzebne będą tylko tak naprawdę chęci i kilka materiałów biurowych, które są na pewno w Waszym domu. Zabawki „home made” rządzą! A teraz dodatkowo, kiedy siedzimy większą ilość czasu w domach, takie pomysły są na wagę złota.

Jak wykonać postać z bajki „home made”?

Co Wam jest potrzebne do zrobienia postaci „home made”:

  • twardy karton,
  • klej do papieru,
  • nożyczki,
  • klej na gorąco lub klej inny dobrze klejący karton,
  • drukarka, żeby wydrukować postacie.

To jest tak proste, że prościej się chyba nie da! Wystarczy znaleźć w wyszukiwarce ulubione postacie z bajek i je wydrukować. Następnie wyciąć dokładnie i przykleić na sztywny nie za gruby karton i znowu wyciąć przyklejoną postać. Kolejnym punktem jest wykonanie podstawki. Wycinamy z kartonu kwadrat i nacinamy go pośrodku (najlepiej nie robić dziurki na wylot tylko w pierwszej warstwie kartonu). Klejem na gorąco lub innym mocnym klejem do papieru, przytwierdzamy postać na podstawce. I nasza figurka gotowa! Proste? To do dzieła!

Jeśli chcecie, podstawki pod figurki możecie pomalować kolorowymi farbkami. Na pewno to je uatrakcyjni. Dodatkowo większe figurki polecamy wzmocnić od tyłu kawałkiem kartonu. Fajnie się ten patent sprawdza również do trzymania postaci przez małe rączki dzieci.

Cała kolekcja postaci z ulubionej bajki

Dzięki temu kolekcja zabawek naszych dzieci rozrasta się w zastraszającym tempie. Mamy już całą bandę kociaków z Psiego Patrolu, panią Burmistrz i śmieszną kurkę Chickalettę, burmistrza Humdingera oraz inne postacie pojawiające się w tej bajce. Od kilku tygodni nasza pociecha ma „fazę” na Pidżamersów. W naszym zabawkowym świecie pojawiła się zatem uwielbiana Sowella, Gekson oraz Kotboy.

Coś z niczego!

Co więcej, tak naprawdę z niczego zrobiliśmy grotę burmistrza Humdingera! Do jej wykonania użyliśmy karton i szary paper, którym wypełniona była jedna z paczek (chwała za kurierów, którzy paczki dostarczają). Wycięliśmy w kartonie tylko półokrągłe wejście do groty i całość obkleiliśmy przy pomocy taśmy szarym papierem, który ma imitować skały. I kolejna zabawka „home made” gotowa.

Zabawa w zgadywanie: Kto to jest?

Dodatkowo tak wykonanymi figurkami można bawić się w zgadywanie, jaka to postać z bajki. Wystarczy nasze kartoniki obrócić, tak że nie widać rysunku i mamy gotową zabawę w odgadywanie postaci po obrysie. Polecamy, naprawdę to fantastyczna sprawa! A co więcej, ja nie byłam w stanie rozpoznać wszystkich wykonanych naszych zabawek, a Jagoda bez problemu wymieniała nazwę każdej postaci.

Kończąc, chciałabym podkreślić moc i siłę naszego pomysłu. Takie zabawki robione własnoręcznie są ekologiczne, wykonane są praktycznie z samego papieru. Do tego są tanie! Pewnie sami wiecie, ile kosztuje mała figurka pieska albo konika Pony. A przede wszystkim sprawiają dzieciom radość. Po pierwsze, z samego faktu, że mogą one same pomóc je wykonać. A po drugie, dzięki temu mogą mieć naprawdę dużą ilość zabawek. A co jak co, dzieci chcą mieć wszystkiego dużo, a najlepiej wszystko! Dodatkowo, jak jakaś zabawka się zepsuje lub zgubi (o zgrozo!) to raz, dwa i mamy nową!

PS. Wpis powstał we „współpracy” z ciocią Kasią. Pomysł na takie wykonanie postaci z bajek należy właśnie do niej! Jeszcze raz napiszę, że taka ciocia to skarb. 😀


Więcej naszych aktywności, zabaw oraz pomysłów na spędzanie czasu w domu znajdziecie w zakładce ZABAWY W DOMU. Znajdziesz tam między innymi: jak wykonać naszą „home made” Bazę Psiego Patrolu oraz Zamek Elsy.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!